JEEP CHEROKEE 2.4 проблем с екстравпрьск бензин

- Пропан-бутан<br>
- Метан
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

JEEP CHEROKEE 2.4 проблем с екстравпрьск бензин

Мнение от milanov »

Здравейте колеги.Имам един проблем, който не мога реша с този джип. Монтирах му е ГИ със следната конфигурация : компютър АЕБ МР 48 , изпарител Ловато RGJ, инжектори Томасето IT 1 plus. При настройката на колата не е имало драми, на тихи обороти бензиново време 3.5 ms , съответно газово 5,4 ms. Единствения проблем , който се установи бе проблем с свеща в трети цилиндър, но собственика смени всички с нови. Проблема е следния: На около 2000 об. и определено натоварване бензиновия комп прави няколко екставпръска бензин , с които газовия комп не може да се справи и започва едно много неприятно придърпване. Ако нарочно го задържиш двигателя в този режим , а това са само няколко клетки от горивната карта , екстравпръсковете продължават и започва едно постоянно лашкане. Пробвах според мен всички възможности, които има софтуера. Отрязване напълно на екстравпръсковете: Резултат лош. Обработка на екстравпръсковете: от 0 ms до 1.6 ms. Най добре на 0 ms. но резултата пак не е задоволителен. Пусках му в този оборотен режим довпръскване на бензин- поак не е добре.Играх си плъзгача за обогатяване на горивната смес при ускорение- пак не е добре.Нещата се влошават ако сигнала за обороти се хване от бобината а не се четат от бензинзиновите инжектори. Усъмних се в бъг на фърмуера , който е зареден газовия компютър, заредих друг- пак същата работа. И стова се изчерпах на идеи. Сетих се, че преди време идва един човек със същия модел, но електронния блок беше ТАМОНА и имаше същия бъг , но тогава много не се задълбочих защото джипа имаше и други проблеми.Звъннах на приятели и те потвърдиха , че са се сблъсквали с този проблем, но за съжаление не са го решили. Отворен съм за всякакви идеи, ако някой се е сблъсквал с този проблем и решаването му .Не е проблем смяната на конфигурация по газовата система.Въпроса е да се реши този казус. Благодаря предварително на всички отзовали се.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: JEEP CHEROKEE 2.4 проблем с екстравпрьск бензин

Мнение от ipivan »

Пробвай с режим Мазда ако има.Друг вариант ако може в този диапазон да минава на бензин.
Може ли да дадеш осцилограма от газовата програма като го има проблема?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: JEEP CHEROKEE 2.4 проблем с екстравпрьск бензин

Мнение от milanov »

Благодаря ipivan, забравих да напиша в първия пост ,че пробвах и режим Мазда- резултат лош , също така преминаване на бензин от 1950 до 2080 об. и 12 мс бензиново време, защото по спомен там започваше тази дивотия. Само тогава нещата се оправиха , но клиента не се съгласи, и понеже ми е голям приятел ,не исках да премълчавам нещо пред него. Осцилограма мисля че записах, когато беше на виртуални обороти , ще я потърся. Като ориентир: Във влизането на този режим бензиновото време започваше пикове 12 мс - 0 мс , които по никакъв начин не можаха да се филтрират до приемлива степен.Ако беше режим Мазда, би трябвало според мен да има пикове в диапазон 12 мс - 6 мс в случая.Това се сещам за сега , ще потърся осцилограмата.
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: JEEP CHEROKEE 2.4 проблем с екстравпрьск бензин

Мнение от milanov »

Малка поправка, но съществена.Пикове 12- 0 мс правеха газовите инжектори.на осцилограмата се вижда.
http://dox.bg/files/dw?a=18f75f073d
http://dox.bg/files/dw?a=ad5dac9c6e
http://dox.bg/files/dw?a=f90a82528f
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: JEEP CHEROKEE 2.4 проблем с екстравпрьск бензин

Мнение от Markony »

Всъщност,доколкото виждам от осцилограмата газовия инжектор не може да свари да затвори и дъни газ-богата смес?Или се лъжа?
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: JEEP CHEROKEE 2.4 проблем с екстравпрьск бензин

Мнение от milanov »

http://dox.bg/files/dw?a=ec06266170
На тази осцилограма мисля, 4е е на виртуални обороти.Вижда се 4е като по4нат импулсите от бензиновите инжектори и оборотите правят пикове и не се 4етат правилно.От там мислех 4е е проблема и като се вклю4и на бобината нещатата ще се оправят,да ама не. Маркони на осцилограмите , поне там където отбелязана, в този режим се вижда 4е ламда сондата работи бедна -богата горивна смес. Кое те кара да мислиш така. Малко преди да влезе в този режим съм превклю4вал газ- бензин- газ и е нямало промяна във времето на бензиновите инжектори.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: JEEP CHEROKEE 2.4 проблем с екстравпрьск бензин

Мнение от Markony »

Мисля ,че трябва точно да се разбере как работи газовия инжектор по време на пулсациите.Дали седи отворен или не може да отвори.Това може да се види от осцилограма ама с осцилоскоп....Не съм работил с тия инжектори и не им знам възможностите.Нека и колегите помислят за това.Дефакто котвата е инертна система и не може да реагира ,но дали компютъра ги гаси или ги държи полуотворени един господ знае..

Сега за последната осцилограма.Ок,инжектора престава да работи за около 2 мс.В този момент обаче газ има в маркуча..то не е впръскване,а изтегляне на газта.С малко по-дълги маркучи и обоготяване в сектора,бих компенсирал проблема до някъде,ако не стига газ.Ако е много..трябва да се направи обратното.Винаги има излишна газ между инжектора и разпръсквача...
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: JEEP CHEROKEE 2.4 проблем с екстравпрьск бензин

Мнение от ipivan »

Като гледам последната снимка,бензиновите дюзи работят нормално,няма довпръскване.По някаква причина газовите дюзи правят някакви глупости.Това ако бензиновите дюзи са с червено а газовите в зелено.
Дай една осцилограма когато е само на бензин колата в този режим?
Може ли да зададеш минимално газово време в софта на газовата?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: JEEP CHEROKEE 2.4 проблем с екстравпрьск бензин

Мнение от milanov »

Монтирах тези инжектори, защото пазара се е наводнил с китайски имитации. На саита на Томасето Италия има технически характеристики на инжекторите, не са с лоши парамерти според мен. На последната осцилограма , не знам италианците как са го мислили този осцилоскоп , или аз нещо бъркам , когато влиза в този режим и маркирана отметка автомаркер в осцилоскопа, софтуера засича бензинов екстравпръск 1.2 мс и индикатора отстрани на софтуерния бутон за превключване газ-бензин почва да премигва . Ипиван , в софтуера на АЕБ не мога да задам минимално време на газовия инжектор. Ако става със софтуерен ключ, аз такъв нямам. Маркони, за съжаление не мога в момента да направя исканата от теб осцилограма, защото приятеля ми живее в друг град. Осцилоскоп имам и дойде ли колата ще направя. Искам от вас съвет. От опита който имате препоръчайте ми газови инжектори ,които са бързи и имат линейна характеристика. Да взема да ги сменя тия Томасето и да видя какво ще стане. Следващия ход е смяна на електрониката ,но с каква, това е хубав въпрос. Живота ме научил да вярвям на очите си, а не на презентации на вносители и производители.Отворен съм за всякакви предложения. Хубава вечер и както казваха в едно предаване ,, важното е да сме живи и здрави,,,. :)
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: JEEP CHEROKEE 2.4 проблем с екстравпрьск бензин

Мнение от ipivan »

Реши ли се проблема и ако да,по кой начин?
Започнал съм едно Гранд Чероки,360 CID,1998g. и съм се настроил да ме мъчи! :D
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: JEEP CHEROKEE 2.4 проблем с екстравпрьск бензин

Мнение от milanov »

Засега нещата не са завършили. Смених инжекторитд с АЕБ i plus. Харесват ми , защото съм ги слагал на коли като Субару, които са доста капризни като бензинов впръск и резултата стях е бил отличен. Същата ситуация обаче се повтори и с тях.При включен кабел за обороти на бобината ,при 2000 об. и определено натоварване на двигателя започва пак това блъскане. Нищо не помага от възможностите на софтуера да се изгладят нещата. И още нещо важно.Тогава се разпада връзката между програмата и газовия комп и лаптопа ми забива.Докато не откача интерфейсния кабел няма оправяне. Затова си мисля, че доста е възможно джипа да има сериозен проблем с токовете а не с газта . Оставих го на виртуални обороти , защото така е поносимо да се кара и казах на собственика колата да се види от добър диагностик. От тогава не сме се чували и не знам дали има някакво развитие по въпроса. Но ако има, непременно ще пиша как се решил проблема, че много нерви изхабих. Ipivan, познавам те задочно от мненията ти ,които съм чел по български и руски форуми. Знам че си добър специалист и ще те моля ,ако стане същата ситуация и я решиш пиши ми. Може тук, може и на лични. Желая ти успех в работата и много здраве.
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: JEEP CHEROKEE 2.4 проблем с екстравпрьск бензин

Мнение от milanov »

Колеги, аз започнах тази тема и бях обещал при решаване на проблема да пиша. След смяна на дефектирал датчик на разпределителния вал и нови високоволтови кабели на свещите всичко си дойде на мястото. Джипа няма и спомен вече за проблема.Весели празници на всички.
Публикувай отговор