Въпрос за landi omegas

- Пропан-бутан<br>
- Метан
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Въпрос за landi omegas

Мнение от oem »

Имам следния проблем. Закачам се към ландито при позиция на контакт. Като запаля мотора и връзката прекъсва и софтуера ми забива. Това става с няколко адаптера които имам. Адаптерите ми ли не работят коректно за това ланди или има друг проблем? Ползвам UART преобразувател с ТТL. Имам интерфейс и с max232, но и с него е същото. Всякакви други системи закачам, но с това ренцо ударих на камък и сега търся някаква помощ. Някакви идеи или някой да услужи с работещ кабел за да си свърша работа или да разбера къде е проблема.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Въпрос за landi omegas

Мнение от ogromnii »

може проблема да не е в интерфейса а в ландито :) или в ел. инсъалацията на колата. що не пробваш да откачиш + на централата от акумулатора и да захраниш от друг източник?
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Въпрос за landi omegas

Мнение от mafiota »

същият проблем 1:1 имах и на зафирата след смяна на блок бобина. Реших го след като си направих оптоизолиран преходник - т.е. сигналите ги развързах с оптрони. Повечето газаджии вземат + след контакт направо от бобината, явно на някои ECU-та не им харесва!
Изображение
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Въпрос за landi omegas

Мнение от oem »

Хм. Добре де. Все пак някога е настройвана при работещ мотор. Интересно е защо аз не мога... ще пробвам с проверка на захранванията.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Въпрос за landi omegas

Мнение от ipivan »

Гледай и кабела за диагностика да не го прекарваш близо до високоволтовите кабели или бобината.Явно някакви смущения влизат от някъде,може и по захранването да е.
Аз миналата година два нови компютъра на Зенит изгорих за около две седмици на Ауди А3.Причината беше че кабелажа на ГИ минаваше близо до бобината,освен това си имаше проблем и в бобината на колата.Проблема се реши с нова бобина и преместване на кабелажа.
А според мен кабела за КОМ порт е по-стабилен откъм смущения.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за landi omegas

Мнение от bobolin4o »

ipivan написа:Аз миналата година два нови компютъра на Зенит изгорих за около две седмици на Ауди А3.Причината беше че кабелажа на ГИ минаваше близо до бобината,освен това си имаше проблем и в бобината на колата.Проблема се реши с нова бобина и преместване на кабелажа.
Аз пък смених бенз. комп на друга такава А3-ка, щото му изгорял драивера на бенз. дюзи, точно щото кабелите на бенз. дюзи (с преходници за прекъсване) бяха яко насмотани с високоволтовите... Колата дойде със сменен комп в друг сервиз, след това минала 18 км и айде пак няма 3-ти цилиндър... :mrgreen:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Въпрос за landi omegas

Мнение от oem »

Става въпрос за Lancia Musa 1.4 16v. Бобините са COP. Няма високоволтови кабели :)
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
lnd1
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:49 pm

Re: Въпрос за landi omegas

Мнение от lnd1 »

Сложи му друг флаш на това ланди и си пей ... !!!
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Въпрос за landi omegas

Мнение от oem »

Какво имаш предвид друг флаш? Да сменя паметта?
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Въпрос за landi omegas

Мнение от mafiota »

oem написа:Какво имаш предвид друг флаш? Да сменя паметта?
или друг фърмуер на електронния блок ?
Изображение
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Въпрос за landi omegas

Мнение от oem »

Нямам по-нов фирмуер за този комп. В този ред на мисли някой да има последната версия на софтуера?
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
emzo
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 11:49 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за landi omegas

Мнение от emzo »

Напиши кода на ЕКУто, че не се знае за кой омегас иде реч.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за landi omegas

Мнение от bobolin4o »

Николае, не се занимавай с фърмуери, само ще си губиш времето!
Провери с осцилоскоп за смущения в захранването на газ. комп при запален двигател. Най вече би трябвало да видиш нещо на самата букса за диагностика... не забива газовия комп, а твоя.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Въпрос за landi omegas

Мнение от oem »

Да, то много се изкриви темата и аз спрях да мисля :)

Ще прегледам какво става със захранването първо. Само да ми докарат колата.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
auto
КОЛЕГА
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 2:20 pm
Местоположение: Плевен

Re: Въпрос за landi omegas

Мнение от auto »

oem написа:Имам следния проблем. Закачам се към ландито при позиция на контакт. Като запаля мотора и връзката прекъсва и софтуера ми забива. Това става с няколко адаптера които имам. Адаптерите ми ли не работят коректно за това ланди или има друг проблем? Ползвам UART преобразувател с ТТL. Имам интерфейс и с max232, но и с него е същото. Всякакви други системи закачам, но с това ренцо ударих на камък и сега търся някаква помощ. Някакви идеи или някой да услужи с работещ кабел за да си свърша работа или да разбера къде е проблема.
С Тамона същият проблем.Оказа се компютър!
Публикувай отговор