сантамо със вега

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

сантамо със вега

Мнение от ogromnii »

2.0 дохц, 99 набор, на празен ход свети чека от това че бензиновия не си вижда инжекторите :shock: странно ми е че само на пр.х. вижда проблем, както и това че в газовата има симулация за дюзи и не би трябвало да се случва
не ми остана време да се занимавам повече, но мисля да видя с осцилоскопа какво се случва, и евентуално да сложа по един резистор в прекъснатото?? това ми хрумна на първо четене, ако някой има по добра идея да подсказва?
същия мотор го има на соната, по-разпространени са :mrgreen: вероятно някой се е борил?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: сантамо със вега

Мнение от bobolin4o »

Общо съпротивление в точката на прекъсване - 50 ома.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: сантамо със вега

Мнение от bobigas »

Колега имал съм такъв проблем с митсубиши колт 1,3 , паджеро V6 3,0 и галант 1,8. Доколкото си спомням и двигателя на този автомобил е на митсубиши. Как да реша проблема с светещия чек запитах производители на газов инжекцион, посъветваха ме да сложа на резисторите в компа които са паралелно на контактите на релетата които изключват инжекторите по още един резистор от 100 ома. За сега не съм го пробвал все си мисля че при съпротивление от 50 ома може бензиновата дюза да се отваря малко и да впръсква и бензин.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: сантамо със вега

Мнение от Markony »

В общия случай емулатора трябва да отговаря на оригинала.Не виждам приина компа да се сърди ако резистора е адекватен на товара на бенз.дюза.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: сантамо със вега

Мнение от ogromnii »

ще пробвам като се появи и ще пиша :)
дюзата няма как да отвори малко, еле пък през 50 ома, вътрешните колко ли са, сигурно 100, ще пробвам и с 100 и с 50 да видим
дали 2вт. са добре?
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: сантамо със вега

Мнение от bobigas »

Вътрешните резистори са по 100 ома като вържеш паралелно на дюзата 100 ома ще се получи сумарно 50 ома. И 0,5 вата да сложиш пак няма проблем.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: сантамо със вега

Мнение от rockton »

-При повечето от системите на Митсубиши( а Хюндай е митсубиши) , симулирането на инжектора със 100 омови резистори не води до задоволителен резултат. ECU-то реве че не си вижда инжекторите! Слагай 42 ома, доказано в практиката при мен като "върл фен на японската маТр'иална част" :lol:
Няма страшно няма да отварят нито на милимунда....-нито на йота :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: сантамо със вега

Мнение от ogromnii »

зачетох се че боболинчо е написал "общо съпротивление" т.е. 100 +100 :)
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: сантамо със вега

Мнение от ipivan »

bobigas написа:Вътрешните резистори са по 100 ома като вържеш паралелно на дюзата 100 ома ще се получи сумарно 50 ома. И 0,5 вата да сложиш пак няма проблем.
Не паралелно на дюзата,а паралелно на вътрешния резистор на емулатора трябва да се свърже.
Това означава,че резистора се свързва на прекъснатия кабел,последователно на дюзата в точката на прекъсване.
Не зная дали правилно се изразих,не ми се чертае! :roll:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: сантамо със вега

Мнение от bobigas »

ogromnii написа:зачетох се че боболинчо е написал "общо съпротивление" т.е. 100 +100 :)
При паралелно свързване на два 100 омови резистора сумарното съпротивление е 50 ома.
ipivan написа:
bobigas написа:Вътрешните резистори са по 100 ома като вържеш паралелно на дюзата 100 ома ще се получи сумарно 50 ома. И 0,5 вата да сложиш пак няма проблем.
Не паралелно на дюзата,а паралелно на вътрешния резистор на емулатора трябва да се свърже.
Това означава,че резистора се свързва на прекъснатия кабел,последователно на дюзата в точката на прекъсване.
Не зная дали правилно се изразих,не ми се чертае! :roll:
Колегата е прав писах наизуст без да се замисля. :oops:
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: сантамо със вега

Мнение от ogromnii »

ясно е къде, въпроса беше колко
за мощността питах понеже съм виждал в емулаторите да ползват солидни резистори, а и при голямо натоварване когато дюзата е отворена дълго ще разсейват не малко
12 в. върху 100 ома разсейват около ват и половина, ако е отворена 70% от времето ще е ок ват резистор но мисля да сложа 2 за "по-вечно"
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: сантамо със вега

Мнение от ogromnii »

след всички разсъждения тип "кое как трябва да е" сложих 0.5вт, такива намерих :) дотук с философските разсъждения. благодаря на отзовалите се....
Публикувай отговор