Tuateg 3.6 FSI

- Пропан-бутан<br>
- Метан
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Tuateg 3.6 FSI

Мнение от caravel »

Привет,колеги!
Някой да се е сблъсвал с такъв ДВГ и да го е пробвал на газ.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от rockton »

Мдамм, прословутото GDI газолине директ инджекшън, дето вагина-групата преди години откраднаха от Митсубиши. Доста познавам този мотор във японският му вариант, монтиран по митсубиши и накой модели на мазда. Във Швабската вагинална група на няколко пъти съм се "сблъсквал" с него в Ауди ТТ и в Шкодияр-ът :D . Ако питаш за газ тегаво е за обикновена газова инжекция газова фаза с предкамерно впръскване, но не и невъзможно! Правилото го знаеш на няколко впръсквания на Газ, поне едно-2 на бензин :mrgreen: за да не умрът инжекторите(бенз) скоропостижно ,те не че пак не си мрът но поне ще е в по далечна перспектива около-70-100К. Натова отгоре на 100км.харчиш и ГАз и бензин, точно си става "БИ-ФУЕЛ" :D
Истината, предполагам я знаеш, Течна фаза! Лично аз не съм виждал нито на една кола със GDI-FSI мотор газова с течна фаза която да работи(да ползва) Бензиновите инжектори! Може и казват че имало, но аз не съм срещал такова "животно".....което не означава че няма!
Най коректно според мен е такава система, така не би трябвало да има проблем със Инж.......та така...
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от ipivan »

В Плевен имаше две,вече е едно(другото се превъртя през таван) Мицубиши на Пини Фарина ГДИ с обикновена газова с плочка като карбуратор. :lol: Изхвърлили са някои бензинови неща.Свалени са дюзите и са сложени тапи,свалена е и помпата за високо налягане.Става чисто газов автомобил!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от caravel »

При нас проблема е в протокола по ОБД,всичките схеми,които имам са за ОБД по КАН,а този "чукотляк" е с КWP 2000.И затова не минава на газ,ако имате някакви идеи да се позабавлявам утре.
За колега ,който ми даде акъл за ГИ течна фаза-Благодаря, колега!Миналата година направихме4 коли с такъв инжекцион,но конкретната кола е доста по-евтина и клиента не би инвестирал в толкова скъпа система.
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от joroboichev »

rockton написа:Мдамм, прословутото GDI газолине директ инджекшън, дето вагина-групата преди години откраднаха от Митсубиши. Доста познавам този мотор във японският му вариант, монтиран по митсубиши и накой модели на мазда. Във Швабската вагинална група на няколко пъти съм се "сблъсквал" с него в Ауди ТТ и в Шкодияр-ът :D . Ако питаш за газ тегаво е за обикновена газова инжекция газова фаза с предкамерно впръскване, но не и невъзможно! Правилото го знаеш на няколко впръсквания на Газ, поне едно-2 на бензин :mrgreen: за да не умрът инжекторите(бенз) скоропостижно ,те не че пак не си мрът но поне ще е в по далечна перспектива около-70-100К. Натова отгоре на 100км.харчиш и ГАз и бензин, точно си става "БИ-ФУЕЛ" :D
Истината, предполагам я знаеш, Течна фаза! Лично аз не съм виждал нито на една кола със GDI-FSI мотор газова с течна фаза която да работи(да ползва) Бензиновите инжектори! Може и казват че имало, но аз не съм срещал такова "животно".....което не означава че няма!
Най коректно според мен е такава система, така не би трябвало да има проблем със Инж.......та така...
Agis направиха такава система за впръскване през бензиновите инжектори-принципно работи само нямат още конкретна методология за настройка на софта и за сега всичко се прави субективно .Иначе клиентската цена е 4к за 4 цилиндров мотор и трудно някой се връзва но хубавото е че е универсална и не е необходимо като Viale lpdi да има софт написан са всяка марка и модел поотделно!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от ipivan »

caravel написа:При нас проблема е в протокола по ОБД,всичките схеми,които имам са за ОБД по КАН,а този "чукотляк" е с КWP 2000.И затова не минава на газ,ако имате някакви идеи да се позабавлявам утре.
Аз не съм наясно с тези ФСИ и други подобни,че нямам опит.В случая мисля,че трябва да се смени системата на газовата с такава дето поддържа този протокол.Няма нищо универсално,дори и Романо!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от ivanovbg »

Може ли снимка на колата? Вече половин час се ровя в гуглето безрезултатно за видя за какво иде реч и немам нерви повече.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от caravel »

Е,снимка по това време няма как да ти направя,но няма и кой знае какво за снимане.Дъртия Туарег с 3,6 ФСИ мотор,който много прилича на 3,2 мотора ,но е с директно впръскване.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от ivanovbg »

Абе и аз си помислих че е Туарег, но в заглавието пише друго и аз копи пасте в гуглето и не и.... :(

За този двигател мисля че Принс имаха разработка. Трябва да ги питаш. На една А8 с такъв мотор слага един колега, но имаше нещо за годината на производство или буквите на мотора. Не помня вече. Принципно си е голям буклук мотора. Не стига че има проблеми с маслената помпа, но и се оказа че износва изпускателния вал на лявата глава и почва да изключва 4-ти цилиндър.
Последно промяна от ivanovbg на Пет Юни 12, 2015 9:46 pm, променено общо 1 път.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от caravel »

ivanovbg написа:Абе и аз си помислих че е Туарег, но в заглавието пише друго и аз копи пасте в гуглето и не и.... :(

За този двигател мисля че Принс имаха разработка. Трябва да ги питаш. На една А8 с такъв мотор слага един колега, но имаше нещо за годината на производство или буквите на мотора. Не помня вече.
Е там е проблема ,че има разлика в кода на ДВГ,и не ще да работи на газ.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от rockton »

ipivan написа:В Плевен имаше две,вече е едно(другото се превъртя през таван) Мицубиши на Пини Фарина ГДИ с обикновена газова с плочка като карбуратор. :lol: Изхвърлили са някои бензинови неща.Свалени са дюзите и са сложени тапи,свалена е и помпата за високо налягане.Става чисто газов автомобил!
-Ааа не само в Плевен , имам Клиент С Митсубиши JO, Дошло по незнайни пътеки от Япония,навсякъде в интериора надписите са с йероглифи, и на Аудиосистемата също :mrgreen: Десен волан...ииии никакъв помен от бензиновата система, предният собственик я е редуцирал само на газ по същата схема, затапени инжектори и плочка за газ също и неизменното ЛОВАТУ :mrgreen: Резервоара е изхвърлен и има тороид и още една 60 литровапура в багажника :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от caravel »

Май ще ме огрее да го подкарам този "автомобил" на газ,само братята от "Ботуша" трябва да направят софт за него.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от rockton »

caravel написа:Май ще ме огрее да го подкарам този "автомобил" на газ,само братята от "Ботуша" трябва да направят софт за него.
Ами този софт си го има ама не знам дали търсиш на правилното място!
А правилното място е BRC. Не ме възприемай като 'рекламен агент' на фирмата, нито съм газаджия нито продавам газови системи нито монтирам. Просто имам богат опит със различни газови системи, Преди време Клиент със Мазда CX-7 2.4 GDi със турбо......човекът се беше видял в чудо три газови , една от които прехваленото Романо и не би! :lol: Накрая поставиха BRC , от фирмата "майка" софт писан специално за този мотор и ECU (Митсубиши е) със посланието Да не се свързва към CAN или OBD.......и всичко си дойде по местата, вече повече от година няма оплаквания!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от ipivan »

rockton написа:Ами този софт си го има ама не знам дали търсиш на правилното място!
А правилното място е BRC. Не ме възприемай като 'рекламен агент' на фирмата, нито съм газаджия нито продавам газови системи нито монтирам. Просто имам богат опит със различни газови системи, Преди време Клиент със Мазда CX-7 2.4 GDi със турбо......човекът се беше видял в чудо три газови , една от които прехваленото Романо и не би! :lol: Накрая поставиха BRC , от фирмата "майка" софт писан специално за този мотор и ECU (Митсубиши е) със посланието Да не се свързва към CAN или OBD.......и всичко си дойде по местата, вече повече от година няма оплаквания!
Нали колегата това е написал.Жабарите ще напишат софт точно за този автомобил,както са направили от БРЦ.А не е сигурно че ако се сложи прехваленото БРЦ на този Туарег ще заработи!
Добре че са ви търпеливи клиентите защото моите не са!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от caravel »

БРЦ ако бяха толкова добри,щяха да си монтират директно впръскване в Еуратек и да си свиркат,ама не,неискат и да чуят за такава уредба.А по повод случая с Мазда-та дето споменаваш,доколкото знам от сервиза на Романо ,а впоследствие и от сервиза на БРЦ-София,проблема е бил в стила на каране на шофера,нито една от двете уредби не е имала проблем с ДВГ и с начина на работа.
Публикувай отговор