Проблем с ГИ Ловато

- Пропан-бутан<br>
- Метан
Заключено
pecolt
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 1:53 pm

Проблем с ГИ Ловато

Мнение от pecolt »

Здравейте,
От около месец имам ГИ Ловато. Всичко е наред със системата. Работи добре разходът е повече от добър но ми светна чека с грешка бедна смес. Когато карам на бензин този проблем липсва. Какви настройки трябва да променя за да увелича сместа и да не свети чека но пък да не се вдигне разхода. Имам оригинален кабел и софтуеър към него. Колата е Нисан 2001г.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с ГИ Ловато

Мнение от bobolin4o »

Уредбата сам ли си я монтира, или не?
1. Ако си я монтирал сам - значи трябва да знаеш как да си я настроиш. Ако не знаеш, защо си се захванал с нещо, което не ти е по силите, та после да дириш решение на проблемите си по форумите? И при това, в конкретния случай, на място, сборище на професионално занимаващи се с тази работа люде... Без да кажеш нищо за себе си... кой си, що си и т.н. Искам да ти кажа, че повечето от колегите ми тук биха реагирали доста по-остро от мен, при положение, че някой, потенциално техен клиент иска да ги пита, просто ей така, как аджеба да си оправи колата безплатно...
Ако пък си колега, то по нищо не личи - регистрирал си се доста отдавна, но без да дадеш никаква информация за себе си и без да вземаш абсолютно никакво участие в този форум... с изключение на една обява за продажба на нещо си, от 2012 година, която току що изтрих, защото е минала давност, а и е била осъществена...
2. Ако са ти я монтирали в сервиз - отиваш там с оплакването си. Длъжни са да уважат претенциите ти и да отстранят проблема.
Надявам се, че разбираш правилно думите ми...
Поздрави!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
pecolt
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 1:53 pm

Re: Проблем с ГИ Ловато

Мнение от pecolt »

Уредбата е монтирана в сервиз. По принцип мога да ида в сервиза и да направят нужните корекции. Информацията която искам да получа е за лично ползване не смята да започна да настройвам ГИ. Имам си друго занимание което ми стига. До колкото съм чувал и имам опит форумите са за да си помагат хората и това, че нямам участие до сега в този тук според мен не е проблем. Все пак трябва да се започне от някъде.

Ако все пак някои иска и може да ми помогне ще съм му благодарен.
Поздрави от мен!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с ГИ Ловато

Мнение от bobolin4o »

Естествено, че не е проблем това, че не си участвал активно до сега. Извадил си тези мои думи от контекста на целия ми пост.
Проблем е, че задаваш специфичен въпрос, който не би трябвало да те вълнува. Би трябвало да си караш колата с кеф и да не мислиш как да си я оправяш сам... това е работа на такива като нас...
Да, форумите са за това, че да питаме и отговаряме в тях. Но този конкретно е предназначен за хора, които се занимават професионално с тоя род дейност - авто и мото. За съжаление целият е отворен за широката публика, а не би трябвало...
Както и да е, моят съвет е да отидеш при твоите майстори и да споделиш проблема си, а те би трябвало да го отстранят.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
pecolt
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 1:53 pm

Re: Проблем с ГИ Ловато

Мнение от pecolt »

Проблема е отстранен.
За жалост и майсторите не са много словоохотливи, крият лаптопа завряха го под калника само да не видя и да не покажат какво правят.
Искаше ми се да видя къде точно правят настройката но уви не успях.
Между другото и вие тук явно не си падате много по съветите. Поне си затворете форума и си го ползвайте със здраве.

Успех ви желая!!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с ГИ Ловато

Мнение от bobolin4o »

Радвам се, че проблемът ти е отстранен и то по правилния начин. Карай си колата със здраве и не мисли за неща, които не са ти работа! Насочи усилията си за усъвършенстване в твоята собствена професия. Така е по цял свят, а не както у нас, където всеки иска да знае всичко и поради тази причина сме на тоя хал...

Относно пожеланието ти, благодаря от все сърце!
Успехи и на теб!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Заключено