Питане за размер на сесител на LPG

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от ivanovbg »

Рудони откачи клапата от пантата и я махни, пусни човека да си кара по живо и здраво. Стига го мъчи.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от venelek »

ipivan написа:
rudoni написа:Той завалията такъв му бил късмета!...Кола и жена втора ръка - на късмет!!! :)
Ами то "Очи гледали,очи плакали!"
Според мен има два варианта.Ако не му се дават пари,се отстранява дебитомера и си кара със светещ чек на газ и на бензин.С тази газова винаги има вероятност от гърмеж.
Втория вариант(по-професионален според мен),да се монтира ГИ и колата ще си работи и на газ и на бензин добре.
Аз съм виждал на Опел пръснати колектори(алуминиеви) от гърмеж.Все пак клиента си решава ако му се обясни!
Аз им показвам това и дилемата приключва
Изображение
:mrgreen:
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от mafiota »

Умора на материала :lol:
Изображение
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от ogromnii »

ейй чудо голямо :mrgreen: , рудони и собственика си знаят
и с обикновенната газова може да си движи прилично, на толкова калпаво монтирани и зле настроени газови инжекциони съм се нагледал, че почвам да се съмнявам има ли съществено значение?
моята кола е с ламбда контрол и нормална газова, за справка - на последния технически преглед СО 0.08 на бензин и 0.07 на газ, тоя на прегледите каза че за пръв път вижда подобни стойности на кола с газ :)
в четвъртък ще се занимавам с зафирата на един комшия, откакто е сложил ги има някакви проблеми, мина му гаранцията, сега кара на бензин щото гасне по светофарите, работи "като на 3 ц." според него :mrgreen: и вече не иска да ходи там където са го газифицирали, друг съсед ( лека му пръст) всяка сутрин откачаше акумулатора и го закачаше за да запали :mrgreen: , г.и. монтиран и сервизиран на същото място ( не знам кое, иначе щях да го назова)
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от ivanovbg »

Абе да не кажа голяма дума ама Х18ХЕ1 доста са ми минали и минават през ръцете с обикновена газова и нямат грижи. Може би това е защото нямат клапа на плочката която уж пази дебитомера. Е не пази! По скоро помага за ефекта от снимката.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от ipivan »

ivanovbg написа:Абе да не кажа голяма дума ама Х18ХЕ1 доста са ми минали и минават през ръцете с обикновена газова и нямат грижи. Може би това е защото нямат клапа на плочката която уж пази дебитомера. Е не пази! По скоро помага за ефекта от снимката.
Няма грижи защото им е наред запалването,клапаните и гориво-въздушната смес.Ако едно от тези неща има проблем се получава детонация.А клапата наистина не пази при яко гърмене.Ако думне здраво тази клапа докато затвори е заминал я дебитомера я кутията на филтъра.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от mafiota »

детонации как да е, може и да не се получат, но си мисля че с адаптациите нещата може и да се омажат ...
ако пък почнеш да и качиш симулатор на ламбдата, (или ламбда контрол), емулатор за дюзите .... пак си товари бюджета на обикновената газова.
Изображение
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от ivanovbg »

Пак си товари, ако много се заиграваш за литър гориво по малко да му качваш такива залъгалки. Единствено съм и сложил ППХ. С малко заигравка с аванса премахване ламбдасондата софтуерно и става като с ГИ, да не говорим че решаваш проблема и с клапаните.

Предимствата на обикновената са безспорни - евтина подръжка - сменяш изпарителя и газовата става нова за 50-тина лева. Палиш спокойно при -10-15 градуса с изгоряла помпа. Мойта баба Астра не е видяла бензин 2 години горката :lol:

Губиш малко демараж евентуално, но караш на газ за да е евтино не за състезание.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от mafiota »

ivanovbg написа:... С малко заигравка с аванса премахване ламбдасондата софтуерно и става като с ГИ, да не говорим че решаваш проблема и с клапаните.
............
Ако не е тайна и се отнася за коментираните в темата двигатели как го правиш това по-горе ?
Изображение
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от ivanovbg »

Занимавал съм се само с моя, на сина, на щерката - с ремап. Няма кой да плаща заигравката :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от ogromnii »

за да не омазва адаптациите прекъсваш ламбдата на газ, чека естествено свети, но като върнеш на бензин продължава от там където е била предишния път
на чека вадиш крушката/ слагаш изолирбанд на диода според таблото и си свиркаш
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от bobolin4o »

ogromnii написа:за да не омазва адаптациите прекъсваш ламбдата на газ, чека естествено свети, но като върнеш на бензин продължава от там където е била предишния път
на чека вадиш крушката/ слагаш изолирбанд на диода според таблото и си свиркаш
Конкретно на мотора, цитиран от "rudoni", прекъсването на сондата не спира веднага адаптацията. Това става с известно закъснение, така че, пак се омазва компа след изввестно време.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от ogromnii »

не искам да споря, но след няколко флуктоации на сместа набива "липса на активност на ламбда" и се връща в изходно положение без да променя адаптации
не съм 100%, затова го споделям като наблюдение :)
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от bobolin4o »

ogromnii написа:не искам да споря, но след няколко флуктоации на сместа набива "липса на активност на ламбда" и се връща в изходно положение без да променя адаптации
не съм 100%, затова го споделям като наблюдение :)
Еми и аз не искам да споря... Нека "rudoni" да пробва пък то ще си покаже. Може и да му върже :P
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от ogromnii »

пък може чат-пат и на бензин да поработва :) та да си ги оправя
времето ще покаже :)
Публикувай отговор