газов инж. на 1.8 turbo

- Пропан-бутан<br>
- Метан
Duorkin
КОЛЕГА
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Фев 27, 2012 1:47 pm
Местоположение: Перник

Re: газов инж. на 1.8 turbo

Мнение от Duorkin »

bobolin4o написа:
ipivan написа:Да попитам,ако температурата на редуктора е 80 градуса и маркуча от редуктора до рейката е 1,5м. и този маркуч минава в предната част на моторния отсек над радиатора,то каква е температурата на газта в рейката?(в движение с)
Да не би да имаш предвид нещо такова? :mrgreen:

Изображение
Не съм му замервал температурите на това изчадие...
Човекът каза, че този път му били "сложили" уредбата много по-добре от на предната кола!
Ама се чудеше защо прекъсва. Пратих го обратно там, където трябва...
Баси и майтапа това не е истина :oops:
Диагностика,монтаж и ремонт на ГИ.Перник
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: газов инж. на 1.8 turbo

Мнение от Markony »

Нищо не разбирате,това е атомна уредба.... :lol:
dexter
КОЛЕГА
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 3:05 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: газов инж. на 1.8 turbo

Мнение от dexter »

Ха така-а--а :mrgreen: Днес дойде едно Хюндайче 1.3 за преглед след 2000 км откак съм я сложил- R UNO " мноо му горяло '' !! Поглеждам температурата---- на място 75, в движение 45 !!!!!! :shock: :shock: Вчера дойде една алфа ромео 147- 2000 куб с изпарител Centrino , компютър Прогаз , изпарителя съм го метнал в в една дупка зад левия фар и си върви на 60-73 градуса , човека си е доволен............................... кво да кажа....??? :mrgreen: Иначе ходих на семинара БСМ в събота....новият софтуер бива за изпарителите нищо не казаха....... чувам че наблягат на търговията и монтажа в Гърция, тоя изпарител сигурно е за там :lol: :lol: , даже софта им има вече гръцко меню! Но софта е добър, даже инструктажа беше добър!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: газов инж. на 1.8 turbo

Мнение от ivanovbg »

Вчера смених на едно пежо 407 RFJ двигател, електрониката от Бардолини със Стаг премиум. Редуктора беше точно същия. Налягането беше 1,5 и не го пипах. Смених му датчика с един от Аляска . После се разходихме до Перник по магистралата понеже ме наплашихте с тази тема. Под 64 не падна температурата на пълна газ при 80-82 на място при външна температура -2,5 градуса. Вързан е с тройници и е монтиран зад двигателя.
Дали пък проблема е в датчика дето е монтиран на него?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: газов инж. на 1.8 turbo

Мнение от bobolin4o »

Е явно истината не е еднозначна.
Но е факт, както писах по-назад, че проблемът, породил темата, е решен само с подмяната на изпарител, не на подвързването му.
А дали темп. д-к показва грешно... надали... трябваше да провериш това преди да подмениш електрониката.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: газов инж. на 1.8 turbo

Мнение от ipivan »

bobolin4o написа:А дали темп. д-к показва грешно... надали... трябваше да провериш това преди да подмениш електрониката.
Колегата dexter може да сподели какво каза Христо Василев за кабелите на температурния датчик на семинара на BSM.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: газов инж. на 1.8 turbo

Мнение от ipivan »

bobolin4o написа:
ipivan написа:Да попитам,ако температурата на редуктора е 80 градуса и маркуча от редуктора до рейката е 1,5м. и този маркуч минава в предната част на моторния отсек над радиатора,то каква е температурата на газта в рейката?(в движение с)
Да не би да имаш предвид нещо такова? :mrgreen:

Изображение
Не съм му замервал температурите на това изчадие...
Човекът каза, че този път му били "сложили" уредбата много по-добре от на предната кола!
Ама се чудеше защо прекъсва. Пратих го обратно там, където трябва...
Честита Нова Година!Пожелавам ви здраве и късмет през Новата Година на всички!!!
Това на снимката е R-DUE.Днес установих,че това R-DUE не става за Омега,X25XE,автомат,170 коня!
При кик-даун на баир(ама нагоре :roll: ),налягането пада под 0,5 при 1,2 на тихи обороти и газовата обръща на бензин.
Монтирах друг R-DUE,същия резултат.Отворих ги тези редуктори да видя какво има вътре и се оказа,че са различни.На единия прохода на газовия клапан беше 3,5мм. а на другия 4,0мм.(измерванията направих със свредла)
Проблема се реши с мощен редуктор Романо и газов клапан Романо.
Тръбата от бутилката напред е Ф8мм.
На този редуктор му дават,че храни 300 коня.Не можа да се справи със 170 коня!

Поздрави!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
alfista
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 5:00 pm
Местоположение: София

Re: газов инж. на 1.8 turbo

Мнение от alfista »

Здравейте,имам наблюдения на 5 броя Р-Уно,монтирани от мен .С две от тях имах доста проблеми и двата виеха зверски от 2000 оборота нагоре,единият на Форд Мондео 2003 1.8 а другият на Лупо 1.4 75к.с автоматик като при него при кикдаун падаше налягането 0.5 бара :shock: .С другите намам проблем и вече са на малко повече от година на Голф 4 1.6 101к.с,Пунто 2 1.2 16в и Ланчия Ипсилон 1.2 моно.Проблема май идва от качеството им на изработка на партидата.
ipivan написа:Предложете ми редуктор с който да заменя R-UNO и цената на този редуктор да е близка до тази на R-UNO?
Да се има в пред вид,че R-UNO е с клапан.
Близък заместител на Р-Уното според мен е Аутогас Италия:
Изображение
Слагал съм два броя на Бора 2.3 в5 и Тойта Авенсис 1.8 и се държат много добре като налягане двата са на около 9 месеца .
Както казаха и други колеги за по мощни и турбо коли и аз ползвам Меджици и няма ядове за сега с тях .Имам 2 броя за 250 к.с.на окло 1 година -Ланчия Зета 2.0 турбо ,Ситроен Ц8 3.0 в6 автомат и един за 350 к.с. на Чероки 4,7 в8 на 3 месеца е той.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: газов инж. на 1.8 turbo

Мнение от Markony »

Това сладкото нещо и аз го монтирам,но нямам кола с 100к км пробег ,че да изкажа мнение за дълготрайност.
Публикувай отговор