King MP48 на Mercedes C200 Kompressor 192hp

- Пропан-бутан<br>
- Метан
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

King MP48 на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от mupk0 »

Здравейте.Взех си преди дни тази кола и се чудя каква газ да и сложа.Изпарители,рейки и като цяло всичко без компютъра ми е са ясни.Колата е 2000та година от купето W202(последните такива цедки преди тези приличащи на очиларки).Модулите в колата си общуват по CAN шината,но не знам кой стандарт точно.Старата ми кола беше с Агис Мини 4 на метан и бях доволен след като я разучих.Сега гледам предлагат Agis P13 ,който поддържа ОБД корекция дори през ИСО9141(предполагам моята е с такъв стандарт).Или другият вариант е за AGIS OBD/CAN 4cyl (по-скъп от P13,но като цяло разликата е несъществена)Като цяло изискването ми към компютъра е да може да се коригират смесите по карта на обороти и време за впръскване,защото примерно стаг200 и разни други евтини компютри нямат такива екстри (или корекция по температура).Та ако някой е слагал на такава цедка да сподели с какъв компютър,размер дюзи и налягане го е карал?Засега съм се спрял на този Агис П13 с ОМВЛ РегФаст рейка.
Последно промяна от mupk0 на Съб Ное 12, 2016 6:41 pm, променено общо 1 път.
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Какъв компютър на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от mupk0 »

вчера цяк ден четох и мислих. какви ли не работи ми излизаха на главата за компютри,рейки изпарители.реших да се обадя на момчетата от ведраре,от които доста съм пазарил и водил хора за монтаж. казаха че са правили такъв двигател и с кинг и с ац стаг 300 иса 200 и работели нормално с рейка омвл рег фаст и артик изпарител със сонда и тръба на 8мм.имах притеснения относно рейката,но май няма да е проблем. дават я до 55 кс на цилиндър при 1 бар.и така..около средата на другия месец ще монтирам газ със стага и ще споделя мнение.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Какъв компютър на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от Markony »

Що не изчакаш известно време да покараш на бензин,и когато решиш ,че това е твоята кола,тогава да я кичиш?
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Какъв компютър на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от mupk0 »

онзи виц за това как отговарят във форумите по света важи с пълна сила. колата си я купих с мерак,карам с мерак и нямам намерение да я разкарвам. като разход за 200тина км градско е 1:1 със старото ауди. като стигна до резерва ще я напълня до горе пак и ще кажа разхода,но май се върти около 12-13 на окомера.а и мога да си го позволя да я карам на бензин,но не ми изкарва хляба,че да я жаля( като изкл че ме кара на работа). ако някой има наблюдение за евросондите да сподели дали ина смисъл да се наливат пари в маркова или тея от типа мимгас и прочие вършат същата работа
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Какъв компютър на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от bobolin4o »

mupk0 написа:онзи виц за това как отговарят във форумите по света важи с пълна сила. колата си я купих с мерак,карам с мерак и нямам намерение да я разкарвам. като разход за 200тина км градско е 1:1 със старото ауди. като стигна до резерва ще я напълня до горе пак и ще кажа разхода,но май се върти около 12-13 на окомера.а и мога да си го позволя да я карам на бензин,но не ми изкарва хляба,че да я жаля( като изкл че ме кара на работа). ако някой има наблюдение за евросондите да сподели дали ина смисъл да се наливат пари в маркова или тея от типа мимгас и прочие вършат същата работа
Тая тема ми прилича на монолог.
Разбрахме, че си си купил колата с мерак и я караш пак така...
Дали има смисъл да "наливаш" пари в евросонда... Ми то иначе казано, дали има смисъл да наливаш пари по принцип?

Вариант едно: купуваш си уредба за много пари, нещо се прецаква и тогава си казваш - "каквото зависеше от мен съм го направил, не съм пестил средства!"
Вариант две: купуваш си пълен сбирщайн, Турция, Полша, Литва или там каквото и да е... нещо се прецаква и си казваш - "ми за толкова пари, такова качество!"
Изборът е твой!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Какъв компютър на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от mupk0 »

Прав сте за вариантите на 100%.Като цяло мисля да се доверя на хораминали по този път вече,отколкото да търся топлата вода.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Какъв компютър на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от bobolin4o »

Като човек, минал по този път, мога да ти кажа само едно - инвестирай в маркова уредба.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Какъв компютър на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от mupk0 »

Вие с какво бихте я направили?Ако беше ваша примерно?Без да се гледа бюджета толкова...тоест това което ви харесва,а не най-скъпото по възможност ,защото се знае,че не винаги цената определя качеството на 100%.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какъв компютър на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от ivanovbg »

Аз лично със Стаг!
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Какъв компютър на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от ipivan »

ivanovbg написа:Аз лично със Стаг!
Кой точно,ISA2,Premium,4Plus..........?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Какъв компютър на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от Markony »

Аз дадох приятелски съвет ,като на колега.Ти си карай каквото искаш.Имах нещо предвид.Имам опит и с автомобила и с газовата му.Но щом казваш за форумите....
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Какъв компютър на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от mupk0 »

Markony написа:Аз дадох приятелски съвет ,като на колега.Ти си карай каквото искаш.Имах нещо предвид.Имам опит и с автомобила и с газовата му.Но щом казваш за форумите....
Извинявай,но не мисля ,че беше нужно така да подхождаш.Задавам конкретен въпрос и очаквам конкретен отговор...колата си я карам на бензин дори в момента игазта по-рано от февруари няма и да стане ,защото и време нямам....а и дали ще си купиш колата и на същият ден сложиш уредба или след 1 година не виждам разлика.Искаш->слагаш.А дали ще я караш или продаваш си е отделен въпрос.Няма нещо което да не се продава като цяло..зависи колко се предлага нали знаеш.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Какъв компютър на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от Markony »

Ок мир да има ,С бигас ОБД и двойния редуктор няма проблеми...За другото ,явно всеки ще си извърви пътя.Ще станеш спец по КАН,ВАН т.н.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какъв компютър на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от ivanovbg »

ipivan написа:
ivanovbg написа:Аз лично със Стаг!
Кой точно,ISA2,Premium,4Plus..........?
4Plus
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Какъв компютър на Mercedes C200 Kompressor 192hp

Мнение от mupk0 »

Markony написа:Ок мир да има ,С бигас ОБД и двойния редуктор няма проблеми...За другото ,явно всеки ще си извърви пътя.Ще станеш спец по КАН,ВАН т.н.
казваш с обд еку..а тоз компресор където си правил на 202 купе ли е,защото всички w202,които съм виждал са все без обд букса и май ще трябва да се снажда чесън( кабели) на буксата при мотора. а тук относно 300 иса и 4 плюс доколкото виждам разлика огромна няма. освен ,че 4 плюса е май по-нов като производстяо и идея.а пък от своя страна 4 плюс е по-евтин. но май май клоня към 300то.
Публикувай отговор