Настройка на AG Zenith

- Пропан-бутан<br>
- Метан
IvanJ
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 5:38 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Настройка на AG Zenith

Мнение от IvanJ »

Здравейте,
Автомобилът е Suzuki Vitara G16B 1998, ГИ AG Zenith, налягане 1,1 инжектори Рейл с дюзи ф1,9мм
При автонастройка дава алфа 1,1 и офсет 1,7. При тази настройка автомобилът върви добре, бензиновите времена се променят с минус 5-7% на газ(работи богато), има лека миризма на недоизгоряла газ от ауспуха, но разходът е нормален.
При настройка по карта след настройване газовата графика да покрива бензиновата, бензиновите времена почти не се променят, не мирише на газ, т.е. настройката е правилна, но върви по-мудно и разходът е с +2л отгоре.
Автомобилът е на приятел и затова съм се ангажирал да го настроя коректно.
Давайте съвети защо реагира така.
ivan-j.ga
lnd1
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:49 pm

Re: Настройка на AG Zenith

Мнение от lnd1 »

Регулирай клапаните !!! Не ти е виновна газчицата ! Не ВЛАЯЯЯЯ газта ... :wink: ... ! Серьозно .... мисля да провериш газоразпределителния механизъм ! Успех !
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Настройка на AG Zenith

Мнение от ipivan »

Аз не разбрах каква е крайната цел,корекциите,разхода или миризмата?
Не зная и на кое казваш карта?
И коя точно програма е за Зенита?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
IvanJ
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 5:38 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Настройка на AG Zenith

Мнение от IvanJ »

Регулирах клапаните, бяха с доста по-големи хлабини.
Пуснах една автокалибровка за първо време, по-нататък ще го настройвам по бензиновите времена.
Забелязах, че при гасене на колата, налягането на газта пада доста бързо до нула. Доколкото си спомням преди си държеше налягане. Тези дни ще проверя инжекторите дали не пускат.
Чудя се ЕКУто дали е достатъчно умно, за да си прави автокорекции и дали има смисъл да ги нулирам, чрез откачане на акумулатора?
ivan-j.ga
Публикувай отговор