Начин на свързване на Zavoli Zeta

- Пропан-бутан<br>
- Метан
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от Markony »

Ако може някой колега да обясни свързването на вакуумните пътища за то този редуктор .
При мен монтажа е предната и задната част на мембраната вързани на късо и забити в пълнителния колектор.На високи обороти ...над 3500 налягането ми пада под 0,7бар при 1,2 на празен ход.Естествено не ми достига газ и тримовете литват до 27.Редуктора е наврян на майка си...,даже не видях точния номер ,но външно прилича на ZETA.
Мотора е атмосферен Акорд 2,3.Монтажа е бил в Шумен.Автомобила изобщо не може да стигне витек режим,защото обръща на бензин.Това го оправих с настройките ,но така или иначе не ми стига газ.
В Гуглето има доста снимки с вързан само заден щутцер,но и такива в които свързани и двата?Според мен няма никаква логика да окъсиш предна и задна страна на мембраната за вакуум корекция?
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от ipivan »

Ако е Зета,вакуумния щуцер е отпред.Другия щуцер е клапан за свръхналягане.Ако е минал бая километри редуктора той се е задръстил.Като се отвори,вътре има едни спирали които се изхвърлят и се почиства редуктора.
Ако не е Зета,дай снимки?
Изображение
На снимката:
5-Клапан
6-Вакуум
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от Markony »

Благодаря!Оправих се.Всъщност си изтеглих ръководството,където е отбелязано че се връзват на късо...по незнайна причина.Значи ако клапана отвори...ще напълни мотора с газ...
Имаш ли таблица с диаметъра на инжекторите PAN?
Ти ли пишеш в хонда форума под ник IVAN_POP
hohooo
КОЛЕГА
Мнения: 132
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 12:50 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от hohooo »

Колега, ако този изпарител е на повече от 3 години, има вероятност да е подпушен.
Газта минава през едни сперали/прожини в изпарителя и се затопля доста добре, но
поради простата причина че имаме сташно некачественна газ тези сперали/прожини
се подпушват с графит и потока на газта услабва. Това е причината да има загуба на налягане
при по високи обороти и натоварване. Аз свалям се капака и мембраната , изсипвам препарат
за алуминий - изчаквам 30-40 мин и изпръсквам с водоструйка, ако не са се почистили сперали/прожини
повтарям процедурата още веднъж и после всичко е ОК - няма спад на налягане при натоварване.

Успех колега.
http://www.AutogasBulgaria.com / http://Projekt-Tech.com/bg/ - Газови уредби и части за тях.

0896 81 24 81
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от ipivan »

Да.
Да.
http://dox.bg/files/dw?a=dda53f749b
Виж таблиците на 23-24-25-та страница.Размерите са в първата колона с дребен блед шрифт.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от Markony »

Благодаря колега,колата вече е в Бургас,но ще обесня какво да направят.Предполагам ,че за да гарантират толкова голяма мощност за този обем лабиринта е голям и тесен......

Ванка,че обади си бе ..щях да те изтрия кат спамер. :mrgreen: Пък после се замислих,кой може да е от Плевен и да знае това ,което знае...:)
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от venelek »

hohooo написа:Аз свалям се капака и мембраната , изсипвам препарат
за алуминий - изчаквам 30-40 мин и изпръсквам с водоструйка,
Успех колега.
Колега качи снимка на препарата.Аз смъквам пружинките и ги чистя с телена четчица,ама си е голяма игра.И задължително ги връщам обратно.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от bobolin4o »

Аз пък сменям редуктора с някой "по-така"...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от ipivan »

venelek написа: Колега качи снимка на препарата.Аз смъквам пружинките и ги чистя с телена четчица,ама си е голяма игра.И задължително ги връщам обратно.
С 12 броя спирали бая си е зор да се чистят.Аз затова ги изхвърлям.Освен това спиралите не са алуминиеви а са медни.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от venelek »

ipivan написа:
venelek написа: Колега качи снимка на препарата.Аз смъквам пружинките и ги чистя с телена четчица,ама си е голяма игра.И задължително ги връщам обратно.
С 12 броя спирали бая си е зор да се чистят.Аз затова ги изхвърлям.Освен това спиралите не са алуминиеви а са медни.
Именно че са медни,а медта има по висок коефициент на топлинна проводимост,съответно ще топли(изпарява) газта по добре.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
hohooo
КОЛЕГА
Мнения: 132
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 12:50 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от hohooo »

Препарат за алуминиеви джанти АТС 100, слагам концентрат когато изпарителя е силно замърсен.
Имам една макла кофичка в която се събира изпарителя , след процедура изчаквам да се утаят боклуците ( обикновено на другия ден ) взимам чистия препарат а боклука изхвърлям . Използвам разреден препарат с вода 50-50 за по малко замърсени изпарители, но в този случай за почистване прожините на изпарителя Zavoli се използва директно концентрат.
Чакаш да кипне добре и после да спадне пяната ( около 30 мин ) и задължително изпръскване с водоструйка - ако се наложи, изпарителя не се почистил добре повтарям процедурата, на чешмата не може да се измие така добре както с водоструйката.

Използвам този препарат повече от 8 години и съм много доволен, страшно много ме улесни при почистването на изпарителите и на други части също. ( това не е реклама ), опитай те и ще се уверите сами.
Поръчвам препарат от София в разфасовка по 5 литра ( концентрат ) от фирма която разпространява препарати на NERTA.

Изображение
http://www.AutogasBulgaria.com / http://Projekt-Tech.com/bg/ - Газови уредби и части за тях.

0896 81 24 81
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от bobolin4o »

Е, аз пък сменям редуктора с НОВ, "по така"...
Що се занимавате с глупости?
Хората са го казали отдавна: "Нови части - добър майстор"
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от ipivan »

bobolin4o написа: Хората са го казали отдавна: "Нови части - добър майстор"
и новото си е ново,младото си е младо!
Ама като иска клиента да му излезе с 20лв. по-евтино......
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
hohooo
КОЛЕГА
Мнения: 132
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 12:50 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от hohooo »

ipivan написа:
bobolin4o написа: Хората са го казали отдавна: "Нови части - добър майстор"
и новото си е ново,младото си е младо!
Ама като иска клиента да му излезе с 20лв. по-евтино......
Оххх , и на мен ми се иска да слагам само ново , но ..... клиента като каже искам смяна на мембраните ние к'во да правим... сменяме.
Понякога клиента иска "от пресъхнал кладенец, вода да вадим " - я виж ако може малко да я закрепиш , че сега няма пари .... и така няколко години , докато не го разкараш . Вероятно е така , защото ние така сме ги научели.

Моля да бъда извинен за спам-а , това не беше по темата.
http://www.AutogasBulgaria.com / http://Projekt-Tech.com/bg/ - Газови уредби и части за тях.

0896 81 24 81
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Начин на свързване на Zavoli Zeta

Мнение от bobolin4o »

Да продължа със спама...
Препарат за джанти - пари.
Водоструйка - пари.
Работа - много пари.
За клиенти без пари - турски редуктор на промо цена 60 лева с монтажа. Новото си е ново.
Кое е по-евтиното сега?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор