Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo II

- Пропан-бутан<br>
- Метан
kainy
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 7:34 pm

Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo II

Мнение от kainy »

Здравейте!

Съжелявам че първата ми тема тук трябва да е с молба, но няма начин.

С Omegas Evo 2 система съм (може и само Evo да е, не съм сигурен), но откакто ми ъпдейтнаха firmware-a на ECU-то миналата седмица, то вече не мога да се връзвам към него с досегашната версия 2.16.3C. Най-новото което успях да намеря беше 2.16.9C, но и с него без успех. Грешката която изписва е, че ми трябва нов Software.

Проблемът е че не желая да ходя при официалните дистрибутори/сервизи поради ред причини, въпреки че системата ми е в гаранция. От друга страна всички други газаджии работят с 2.16.3C версията и съответно и те за момента нямат новата версия. Тъй като в момента няма много работещи сервизи, няма как да намеря такъв който евентуално да я има и затова я търся за да мога да си оправя впръскването, че едвам върви колицата.

Попринцип съм с PL2303 кабел, но пробвах и с друг при едни газаджии и резултата беше същия. Пробвах и със LandiRenzo Omegas 2.4.3 софта, ама той не е съвместим с това ECU. Доколкото ми е известно EVO версията май са малко орязани и затова са с отделен софт. Ей така за спорта пробвах и на Megajet софта който намерих, понеже е на същия производител, ама и там не разпозна ECU-то.

Идея си нямам обаче коя версия реално трябва да е последния софт, нито с кой точно firmware ми е ECU-то в момента.

Благодаря предварително за помощта.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo

Мнение от bobolin4o »

Не знам дали да те наричам "колега", защото ако си такъв, то можеше да драснеш нещо за себе си на подходящо място във форума. Както и да е... Софт за ъпдейтната ти газова уредба аз не мога да предложа. Обаче се хванах да пиша заради друго...
Казваш уредбата ти е в гаранция, обаче "поради ред причини" не искаш да ходиш да ти я уважат? Що за глупости?
Замисли се, че докато има хора като теб да хранят некадърни майстори, то същите некадърни майстори ще продължават да се гаврят с хора като теб! Марш веднага в сервиза, дето ти "нагласиха" колицата, и да ти я оправят!
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
kainy
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 7:34 pm

Re: Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo

Мнение от kainy »

bobolin4o написа:Не знам дали да те наричам "колега", защото ако си такъв, то можеше да драснеш нещо за себе си на подходящо място във форума. Както и да е... Софт за ъпдейтната ти газова уредба аз не мога да предложа. Обаче се хванах да пиша заради друго...
Казваш уредбата ти е в гаранция, обаче "поради ред причини" не искаш да ходиш да ти я уважат? Що за глупости?
Замисли се, че докато има хора като теб да хранят некадърни майстори, то същите некадърни майстори ще продължават да се гаврят с хора като теб! Марш веднага в сервиза, дето ти "нагласиха" колицата, и да ти я оправят!
Поздрави!
Да, извинявам се че не поясних. Не не се занимавам с газови инжекциони и нямам никакво намерение да го правя. За съжаление обаче ми се налага да се занимавам с моята кола.

Вече повече от една година се занимавам със съответните майстори, така че смисъл да се връщам за настройка при тях няма. В момента се опитвам всеячески да открия къде в системата е проблема, за да подменя съответната част. Дали ще го направя гаранционно или не (подмяната) не съм сигурен, тъй като майсторите продължават да твърдят, че на системата нищо и няма и е перфектна за колата ми.

Накратко за какво става дума.

Колата е Mercedes CLK 200 Kompressor - 141kW / 192hp

Сложил съм Landi Renzo Omegas Evo 2 с усилен изпарител (т.е. 100лв отгоре за "турбо" изпарител - да има лепенка турбо на него даже...). Според номера на инжекторите открих, че системата е за коли до 160kW, което уж би трябвало да е добре.

В резултат обаче, колата харчи 20/100 газ градско при 14-15/100 бензин. Най-ниския разход на газ който съм успявал да постигна е 16/100. На извън градско при 140км/ч и 3500 оборота разхода на бензин е 10/100, а на газ 14/100.

Над 4500 оборота ускорението е иди дойди. Въпрос на късмет дали ще впръсква добре или не. Сменях инжекторите с по-големи - не е от тях.

2 пъти ми се спуква редуктора. Т.е. влизало газ във вакума, доколкото ми беше обяснено. Според майсторите е, защото много съм натискал колата. Да така правя, но може би и затова като я слагах поисках да е най-хубава и достатъчно силна система, което им беше обяснено при слагането.

Последния проблем е от един месец. Колата на газ при над 180км/ч (в зависимост от настройката при по-богата смес става по-рано, около 160км/ч, а при по-бедна по-късно към 190км/ч) ми гаснат 1 или 2 цилиндъра. Диагностиката по-късно показа, че от 4-те цилиндъра 3 са гаснели. На бензин колата няма проблем и никакви misfire-и. Напъвахме я до 220-230км/ч без проблеми. И все пак майсторите искат да си сменя свещите (които са на около 5000км и с които съм вдигал 240км/ч на газ без проблеми), въпреки че и на диагностиката и който и да е друг майстор е на мнение, че на бензин щом няма и най-малка следа от проблем, то проблема надали е в тях.

Също така колата е със сменени кабели, бубини, свещи, дебитомер, ламба сонда (доказано работи добре, тъй като две нови сонди пак си бачкаха лошо и даваха богата смес, което на газаджиите не им направи впечатление... 9% СО... :)) и изчистен дросел.

Засега основния заподозрян е изпарителя. С кръгъл изпарител на ланди съм, който газаджиите твърдят, че бил за коли до 320hp, въпреки, че е с вход 6мм и всеки друг твърди, че трябва да съм с квадратния на ланди, а този се слага на коли с до 150hp.


Та грубо и набързо това е ситуацията с която се боря. Софт ми трябва за да си настроя колата да върви в момента, тъй като след последното ходене при съответните мастори в момента няма никой в ниските обороти, а ранния Януари ще ми се наложи да пътувам, а междувременно няма време да ходя по газаджии, защото всичко почива.

Това е при единия официален дистрибутор в София. Защо не ходя при другия? Ами след последното ми ходене, на 500 метра от сервиза (като си тръгвах), колата изгаси 3 цилиндъра. 2 часа после си играх да настроя картата и се оправиха нещата. Отношението им към клиента също хич не ме впечатли.

Не искам обаче да казвам имената на сервизите тук, въпреки че в друг форум, вече го направих, грешка която ще оправя. Ако някой се интересува нека ми драсне на лично. Когато сагата приключи и вече съм наясно точно какви са били проблемите (защото засега нищо не е отстранено), тогава ще коля и беся :)

Ако пък някой има идея от какво могат да идват горните проблеми, ще съм много благодарен за всякаква помощ, тъй като почвам да се изчерпвам.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo

Мнение от bobolin4o »

Сагата е ясна.
Не съм съгласен, че първо ще си оправиш колата сам, пък после ще колиш и бесиш. Така не е по "европейски" :idea:
Отиваш и насмиташ тия официални майстори да си оправят бакиите!
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
kainy
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 7:34 pm

Re: Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo

Мнение от kainy »

bobolin4o написа:Сагата е ясна.
Не съм съгласен, че първо ще си оправиш колата сам, пък после ще колиш и бесиш. Така не е по "европейски" :idea:
Отиваш и насмиташ тия официални майстори да си оправят бакиите!
Поздрави!
Проблемът е, че от 1 година го карам по европейски... Според газаджиите проблем няма и всичко е точно, а от мен за пореден път се иска да си сменям здрави части, защото на някой не му се диагностицира като хората (така смених дебитомер и 2 ламби сонди просто защото така ми казват, без резултат).

Затова сега обикалям по форуми и газаджии, за да намеря проблема (или проблемите). Само брат ми ме спира да захвърля всичко и да си взема един комплект редуктор, инжектори и ECU на Romano и да си реша проблема, но съм се хванал на хорото и ще го играя :)
emzo
КОЛЕГА
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 11:49 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo

Мнение от emzo »

Няма лошо да се мъчиш сам, но все пак сподели от кой регион си, може да някой колега тук да ти свърши работа и да ти спести ходенето по мъките.

При условие, че си сменял скъпи части за няма нищо, не вярвам да ти е проблем да си платиш за една настройка ;)
kainy
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 7:34 pm

Re: Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo

Мнение от kainy »

От София съм. А пари за настройка нямам проблем да дам. Въпроса е че няколко вече се опитаха само с настройка и резултат няма. Ако знаете някой добър, при първа възможност му я карам (и да, без Маргел :))
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo

Мнение от ipivan »

Малко да поспамя! :lol:
В София май това си е метод на работа!Днес се борих с едно Пикасо дето са му слагали газта в Горубляне.Газовата е в гаранция,ходил няколко пъти в сервиза и все са му казвали че газовата е наред.Проблема му е че при изключване от предавка колата гасне.Това което видях е че в този момент налягането(диференциално) скача над 2,5 атм. а на тихи обороти е 1 атм.
А сега по темата,мисля че е по-добре да си намериш кадърен майстор да ти оправи колата!На лични ти пускам един линк,дано свърши работа!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
angeltsankov
КОЛЕГА
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 6:51 pm

Re: Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo

Мнение от angeltsankov »

Колега и с 2.16.3C може да се свържеш... проблема ти е класически, реда на палене е 1-3-4-2
съответно реда на пръскане газовите дюзи трябва да е A-C-D-B при стандартна подредба, съветвам те да пробваш от 1=>A 3=>C 4=>D 2=>B да промениш реда на 1=>C 3=>D 4=>B 2=>A ,ако е малко по-добре но не достатъчно пробвай с 1=>D 3=>B 4=>A 2=>C
kainy
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 7:34 pm

Re: Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo

Мнение от kainy »

angeltsankov написа:Колега и с 2.16.3C може да се свържеш... проблема ти е класически, реда на палене е 1-3-4-2
съответно реда на пръскане газовите дюзи трябва да е A-C-D-B при стандартна подредба, съветвам те да пробваш от 1=>A 3=>C 4=>D 2=>B да промениш реда на 1=>C 3=>D 4=>B 2=>A ,ако е малко по-добре но не достатъчно пробвай с 1=>D 3=>B 4=>A 2=>C
Веднага бих го пробвал, но програмата продължава да дава една и съща грешка: свържете се с доставчика си за по-нова версия (ERR.CODE: C04) Това и с 2.16.3 и с 2.16.9. Даже преди малко пробвах пак. Дали има някаква врътка да се вържа използвайки стария софт?
angeltsankov
КОЛЕГА
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 6:51 pm

Re: Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo

Мнение от angeltsankov »

Има разбира се :) просто зареди фирмуеара който имаш в твоята версия на програмата и тогава ще се свържеш
kainy
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 7:34 pm

Re: Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo

Мнение от kainy »

Не знаех че мога да програмирам друг фирм, ако не ми дава да се свържа със сегашния. Естествено обаче проработи, както с 2.16.9 така и с 2.16.3. И на двете обаче в момента ми отчита оборотите с 1000 отгоре (т.е. 1750 при изключена от скорост). Също така не можах да открия къде да променя реда за впръскване.

Засега ще загрея колата и понеже от тестове на програми съм си затрил старите конфигурации, ще ударя една автоматична и ще почна от там.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo

Мнение от ivanovbg »

Задай му вида на запалителната система за да ти оправи оборотите.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
angeltsankov
КОЛЕГА
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 6:51 pm

Re: Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo

Мнение от angeltsankov »

Колега пробвай ръчно като за начало, просто размени подредбата на газовите дюзи на кабелите има букви A B C D размени ги както ти обясних, ако стане ще ти обясня какво да направиш... не си играй много с таблицата защото тя е така конструирана че да покрива динамиката на дюзите (преходите трябва да са плавни ) за начало маркирай цялата таблица. Ако аз правех настойката 1-во бих върнал заводските стойности (в таблицата където въвеждаш вида да газовите инжектори и типа на оборотите най-долу има RESET бутон )
kainy
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 7:34 pm

Re: Търся последна версия софтуер за Landi Renzo Omegas Evo

Мнение от kainy »

Така. Не се наложи да пренареждам инжекторите. Не знам какво правеха газаджиите от "гаранционния" сервиз, но те се мъчеха сумати време да оправят проблема само с настройка, но така и не стана. След техния опит нищо не е пипано по колата. Само смених фирма с 470 от 2.16.9 версията на софта, за да може да се връзваме (пак благодаря за насоката). След това направо отидох при други газаджии тъй като тотално нямаше никакви настройки компа. Настроихме го на място, ударихме една автоматична настройка и потеглихме към магистралата. Първото което се наложи е цялата карта да се вдигне с 45 единици преди да почнем да я настройваме по-специфично. Момчето не я пипа много и колата почна да върви чудесно. След това тръгнахме да решаваме проблема с гасненето на цилиндрите... При 190 км/ч колата почна да се тормози (нормално точно преди да изгаси цилиндър), пича го хвана, само отпуснах газта, веднъж пипна картата и после 3 пъти до 220 нямаше проблем вече. Имаше само 2 хлъцвания при 180 и 200, но и тях ги изглади и сега до 230 (повече не пробвах, че настилката не е перфектна за такива скорости...)

Сега колата върви чудесно и в ниските и във високите обороти. На места май има някое друго колебание при максимално ускорение, но това вече ще го изчистваме по-нататък като боря разхода, тъй като със сигурност този проблем не е решен с кратката настройка от днес, но поне сега бачка.

И все пак ако някой попадне на новата версия на софта, ще е чудесно, че да сложа и най-новия фирм пак.

Трябва също да подчертая, че решението на "гаранционните" газаджии беше да си сменя свещите с иридиеви, тъй като аутодата-та им така казвала... :) А всъщност 10литра газ и 15лв за настройка свършиха работа :)
Публикувай отговор