Rail vs Valtek vs mimgas

- Пропан-бутан<br>
- Метан
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от mupk0 »

Дойде време да сменям рейката(защото един ремонтен комплект с труда на някой и 4 бобини ще дойде същите пари).Искам максимално бърза рейка от ниският клас(тоест разните по 1 ом).Чудя се обаче как да процедирам.Гледам из нашият град Рейл 1.2ом са 90-100лв(трябва да гледам датата на производство), Валтек 1Ом и той е 90-100лв(има ментета доста...даже рядко са тези с гравиран надпис на рейката от лазер) и мимгас за 70лв (1.2ома 1:1 с рейл-а).Та се чудя дали въобще си заслужава да давам тея 30лв отгоре.Трите рейки имат един и същ принцип на работа,различна основа(на която се навиват бобините и дюзите откъм надписи само) и еднакви бобини(тези на рейл и мимгас-а).Някой може ли да изкаже мнение по въпроса дали се заплаща само името или не е така?
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от mafiota »

mupk0 написа: 90-100лв
незнам от къде пазаруваш колега, но ТУК са на 75лв. Иначе за около 100лв. мисля че бих взел apis solo.
Изображение
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от mupk0 »

mafiota написа:
mupk0 написа: 90-100лв
незнам от къде пазаруваш колега, но ТУК са на 75лв. Иначе за около 100лв. мисля че бих взел apis solo.
Цените не са от онлайн магазини,а от реални такива в града(да знам цените им са надути). Апис соло също ги гледах.Даже мене компютъра ми е на AppStudio (Agis Mini) и съм много доволен.От известно време се чудя дали да не му забия 4 инжектора направо.Чувам ,че имат ремонтни комплекти също,но май останах с впечатление ,че не държат много.Имаше няква игра с датата на производство..преди една дата бяха с едни работи вътре,след тази дата с друго и издържали повече.Може ли да споделиш това?Да гледам кога са направени а у и евентуално откъде да си закупя,че в нашият град няма да са чували или ще искат сигурно свят пари :)
mafiota
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от mafiota »

за датата незнам, но по нета може да си поръчаш от всякъде всичко.
Изображение
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от ipivan »

mafiota написа:за датата незнам, но по нета може да си поръчаш от всякъде всичко.
Без гаранция!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от Markony »

Мимгас го забрави.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от ipivan »

При мен рейките МимГаз са ми създавали по-малко проблеми от Раил.Вчера замених рейка Биаджиоти на ГИ Бигаз с рейка МимГаз.(клиента така пожела)Заработи безгрижно след нова настройка и мисля че поне 50000км. ще изкара.
На Раила монтирани миналата година сега ми правят ядове,сменям битала в несвяст за моя сметка!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
lnd1
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:49 pm

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от lnd1 »

мисля че поне 50000км. ще изкара. ............................... да бе да ..... просто задраскай едната НУЛА !!!!
ГАРАНЦИЯ !!! Брато ги скапа за 6000 км !!!
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от bobigas »

lnd1 написа:мисля че поне 50000км. ще изкара. ............................... да бе да ..... просто задраскай едната НУЛА !!!!
ГАРАНЦИЯ !!! Брато ги скапа за 6000 км !!!
Колега не се знае имам клиенти с мим гас рейки по над 100000 км. Има няколко повредени но са единици.
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от plamenpenisa »

mupk0 написа:Дойде време да сменям рейката(защото един ремонтен комплект с труда на някой и 4 бобини ще дойде същите пари).Искам максимално бърза рейка от ниският клас(тоест разните по 1 ом).Чудя се обаче как да процедирам.Гледам из нашият град Рейл 1.2ом са 90-100лв(трябва да гледам датата на производство), Валтек 1Ом и той е 90-100лв(има ментета доста...даже рядко са тези с гравиран надпис на рейката от лазер) и мимгас за 70лв (1.2ома 1:1 с рейл-а).Та се чудя дали въобще си заслужава да давам тея 30лв отгоре.Трите рейки имат един и същ принцип на работа,различна основа(на която се навиват бобините и дюзите откъм надписи само) и еднакви бобини(тези на рейл и мимгас-а).Някой може ли да изкаже мнение по въпроса дали се заплаща само името или не е така?
gas control от олимпик-а в търново.... уникална рейка 1,5 ома за 30лв
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от mupk0 »

Взех си OMVL REG Fast :) Реших да не се занимавам с евтини раоти...доста проблеми изчезнаха от рейката само..с настройка стана супер.Сега трябва да видя защо леко претриса при даване на всичката газ когато е студена и защо леко се дави като прехвърли на 25гр(реално метана е газ)..пробвах и на 40гр и пак леко претриса при всичката газ.Иначе колата се кара нормално,но искам всичко да е наред :D
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от joroboichev »

А защо никой не каза нищо за Валтек ,мисля че те са най сполучливи от този клас но просто мисля че са само с 3 ома бобинки,което е и по добре за репутацията им!
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от caravel »

От всичките изброени "дюзи",най-добро мнение имам за Валтек.Вчера смених такава рейка на 400 х.км.Много добър резултат.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от bobolin4o »

caravel написа:От всичките изброени "дюзи",най-добро мнение имам за Валтек.Вчера смених такава рейка на 400 х.км.Много добър резултат.
Сега остава надеждата, че и новата ще издържи толкова.
А дано, ама надали...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Rail vs Valtek vs mimgas

Мнение от ipivan »

Аз преди 2-3 месеца смених рейка Матрикс на около 10000км.,беше прекъснала бобинката на едната дюза.
Скоро сменях Раил-Апач на 200000км.
В някои случай май е и на късмет!?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Публикувай отговор