Газово за Субару Н6

- Пропан-бутан<br>
- Метан
silvergreen
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 21, 2016 9:42 pm

Газово за Субару Н6

Мнение от silvergreen »

Здравейте колеги, изправен съм пред голяма дилема. След няколко дни трябва да слагам ГИ на колата си , но още не съм решил какъв модел. В този ред на мисли реших да се допитам до вас , бих искал да ме посъветвате къде във Варна има кадърен газаджия и какво газово да сложа. Колата е Субару Легаси H6 245к.с. чувам мнения за Ловато obd fast 2 , BRC plug&drive . За ловатото са доста смесени мненията , а за BRC всеки казва че се плаща главно заради името. Течната фаза съм я изключил , тъй като с моето каране , няма да мога да я избия в близките няколко години. Приемам всякакви предложения , марки , цени , сервизи и т.н. Причината да стигна до този форум е , че не искам просто газово , а искам да не разбирам ,че имам такова , да нямам спад на мощност , да не ходя през ден до сервиз и т.н. . Благодаря предварително.
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: Газово за Субару Н6

Мнение от gt40 »

Ми то Търново не ти е далече.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Газово за Субару Н6

Мнение от rockton »

-Ако трябва да газифицирам собствен автомобил, бих избрал BRC със инжектори KEIHIN.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Газово за Субару Н6

Мнение от ivanovbg »

Това дето го искаш го няма никъде по света. Още от завода производител така се залагат нещата, че да има хляб за резервните части и поддръжката, независимо на какво и да е устройство. Не си слагай газ и ще си останеш само с бензиновата поддръжка.
И се ориентирай по цената - по скъпа - по малко ще ходиш по сервизите. Реално накрая парите са едни и същи

Все едно да отидеш на лекар за настинка и да му кажеш - така искам да ме излекуваш, че никога да не се разболявам повече и да съм така силен на 50, като на 20г. , да не ям и да не старея. Веселяк :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
joroboichev
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 10:43 am

Re: Газово за Субару Н6

Мнение от joroboichev »

И ловатото и BRCто се чупят и като се счупят клиентите се хващат за главите,има не малко случаи да съм преправял системи на други след като им кажем примерно едни 500 лв само четворката инжектори на BRC без труд по смяната и донастройка!От друга страна е факт че издържат повече(също като батериите Дурасел,сетих се за рекламата :wink: )!
silvergreen
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 21, 2016 9:42 pm

Re: Газово за Субару Н6

Мнение от silvergreen »

Добре... ами ако приемем , че избера Lovato OBD fast изискват ли се настройки на самото газово ? Чувам разни версии , че като се вържело по OBD и се пусне авто настройка, то си правело всичко само. Малко ми е странно това , та ме интересува евентуално някой ако е наясно, да сподели...
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Газово за Субару Н6

Мнение от ivanovbg »

Винаги се изискват първоначални настройки, а то после само се донастройва/адаптира в процеса на работа на ДВГ.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
silvergreen
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 21, 2016 9:42 pm

Re: Газово за Субару Н6

Мнение от silvergreen »

Т.е. не се пуска "ауто" , ами монтьора се мъчи да изравни двете диаграми ? А настройка по време на ход трябва ли да има ? Съжалявам за глупавите въпроси , но съм в търсене на такъв газаджия , който ще изпълни всички точки от монтажа и затова искам да ги разбера.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Газово за Субару Н6

Мнение от ivanovbg »

А за чий ти е това знание? Или имаш доверие на човека дето ти я слага или търси друг! На мен като някой "знаещ" като теб почне да ми се отваря му връчвам инструментите да се оправя сам или да си ебава ма... някъде другаде!
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
hohooo
КОЛЕГА
Мнения: 132
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 12:50 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Газово за Субару Н6

Мнение от hohooo »

ivanovbg написа:А за чий ти е това знание? Или имаш доверие на човека дето ти я слага или търси друг! На мен като някой "знаещ" като теб почне да ми се отваря му връчвам инструментите да се оправя сам или да си ебава ма... някъде другаде!
Подкрепям изказването на колегата ivanovbg.

Този ценоразпис стои на видно място в сервиза, така че клиентите да го видят и прочетат , сами си направят извода .....

:arrow: Ценоразпис на майстора:

1. Да кибичиш на главата на майстора - 30 лв. / 1 час.
2. Да дадеш съвет на майстора - 5 лв. / 1 съвет
3. Да те пусне майстора да му помагаш - 5 лв. / 1 минутата
4 Да се пазариш с майстора - 5 лв. / 1 минутата
5. Да ти позволи майстора да си свършиш работата сам - 30 лв.
6. Отговор на въпрос - 2 лв.
7. Правилен отговор на въпроса - 5 лв.
8. Правилен отговор на глупав въпрос - 12 лв.
9. Вежлив отговор на глупав въпрос - 15 лв.
10. Вникване в проблема - 5 лв. / 1 час.
11. Вникване в проблема с посочване на недостатъците - 20 лв.
12. Вникване в проблема с отстраняване на недостатъците. - 20 лв. / 1 час.
13. Съчувствие - 10 лв.
14. Искрено съчувствие - 20 лв.
15. Съвет - 10 лв. / 1 съвет
16. Правилен съвет - 13 лв. / 1 съвет
17. Мълчание - 1 лв. / 1 минутата
18. Вежливо мълчание - 2 лв. / 1 минутата
19. Мълчание с иронична усмивка - 5 лв. / 1 минутата

И изобщо, когато ти оправят колата, и когато ти оправят жената, не трябва да гледаш , защото много БОЛИ ! :D
http://www.AutogasBulgaria.com / http://Projekt-Tech.com/bg/ - Газови уредби и части за тях.

0896 81 24 81
Публикувай отговор