Рязък спад на налягането

- Пропан-бутан<br>
- Метан
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Рязък спад на налягането

Мнение от bobolin4o »

За платното не се чуди изобщо, по-лошо няма да стане, по-хубаво - със сигурност...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Рязък спад на налягането

Мнение от mupk0 »

Всичко е сглобено и колата работи...не е същият изпарителя все едно :D Налягането се кове буквално.Платната ги изрязах дюс всички.В клапана на газовото платно подложих метален кръг ,а под него гумен О пръстен и така запуших отвора за аварийно свръх налягане.Сложих и медната тръбичка в заводският отвор...и всичко спи засега :)

ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Рязък спад на налягането

Мнение от mupk0 »

И ето че днес отново греда :D Реших да я закача с PC-то...караш ли колата нормално или да ускоряваш рязко няма проблеми с налягането до 4500/5000 оборота(пада много малко налягането) и от там до 6500 все едно газта в тръбата свършва......Пробвах да ускоря от 1000об на 3та и точно около 4500 когато се иска доста газ налягането пак падна.Шума в бутилката даже се чува леко по-силно.Преди бях споменал за един шум все едно някой пие със сламка от бутилката.Чуваше се как взима газта на тласъци.Сега колата се кара нормално,но до към 4500.Не съм състезател и ще я покарам така,че времето се влоши,а не искам да отварям бутилката на закрито :) Чудя се дали да не махна шибания Mimgas и да си взема маркова сонда или да я отворя,почистя,разпробия и върна ? Не е зле да предложите и кадърни 8мм сонди...истински 8мм,а не като Мимгас :D
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Рязък спад на налягането

Мнение от ipivan »

Аз съм доволен от сонда Романо 8мм.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Рязък спад на налягането

Мнение от mupk0 »

Сега се сетих да пиша....разпробих сондатана 5мм навсякъде. Това е някакси безопасният максимум. Колата спря да и шари налягането,но все още пада с 0.2/0.3 в бууст. Сега има друг дерт,който не го смятам за чак проблем. По колата се направи силов тунинг и се вдигна мощността осезаемо. Сега колата на газ върви добре,но над 4000/4500 обеднява леко и я направих нагоре на бензин,та да ми е мирна главата. Та така ще е :) ако си я караш леко ходи и до регулатор,но с педал в пода и надут компресор не ..
Последно промяна от mupk0 на Сря Мар 04, 2015 10:50 am, променено общо 2 пъти.
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Рязък спад на налягането

Мнение от mupk0 »

От вчера пак почнаха дертове...закачих и установих как налягането на газта в нормален режим на каране пада до 1атм ,от 1.5 на празен ход. Изпарителя е моднат,сондата разпробита...остана само тръбата. Тея дни мисля да сложа една термопластична и ако не се оправи сериозно се замислям за смяната му с Alex Shark 1500mbar. На двама авери сложих....страхотно държат налягане. Току виж вземе да не обеднява във високите.....


Послепис: даже се замислих относно водата на изпаригеля. Като цяло малко бавно загрява. При мен монтажа е водата от изпарителя до водната помпа да минава под радиатора маркуча и да се качва нагоре до помпата. От разни обяви видях и много коли,на които маркуча от изпарителя до помпата е прокаран над радиатора....чудя се дали има разлика. Като е под радиатора трябва водата да слезне 30-40см надолу и после да се качи пак нагоре 30-40см...а ако е над радиатора се качва 10см и слиза 10/15 надолу
Публикувай отговор