Landi Renzo LC02

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Landi Renzo LC02

Мнение от ipivan »

Компютъра на газовата е Landi Renzo LC02,конфигуриран за Фабия,мотора е триглав змей!
В програмата на газовата има всичко освен бензиново време,респективно няма как да мине на газ.Колата работи на тихи обороти а газовата ми обяснява,че мотора е в кът-офф.Направих 3 бр. скрийн видео.Към края на третото видео след повторно свързване с газовото еку за малко се появяват бензинови времена.Видеото........
http://dox.bg/files/dw?a=f97d219b8a
Всеки съвет ще ми е от полза?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Landi Renzo LC02

Мнение от ivanovbg »

Веднъж ми дойде една кола със същия проблем след намеса на собственика в софтуера. Беше бъзнал дюзите в конфигурацията че се управляват по + и съответно не четеше дюзите. Една отметка и всичко си стана. Та виж в конфигурацията.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Landi Renzo LC02

Мнение от ipivan »

Конфигурацията на газовото ЕКУ е стандартна за този мотор,направена от жабарите.Намерих и качих друг-същия конфиг. файл,резултата е същия.Колата е внесена с газовата от Италия.Постепенно е започнала да не превключва на газ от време на време.Сега вече изобщо не минава на газ.Програмата по-принцип е заключена.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Landi Renzo LC02

Мнение от ivanovbg »

Вероятно проблема е в компа. На бензин като работи значи в газовия влиза и излиза сигнала. Нормално е като не успява да го прочете да не превключва ключовете. Отворили го да видиш да не се е напил с вода?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Landi Renzo LC02

Мнение от ipivan »

Вътре е като слънце!Като че сега излиза от фабриката и никога не е бил монтиран!А понякога за кратко ги чете бензиновите времена,като на това видео към края.
https://mega.nz/#!e0kynAgS!ZChN4zVMJUrB ... WX7tNHzMs8
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Landi Renzo LC02

Мнение от ivanovbg »

Разгледа ли го през лупа за студени спойки? На работеща кола пробвай да го позагрееш със сешоар особено в областта на процесора, да натиснеш тук там по крачетата с нещо пластмасово... Ако инсталацията е ок, няма как да не е от компа, но да видиш дали може да го оправиш.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Landi Renzo LC02

Мнение от ipivan »

Че проблема е в компютъра ми е ясно.Гледах с лупа ама нищо не видях защото е намазан стабилно с лак.Ще пробвам с нагряване и натискане.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
lnd1
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:49 pm

Re: Landi Renzo LC02

Мнение от lnd1 »

Мисля че проблема е в лапата !!! Провери си особенно масите ...щом като губиш и комуникация и .... виж перата ... или им е лош контакта ! успех !
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Landi Renzo LC02

Мнение от ipivan »

Комуникация не губя.Комуникацията с газовото ЕКУ е стабилна с двете програми,Plus-MAX и VGI_tools.Губи се бензиновото време.Газовото ЕКУ вижда мотора в кът-офф а той не е.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Landi Renzo LC02

Мнение от ipivan »

Отворих компютъра,опитах с нагряване,усукване и почукване на платката и никакъв резултат.Бензинови времена не се появиха в програмата.Заредих друг файл/фърмуер в компа и дойдоха бензиновите времена.Колата заработи по някакъв начин на газ.Само че.....и на тихи обороти и на високи обороти газовото време в програмата е 1,6 мсек. и не мърда изобщо.Компа не подлежи на никаква настройка.
Отказвам се от това скапано Ланди Ренцо!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Landi Renzo LC02

Мнение от ipivan »

Да продължа темата......
Това LC02 на Фабиата го оправих с два други .hex и .dat файла.

Сега има пак едно LC02 на Опел.
Търся .hex и .dat файлове за този Опел,така че да са активни картата и да мога да правя корекции в настройките?
На видеото се вижда какъв е компютъра.
https://yadi.sk/i/NcOzQA_YuLfNZ
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Публикувай отговор