Volvo S40 малко инфо

- Пропан-бутан<br>
- Метан
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Volvo S40 малко инфо

Мнение от Markony »

Опитвам се да настроя това Волво вече 3 дена.
2000 кубика,1998 година.B4204S мотор с 2 вала.
Дойде със Симгас,който беше с гръмнал комп.Колата сега е купена и няма история на заболяването.Смених компютър,ремонтирах рейката-Валтек 3 ома.Редуктора Симгас-работи порядъчно.Колцата крепи някаква работа ,но далеч от това което трябва да бъде.
Основно при рязко подаване на газ придърпва,пука,изобщо всички симптоми на проблем с високоволтовите кабели и бедна смес.Смених ,кабелите,намалих разстоянието на свещите...без особен ефект.На бензин никакъв проблем естествено.Викам си тъпия Симгаз ми прави проблеми или аз не мога да се справя с картата.Окабелих набързо един Бигас.Той е от фамилия АЕБ,Тартарини,Заволи и там софтуера си го знам перфектно.Настройвам пробвам...все дно нищо не съм правил и променял.Пълна мистерия.Накрая намалих свещите до 0,6 и проблема изчезна.Като се има напредвид ,че пробвах и Денсо и НЖК...все зле.Оказа се,че двойните бобини пробиват на средни обороти,без това да оказва влияние на работата на бензин,но на газ срича като първолак.По дефоулт разстоянието го дават 1,2.
Споделям само...може да свърши работа на някой с подобен которник.
Поздрави!