Питане за размер на сесител на LPG

- Пропан-бутан<br>
- Метан
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от rudoni »

Автомобил Опел Зафира 1.8 Х18ХЕ1 с монтирано в Италия BRC с електронно дозиране на газа.Не се вижда каква е електронната система (а и малко познати са ми те по модели ) защото ЕБУ е намушкано жестоко неудобно! Смесителят е с размер ф33 мм.Питам - толкова ли трябва да бъде ? Проблемът е в това ,че на бензин ми дава грешка "твърде ниско напрежение на МАФ -0,02V"Днес смених МАФ с нов и отново същата грешка .В ниските е нестабилен и не "поема "педала.Понякога и гърми слабо. На газ е много добре.Преди да се занимавам с нея някой преди мен и рязал и разменил проводниците преди МАФ и добре ги бе маскирал с оригиналната шлаухка, запушил с тиксо наполовина входа на щуцера към смесителя а рег. винт преди него бе отворен мах?!.Дали това малко проходно сечение на смесителя предизвиква проблемите?Колата е купена така преди седмица и почнах да оправям бензина и хоп - изненада с газта! С АГУ не се занимавам (след пожар в сервиза) ,но клиента ми е безценен и трябва да го оправя и да се радва! Най- добрия айти техник в града е, и подържа моите РС!
С нами Бог!

0886 224486
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от bobolin4o »

Фактически искаш да кажеш, че и с новия МАФ ти дава грешка, че не работи?
Осцилоскопа какво показва - работи или не?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от rudoni »

Не съм пробвал с осцито защото нямаше време .Приятелът ми тръгна в командировка.В събота или в неделя.
При първия преглед грешки - нисък сигнал от МАФ и CTS . Монтаж на нов МАФ - .лек гръм и отново МАФ без CTS.Тръгнах по жицата и хоп изненада - преправките!Днес нов и директно чек с грешката която описах.
С нами Бог!

0886 224486
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от bobolin4o »

Значи явно съм тъп, пак не разбрах... Последно си монтирал чисто нов МАФ, кабелите са оправени, не е гърмяла, пак го дава като грешка, не си имал време да провериш с осцито.
Така ли?
Май намирисва на попрегорял комп... ако първо си оправил инсталацията и после си боднал последния МАФ.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от bobolin4o »

Що се отнася до уредбата - бързо да я маха, че доста МАФ-ове ще му смениш!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от rudoni »

Правилно си разбрал! И стигнах до извода за размера на смесителя- ниска пропускливост,няма въздух ,няма адаптация в ниските и МАФ отчита това ,и за това нисък сигнал(0,02в) малка по количество смес и от там гърмене! Ако греша ,поправи ме!
Ако някой колега се наема да оправи проблемът -идвам веднага!Не ми остана мозък вече!!! :mrgreen:
С нами Бог!

0886 224486
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от Ilko »

Аз не видях никъде какво е захранването на МАФ-а.
0,02в. на изхода не виждам как ще ги направи по друг начин, освен ако липсва захранване или е дефект в ЕКУ (то е същото де, ама поне ще улесни откриването на проблема). Естествено изключваме самия сензор - все пак си го сменил.

П.П. Колкото до преправката на кабелите - предполагам някой е подал външно маса на МАФ-а.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от ogromnii »

размерът има значение :) само при натоварване и високи обороти, но дотолкова доколкото намалява пропускливостта на см. тракт, маф си мери колко въздух минава реално и всичко си е о.к. на бензин. мисля че копаеш в грешна посока. с неработещ маф щом го записва като грешка, значи екуто вижда че е неработещ и е над нещата, т.е. не му обръща внимание, ако двигателя не работи по скоро има друг проблем като кофти адаптации от карането на газ, запушени инжектори, скапана помпа и т.н.
отделно след като заработи на бензин може да се позанимаваш с газовата
п.п. сега пак се зачетох в първия пост, ако проблема е само нестабилни ниски и тромаво изфорсиране може и да е заради маф :)
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от ivanovbg »

Абе Рудони ти с волтметър ли мери това 0,02 или само го четеш?
Май пак не мериш, а бързаш да сменяш. Първо и основно на този комп е да му сравниш измерено с прочетено и ако е здрава инсталацията да го отвориш и запоиш вътре. Да не говорим че с един прост потенциометър можеш да му зададеш някакво напрежение и да видиш дали го чете правилно.

Ами ако се е спукала някъде тръбата и не минава въздуха през МАФ-а? Какво ще ти отчита?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от Ilko »

Е пак няма да отчете 0,02в. ако е спукана тръба...
Аз нали това се опитах по-горе да кажа - такова изх. напрежение няма как да го изкара при положение, че имаш захранване и ти е здрав сензора.
Или ЕКУ не го чете правилно или няма 5в.
Запояването на точно тоя комп. така по спомен, май беше доста "пипкаво", че са доста на гъсто изводите.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от gt40 »

За размера на плочката 33-35 е нормално за този мотор. Не че този инжекцион е за обикновена газова с плочка.
rudoni написа: Италия BRC с електронно дозиране на газа
това не разбрах?
rudoni написа:И стигнах до извода за размера на смесителя- ниска пропускливост,няма въздух ,няма адаптация в ниските и МАФ отчита това ,и за това нисък сигнал(0,02в) малка по количество смес и от там гърмене! Ако греша ,поправи ме!
Пропускливостта на смесителя няма как да повлияе на показанията на дебитомера в такива граници. А за гърменето проблема по-често е бедна смес, която се постига с прекомерно голямо сечение на тръбата на Вентури. Другия вариант е BRC -то, капризни са.
Тия ЕЦУ - та са си капризни на спойки.
Поздрави
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от bobolin4o »

rudoni написа:Правилно си разбрал! И стигнах до извода за размера на смесителя- ниска пропускливост,няма въздух ,няма адаптация в ниските и МАФ отчита това ,и за това нисък сигнал(0,02в) малка по количество смес и от там гърмене! Ако греша ,поправи ме!
Ако някой колега се наема да оправи проблемът -идвам веднага!Не ми остана мозък вече!!! :mrgreen:
Наемам се да оправя колата да работи на бензин. Газовата ще демонтирам с удоволствие. Ако клиентът пожелае, ще му се монтира подходяща такава.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от ipivan »

bobolin4o написа:Наемам се да оправя колата да работи на бензин. Газовата ще демонтирам с удоволствие. Ако клиентът пожелае, ще му се монтира подходяща такава.
Нерде Крумовград,нерде Велико Търново? :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от bobolin4o »

ipivan написа:
bobolin4o написа:Наемам се да оправя колата да работи на бензин. Газовата ще демонтирам с удоволствие. Ако клиентът пожелае, ще му се монтира подходяща такава.
Нерде Крумовград,нерде Велико Търново? :lol:
Това не е мой проблем... :mrgreen:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Питане за размер на сесител на LPG

Мнение от rudoni »

Спосойно ,утре идва и я почвам отнововнимателно и бавно.Ще коментираме пак!Благодаря Ви!
С нами Бог!

0886 224486
Публикувай отговор