софт за FOBOS

- Пропан-бутан<br>
- Метан
kamen
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Май 01, 2011 1:08 pm

софт за FOBOS

Мнение от kamen »

Можели работещ софт за FOBOS . Благодаря .
Valsval
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 2:06 am

Re: софт за FOBOS

Мнение от Valsval »

Защо не си го изтеглиш от официалния им сайт например?
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: софт за FOBOS

Мнение от ipivan »

Да не отварям нова тема,питам тук.
Пежо 307,1.6,2001г.-не е толкова важно.
Фобос 1(вер.73хххх на софта),Стефанели,Раил Апач,dP=1,2 бара,изминати са около 50 000км. на газ.
Оплакванията на клиента са,че минава на бензин през различни интервали от време,понякога след 100-200км.,понякога на всеки 10-20км.
Имаше грешки в моторния от газовата(кислороден датчик и тримове),изтрих ги.
Там където е настройка по графика,му дадох да си направи корекция,вдигна малко нагоре графиката.
Във Фобоса имаше грешки:
1.Високо налягане
2.Низко налягане
3.Неизправен датчик за налягане
Датчиците за налягане на газта и в колектора са отделни,от старите.
Къде да търся проблема?Редуктор,датчици.........?

Поздрави!
Последно промяна от ipivan на Пет Юли 26, 2013 7:16 am, променено общо 1 път.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: софт за FOBOS

Мнение от bobolin4o »

Що има записана грешка за "неизправен д-к заналягане", това означава, че в даден момент компа наистина го преценява като неизправен. Със сигурност не е заради високо или ниско налягане (низко записва и като свърши газта, а високо - може и редукторът да прави въртели), но по-скоро или датчикът откача, или нещо става в буксата му, или кабелите и т.н. както си работи деигателя, на газ, разлашкай снопщината... Най-добре би било да смениш д-ка с новия модел... и да го конфигурираш естествено...
Дерзай!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: софт за FOBOS

Мнение от ipivan »

bobolin4o написа: Най-добре би било да смениш д-ка с новия модел... и да го конфигурираш естествено.
То добре да го сменя,ама ако се окаже че има и друг проблем?
Този Фобос не ме кефи но човека идва с препоръки и трябва да демонстрирам заинтересованост!
И друго да питам.Имам един Фобос 1 втора ръка.Беше с версия 0.44ххх или нещо такова.Обнових го до 62-ра версия на масата.Ще има ли проблем да го сложа на това Пежо за пробите?
Последно промяна от ipivan на Пет Юли 26, 2013 7:16 am, променено общо 1 път.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: софт за FOBOS

Мнение от iohostart »

Това е много играчка виж само тоя фобос 4 дали е на 5 волта или на 12волта захранването и в двата случая ще стане звъни ми най добре 0878809206 че ме мързи да пиша .
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: софт за FOBOS

Мнение от ipivan »

Аз го пуснах да кара,като се прояви пак проблема трябва да дойде.

P.S.:Малко съм ви излъгал.За Фобос 1 иде реч.Коригирах си предния пост.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: софт за FOBOS

Мнение от bobolin4o »

ipivan написа:...Имам един Фобос 1 втора ръка.Беше с версия 0.44ххх или нещо такова.Обнових го до 62-ра версия на масата.Ще има ли проблем да го сложа на това Пежо за пробите?
Няма проблем ако хардуерните версии са еднакви. Ако твоя е ХВ 3, а на колата е 5 или 7, няма да ти работи ключа за превключване.

Пък за датчика "то хубаво да го сменя, ама ако не е от него..." - еми тогава почваш да я караш една седмица ти самия, със закичени мултицети и манометри и ще разбереш къде е проблема. Това със сигурност ще коства на клиента повече финансови средства, отколкото самият нов датчик. Проста математика, сложна диагностика... :mrgreen:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: софт за FOBOS

Мнение от bobigas »

Колега имал съм много такива проблеми, при първите няколко случая доста се повозих в автомобилите с свързан компютър докато видя датчиците да показват нереални стойности и напоследък просто му давам от менюто че няма инсталиран датчик за налягане (странно но мапа не се поврежда ) и оставям клиента да тества няколко дни ако проблема не се повтори сменям датчика. Даже имам няколко клиента на който не им се дават пари за нов датчик и си карат така. Конфигурирана по този начин системата не прави корекции по налягане на газта и когато падне налягането тоест газта свърши не прехвърля автоматично на бензин. Надявам се да съм бил полезен.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: софт за FOBOS

Мнение от ipivan »

Проблема е решен!Изпратих човека в сервиза на Фобос,дори и час му запазих за там за утре! :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Публикувай отговор