настройка на изигаз

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

настройка на изигаз

Мнение от ogromnii »

колата е зафира с изигаз (фобос)
проблема накратко е че газовата се държи абсолютно неадекватно според мен. при настройка по графика местенето на точки от графиката влияе на другите режими. например пускам автоматична калибровка, и като краен резултат празния ход става перфектен, натоварените режими бедни. после повдигайки десния край на графиката настройвам натоварените режими, а празния ход си еб.. ма.. без да съм докосвал нищо около него. та се замислих да не би изигас да се настройват с друг софтуер, а не с фобоския който аз ползвам? няма логика? отделно данните в таблицата са различни от тези от графиката? при натискане на "настройка по таблица" двигателя прави хлъц и почва да работи по данните в таблицата :shock: при "запис на настройки" се записва не знам какво, но ако рестартирам софтуера нещата изглеждат така както съм ги оставил а двигателя работи различно, т.е. грубо казано празния ход понякога е добре при коефициенти около 0.8 понякога около 1.2 :shock: нещата се променят след записване на настройките и рестарт на фобоския софтуер :shock:
някой да даде идея?
проблема не е механичен, налягането е стабилно, рейката е о.к., аляската не съска газ през вакуума.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: настройка на изигаз

Мнение от bobolin4o »

Не знам защо се получава така при теб. Вероятно нещо ти убягва...
Софтуерът е един за всички видове състеми на Фобос.
Ако искаш, дай да хвърля един поглед през Тийм вювъра.
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: настройка на изигаз

Мнение от mafiota »

дали не е проблем с версия на софта, чувал съм че фобоса са капризни в това отношение.
Изображение
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: настройка на изигаз

Мнение от ogromnii »

със версията която ползвах до преди това и с последната която свалих точно по тази причина няма никаква разлика. колата не е при мен в момента, та ровичкането ще продължи след няколко дни, ще пробвам да обновя софтуера (фърмуера) на самата централа, и ще видя какво ще излезе :)
и аз подозирам че нещо ми убягва, но поведението е различно от всички други фобоси които съм пипал, нямаше достатъчно време да осмисля какво се случва, но ме изненада следното:
идва колата със светнал чек, грешка бедна/богата смес, закачам газовата, паля на бензин, изчаквам ламбдата да заработи, прехвърлям на газ - богато, ама доста, натискам бутон настройка с табица, и отваряйки се таблицата двигателя прихълцва и започва да работи бедно, затварям софта на фобос, пак прихълцване и богато :shock: все едно настройките в таблицата са били прибрани в килера, отваряйки ги комп. ги видя, и затваряйки ги спря да ги вижда ???
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: настройка на изигаз

Мнение от bobolin4o »

Ако уредбата е оставена да работи по графика, а ти пускаш по таблица... много ясно че ще има разлика между двете. Няма да има разлика, ако някой се беше постарал да ги синхронизира двата режима. Става лесно.
Примерно си в режим карта, всичко е перфектно... Даваш да е по графика, натискаш бутончето "от картата", задължително запазваш настройките (запис). Същото е и в обратният случай. Бутончето е "от графиката"...
Надявам се да ти е станало ясно.
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: настройка на изигаз

Мнение от ogromnii »

хм мисля че ми се изяснява, подозирах че аз оплесквам нещо, но не знаех че синхронизацията между графика и таблица не става по подразбиране автоматично
и все пак не си обяснявам защо местенето на графиката в областа на големите времена т.е. голямо натоварване влияе и на режима около п.х., макар това да не се визуализира никъде. както и да е, благодарен съм на боболинчо за лъча в мрака, вероятно ще намеря отговорите и на останалите въпроси, пък ако не ще питам още, но по конкретно :mrgreen:
успех на всички ви и ще пиша като има развитие :)
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: настройка на изигаз

Мнение от ipivan »

bobolin4o написа: Става лесно.
Примерно си в режим карта, всичко е перфектно... Даваш да е по графика, натискаш бутончето "от картата", задължително запазваш настройките (запис).
Това може ли от някъде да се прочете по-подробно?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: настройка на изигаз

Мнение от bobolin4o »

TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор