Проблем с турбо настройки

- Пропан-бутан<br>
- Метан
mitkofitnesa
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 6:18 pm
Местоположение: Blagoevgrad

Проблем с турбо настройки

Мнение от mitkofitnesa »

Привет Колеги!
Още имам проблеми с добрата работа на газ при един Мерцедес 230к като е леко модифициран.Газовата е БРЦ плуг енд драйв с дюзи драгон и изпарител Атекер копие на КМЕ голд.Мерцедеса движи мн добре на бензин но на газ е трудна настройката,в момента на налягане на изпарителя на 1.5 бар съм с щуцери на драгона 3.1мм и времена на празен ход 4 мс на бензин 3.3мс.При пълна газ времената на бензин отиват 25мс почти още от 4 500 об.При настъпване на магистрално каране изпарителя държи температура и налягане не пада под 1.3 но в момент на връщане на газта се качва до 2,8 бар ! И често пука в изпускателите.Как да реша този проблем от настройките на БРЦто ще успея ли.Ще съм благодарен ако има запознат с това БРЦ да сподели.
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от joroboichev »

http://dox.bg/files/dw?a=43a22e1edb
Премести двата плъзгача по наляво!
mitkofitnesa
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 6:18 pm
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от mitkofitnesa »

Благодаря,а с колко да местя?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от bobolin4o »

Няма точна формула... експериментирай!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от ipivan »

Според мен корекцията на тези плъзгачи няма да помогне.Доколкото разбрах проблема е при влизане в режим на ППХ.А тези плъзгачи са за излизане от режим на ППХ.Все пак може да се пробва.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
mitkofitnesa
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 6:18 pm
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от mitkofitnesa »

Благодаря ще пробвам и ако не стане ще го сваля това BRC,може да е много добро но какъв смисъл ако не може да се настрои.LPGTech отпада че гледам картата му е до 20мс времена,или Tamona или Fobos ще да е.Ако имате други идеи за такива високи времена и Ги комп...
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от joroboichev »

Ако не стане може да пробваш варианта превкл. на бензин по време на принудителния празен ход за няколко инж. цикъла-на същата страница долу вляво.Другата вероятност е да я предозираш с газ по време на натоварване,тогава и двата метода няма да помогнат.
Последно промяна от joroboichev на Пон Яну 04, 2016 12:18 am, променено общо 1 път.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от ivanovbg »

mitkofitnesa написа:Благодаря ще пробвам и ако не стане ще го сваля това BRC,може да е много добро но какъв смисъл ако не може да се настрои.LPGTech отпада че гледам картата му е до 20мс времена,или Tamona или Fobos ще да е.Ако имате други идеи за такива високи времена и Ги комп...
Предполагам , че е тунингована колата. Смени първо бензиновите с по големи, настрой я хубаво и тогаз я гласи на газ.
Сам сметни колко ти е максималното време на впръскване при 7000 оборота сенквенционално. Ще видиш. че няма смисъл от впръскване над 20мс.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от joroboichev »

Тея мерцедеси май сменяха впръскването след 4500 на полусеквенциално по спомен и имат големи инжекторни времена
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от bobolin4o »

Просто идея... какво се случва с налягането на принудителното пълнене (компресора) в момента на връщане на газта?
В смисъл разтоварва ли...?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
mitkofitnesa
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 6:18 pm
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от mitkofitnesa »

Компресора нагнетателния разтоварва мн бързо,като имам 0,7 бара още на 2200об като този мотор прекъсвача му е на 6200об.Когато правя начални настройки и я форсирам на място мерцедеса нали има прекъсвач на 4000об и ми дава времена бензинови 21-23мс.Възможно е да преобогатява при газ до ламарина и ще донастройвам но когато върна газта изпарителя временно държи високо налягане от там ми се получава мн богата смес.Това е от първите Плуг енд Драйв който няма опция за допълнително впръскване на бензин,мислех че може да се обнови софтуерно но не.На празен ход всичко е като по учебник Ргаз-1500мб временаБ-3.3мс газ-4мс.Налягането на изпарителя не пада под 1250мб,и се справя но се съмнявам и в съвместимостта на Драгона с БРЦ-то,чувам такива отзиви.Драгона е на 3,1мм отвори в момента.Ясно ми е че всичко е настройка но понягога опциите които липсват затрудняват ще се мъча още.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от bobolin4o »

mitkofitnesa написа:Компресора нагнетателния разтоварва мн бързо,като имам 0,7 бара още на 2200об като този мотор прекъсвача му е на 6200об...
Не разбрах... разтоварва ли веднага компресора като върнеш газта - това, гледано през софта на газовата уредба...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
mitkofitnesa
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 6:18 pm
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от mitkofitnesa »

Извинявам се,наистина това не съм заглеждал през софта на газовата,гледал съм го с бустметър.По принцип имам и Стардиагноза с която работим но не съм наблюдавал и с нея...въпреки че там няма как да ми чете дирекно понеже нямам МАР.Идеята ти е да търся проблем в газовия МАР ли?За компресора съм сигурен че разтоварва веднага.
mitkofitnesa
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 6:18 pm
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от mitkofitnesa »

За мен проблема се явява в изпарителя който е Atiker SR06,мени налягането от 1,5 бара ту на 1,65-1,7 ту на 1,35-1,4 бара на празен ход.Доста си поиграхме с настройките като за целта колегата преведе PDF-а за настройка на BRC-то.Направихме обедняване и сега върви доволно 250-260 км/ч на газ не са и проблем.Лошото е че при натискане педала до ламарина и последващо отнемане изпарителя вдига налягането до почти 3 бара и след това при леко подаване на газ пука в гърнетата.Аз мисля че това е проблем с изпарителя.Колега ме съветва да сложим KME Gold който е послужил за направата на това копие от Atiker,но аз мисля че добър вариант е и два Shark-а 1500 mbar,поне спрямо топлообмен.Има и други варианти за изпарители но се притеснявам да не се окаже пак неподходящо,ядох го вече с един Маджик преди време.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с турбо настройки

Мнение от ivanovbg »

Нормално е. При газ до ламарината турбото надува и изпарителя качва 3 бара. Като отпуснеш рязко дюзите спират, но налягането си остава докато не почнат пак да работят. Трябва ти нещо като блоофф но на газта или да махнеш ППХ-то.
Имах подобен проблем с един турбо сааб автоматик. Тъпото беше , че при рязко отпускане и натискане на спирачките за да влезеш в завой направо го гасеше. щот кутията разкачаше двигателя. Сещаш се , че при празен ход настройката е за бар и малко , а при рязкото отпускане в буст, налягането е бар и малко плюс буста. Проблема се появи след тунинг. Бая бяха вдигнали налягането на турбото.

П.П. Забравих да пиша, че проблема го решихме с 2 изпарителя. Не стана с един от никаква марка. Явно не стигаше топлинния капацитет.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор