Газови инжекциони

- Пропан-бутан<br>
- Метан
Markony

Газови инжекциони

Мнение от Markony »

Хайде да снесем сбита информация за моделите които се продават у нас-за кои коли стават,предимства и недостатъци,проблеми при монтажа и настройка.С новите цени на Лукойл това ще бъде доста актуална тема.Моля модераторите да допишат правилата за тази тема така че не стане недоразумение с рекламата,на марка и сервиз примерно.Аз ли4но още не съм си избрал какво да си монтирам и се надявам към края на темата всеки да може да е по-наясно с нещата.
Nimi

Мнение от Nimi »

Добра идея.. през следващите няколко дена и аз ще обиколя да проверявам какво се предлага на пазара... лошото е през последните месеци май не съм видял добре окомплектована и монтирана газова уредба... да не говорим пък за добре настроена... имах възможността да присъствам (с голямо разочарование) на настройването и тестването на 2 автомобила в един така наречен "монтажен център за газови уредби" :-(((

"Газ анализатор.... оооо някой сервизи ползват такова "НЕЩО" ама на нас не ни е необходимо... ние на слух работим", "Имитатор на сонда - за какво Ви е? Тя колата и без него ще си работи...." ..... и други все от тоя род....

МРАЗЯ газови уредби... ама Лукойл и мене ще ме накара да си сложа такава при тези цени на горивата... само се питам кога ли ще вдигнат и газта?!?!

И на мене ми е интересна цената на газовия инжекцион и системите с метан... ще пиша какво съм научил... ще се радвам да прочета и мнението на останалите...
Markony

Мнение от Markony »

Така е приятелю,тук в моя град също няма кадърни газаджии.Само си вирят носовете ,ама като дойдат при мен и кажат кажи каде да си хвана информация за оборотите.....ги прая на пет стотинки.Маса коли оправих след поставяне на газова уредба.Неволята и мен ме кара да сложа,но май ще купя 4 дюзи,изпарител и бутилка и ще накарам компютъра на хондата да ги управлява....!Разните му там емулатори и други не ми харесват!Ще изкопаем цени за дюзи и бутилки,някой ще напише софтуер за някой атмел и ще си спретнем газов инжекцион MADE IN BULGARIA.
Nimi

Мнение от Nimi »

Идеята е повече от добра... не съм се заглеждал обаче в принципа на газовите инжекциони които се поставят тука... може би ще има проблем с различните температури на горене и ланда сондата особено ако е с един кабел ?!?! когато е с отопление може би има някакво решение ама това са конкретни въпроси които ще се избистрят по време на разработката ако се започне такава... далеч съм от това да мисля, че българите сме по некадърни от останалите и не можем да разработим една такава система... според мене обаче не трябва да се набляга само на газов инжекцион... най-доброто е но трябва да се помисли и за газово устройство управлявано от ланда сондата...
Markony

Мнение от Markony »

Трябва да намерим колеги които монтират и търгуват газови инжекциони.Много мои клиенти ходят в търново за монтаж...явно там работят добре. На форума имаме регистриран потребител от В.Търново-PENCHO.Ако може той да проучи кой е добър и т.н.
hristo
КОЛЕГА
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 6:43 pm
Местоположение: София, Картроник ЕООД
Обратна връзка:

Мнение от hristo »

Имам едни колеги в Пловдив на които помогнах да внесът от Русия газови инжекциони но резълтата беше плачевен.Някой ако изка мога да го свържа.
Аз не работя газ -неприятномие.Все пак да са живи и здрави газаджйте без тях работат ще ни е наполовина.
Наистина се срещат много добри испълнения които по нищо не се различават от бензиновите инжекцй, но така идват от вън.Що се касае до емулатори ,симолатори и др. това е чиста глупост.
Картроник ЕООД - BOSCH Модул
тел.: 832 11 67
gbpet
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 8:28 am
Местоположение: КЮСТЕНДИЛ

Мнение от gbpet »

а тук в кюстендили куцо и сакато слага газови уредби направо сам потресен!
Car Test™
КОЛЕГА
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 11:30 pm
Местоположение: Ямбол
Обратна връзка:

Мнение от Car Test™ »

У наше село... и при най-големия некадърник, дето не може да си напише името даже, е със записване една седмица напред ... :lol:

А азси карам нафтовата печка ... :cry:
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Мнение от koko »

Pioneer написа:В момента се разработва Български Газов Injection. Предполага се, че за Пловдивския Панаир трябва да е готов.. в момента все още е на масата за разработка, но скоро ( дай боже ) ще се тества и на кола ...
Markony

Мнение от Markony »

Идеята за български газов инжекцион ,който да не е универсален ми се върти в главата.Всички колеги които се занимават с 4ип-тунинг разбират какво имам предвид....Всеки компютър може да управлява газови дюзи без проблем,а в някои е заработено фабри4но.Примерно на хондата има място за втори флаш,примерно за икономи4на или рейсинг програма.Руснаците са много напред с 2-режимните дъмпове и ба4кат от 2 години по въпроса,а ние балъци ли сме 4е да плащаме за 2-ри компютър в колата.Като се поопознаем ще направим екип да разработим това-онова,поне за нашите автомобили.Аз по4ти съм готов с софтуера за режим бензин-газ за Сивик .Само трябва да накача дюзи тръби,бутилка и изпарител и да настройвам.
Nimi

Мнение от Nimi »

Markony написа:дюзи тръби,бутилка и изпарител и да настройвам.
не, че съм много в час с газовите устройства ама все си мислех, че газовия инжекцион е без изпарител ?!?! - миналата година се опитвахме да ремонтираме една трифазна помпа за такъв инжекцион... мисля, че беше на 30 bar-а....
Pioneer

Мнение от Pioneer »

До колкото знам в Пловдив правят някакви ECUta за Газта, че даже май и изпарители, но Газовите Дюзи всички ги Внасят от навън..
Markony

Мнение от Markony »

Точно...най добрите дюзи естествео са Нипон-дензо.Изпарител има на лайт-версията на инжекционите .Комутира се дюза за изпарен пропан бутан.Доста по скъпо е оборудването за те4ен-там има само редуктор за фиксирано налягане,още не съм го виждал на живо,хубавото е 4е може6 да палиш директно на газ,макар 4е теорети4но ,квато и дюза да е си мисля 4е ше замръзва без подгрев.
Pioneer

Мнение от Pioneer »

Къде мога да видя такава Дюза ( може и в Нета да е ), защото в момента се боря точно с конструирането на такава Дюза :-) Почти е готова и остават само Тестовете в реални условия
Markony

Мнение от Markony »

Pioneer написа:Къде мога да видя такава Дюза ( може и в Нета да е ), защото в момента се боря точно с конструирането на такава Дюза :-) Почти е готова и остават само Тестовете в реални условия
Като приключиш можем да тестваме на хондата :P :P :P :P
Заключено