идеи относно проблем?

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

идеи относно проблем?

Мнение от ogromnii »

колата е пежо 206, 1,6. с газова "екогаз"-турция. оплакването на клиентката е че колата "след около 2 часа каране на магистрала почва да върви с 80, после 70 ..." и накрая превключва на бензин за да не спре( ръчно)
днес се повозих доста, колата работи наистина перфектно, честно казано не мога да си представя какъв може да е проблема. има си антифриз, не мръзне изпарителя, налягането е без забележка и съответно съм отворен за идеи???
съмнява ме сондата да не е в ред и да свършва газта или да смуче от високо и да замръзва бутилката но засега са само съмнения. казал съм и да изхаби газта до край и да отвлоря бутилката, понеже така или иначе изпуска от крана газ и сондата си е за ремонт.
ако на някого му хрумне нещо да дава идеи :)
ivangas11
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 8:26 pm

Re: идеи относно проблем?

Мнение от ivangas11 »

като отвориш сондата изхварли и скоростния клапан
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: идеи относно проблем?

Мнение от ivanovbg »

Случвало ми е тръбата за газ да е монтирана в тунела за гърнетата и като загрее...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: идеи относно проблем?

Мнение от ipivan »

Ако сондата на бутилката е Ловато,от старите правят проблем.Разхлабват се едни винтове които държат една пластмаса към сондата вътре в бутилката и започва да смуче газова фаза.(абе няма как да го обясня точно)
Другите варианти са запушена тръба или филтри.Дай повече инфо.Каква е сондата,какъв е газовия клапан,колко километра са минати на газ......?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: идеи относно проблем?

Мнение от caravel »

Да не прави мизерии катализатора?
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: идеи относно проблем?

Мнение от rockton »

ogromnii написа:колата е пежо 206, 1,6. с газова "екогаз"-турция.:)
-Моля за извинение колегата "огромнии" , защото не мога да помогна ..........-ама не можах да се въздържа ......Френска чикия в комбинация с турска дивотия :lol: :lol: , убийствена комбинация :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
auto
КОЛЕГА
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 2:20 pm
Местоположение: Плевен

Re: идеи относно проблем?

Мнение от auto »

Виж маркучетата от рейката към дюзите да не се згъват от топлината.Имал съм същият проблем с по=дълги маркучета.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: идеи относно проблем?

Мнение от ogromnii »

колата ще я оставят във вторник с изхабена газ за операция на бутилката, забравих да напиша още един симптом, " колата много бавно превключва на газ понякога" което го направи и пред мен, 4-5 пъти при първото превключване загасна, макар че последните 2 давах газ, сякаш газта идва бавно.. :? . филтъра на ниското е отпушен, на високото не съм проверявал, колата е минала на газ има-няма 20000, мисля да сваля сондата и клапана, и с въздух да тествам проходността на всичко. сондата е турска, не е брандирана, сензора на нивомера е адаптиран с телчета към винтчетата, изобщо намирам тук-таме изоставени ръце при монтажа :mrgreen: но не искам да правя заключения преди да съм открил проблема. катализатора не работи, но не съм се задълбочавал, може и да е махнат, но когато има проблем на газ се оправя като мине на бензин, така че едва ли има отношение, а и не вярвам на собственичката да и се откъсне от сърцето бюджет за смяна.
благодаря за идеите, ще пиша като има развитие, а дотогава съм отворен за още идеи.
Публикувай отговор