Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от ipivan »

Монтираш изпарител Романо,мощен и забравяш за проблема.Налягането някъде 1.6-1.8 диференциално.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от iohostart »

Нямам пари за изпарител пък ще карам с 200 иии с пръдня боя не става що не намери комплект мембрани за ландито иначе евтини изпарители бол ама после пак ядове като дойде време за инжектори тогава кво ще правиш незнам .
mirkko
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Ное 16, 2016 8:09 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от mirkko »

Не съм казъл че търся евтин изпарител но 400лв реално погледнато са пари за цялосно газифициране на по нисък клас автомобил.И да ти отговоря за мембраните съм ги сменял но не са оригинални.Защото в Ланди оригиналните са 250лв.Не виждам смисал да давам толкова пари за оригинални мембрани защото старият изпарител си е стар.Интересно колегата ми предложи изпарител Романо подсилен мисля,че е по добър варянт от шарка който сложих .
mirkko
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Ное 16, 2016 8:09 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от mirkko »

И да ти кажа колега ако имах средства бил избрал пак ланди пред всички други изпарители
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от iohostart »

Слагай кме голд или аналога атикер а за средствата ти пак ще ги дадеш ама на части.
Последно промяна от iohostart на Чет Ное 17, 2016 9:22 pm, променено общо 1 път.
mirkko
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Ное 16, 2016 8:09 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от mirkko »

КМЕ -то до колкото знам е доста мощен изпарител но аналога Атикер не бих сложил защото съм слушал,че не затоплят хубаво поради некачественият матерял с който е направен.
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от iohostart »

Атикери слагам на 6 и 8 цилиндрови с ограничен бюджет на компресор и турбо не съм слагал не съм забелязал да изтива.
mirkko
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Ное 16, 2016 8:09 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от mirkko »

Лично съм виждал по слаб Атикер който не затопля добре и двигателя буквално гореше сурова газ
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от rockton »

Отдавна отбягвам да пиша , че тук от форум за взаимопомощ между колеги се превърна в седянка за плетки "английски ластик" :D , Но в тази тема не можах да се сдържа, голям смях падна :lol:
mirkko написа: правеше 200км с лекота дори 230не и бяха проблем на газ.От както ми се скапа старият изпарител .
-много добре, ама не ти ли "светна лампата" бе "колега" че какъвто редуктор е поставен там (и то не напразно) такъв трябва да сложиш и ти, за да не пълниш форума с празни приказки!
mirkko написа:нямам излишни 400лв за изпарител. ?!
Мдаааммм, няма , а иска да е перфект с редуктор от 63 лева и 28 стинки(образно казано), и отново да жули със 230 км/ч барабар със 4 лица ,които междувпрочем , вероятно би трябвало дая слязат и да тикат помагайки да достигне тази заветна скорост на газ :D
bobolin4o написа:Тоя Шарк за мен е ташак...
Защо просто не си подмени изпарителя с нов, същия модел? Щеше да си забравил отдавна за случая...
Мога сам да си отговоря - защото струваше къде 350 лева...
-КОЛЕГАТА bobolin4o хубаво ти казва, ама "колегата" mirkko не слуша , не чува и прави постове без смисъл и съдържание, в стил "как да преебем гявола във въздуха, и с пръдня боя да направим".... -и пари няма.... та затова пак ме избива на смях, та се подсещам веднага за поговорката " Цървули няма- гайда иска" и една цветиста от северозапада , "кура му въщки изяли, а он на капата цвете турил" :mrgreen: :mrgreen:
-
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от bobolin4o »

От личен опит...:
Шарк 1500 - на Мазда 6, 163 коня да беше - изстива, не поддържа налягането.
Атикер - на Ескалейд, 6,2 литра, 408 коня - изстива МОЩНО - при напълно загрял двигател - 1-ва, 2-ра, 3-та... темп. на редуктора 50 градуса, на газта... 0 - никакъв топлообмен няма тоя турчин! (при нормално каране двигателят не вдига повече от 2000 оборота, така, че всичко е "наред"), поддържа налягането повече от добре.
КМЕ голд - на Гоуф 1,8Т, 180 коня - държи температура добре, налягането... има какво да се желае.
Всички коли са с 8мм тръба, термопластик, сондите са "усилени - 5мм"
TuningMaster Изображение
0887 704 900
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от mupk0 »

От изпарителя е. Моята е със същия. При 140 държи 60гр , а на газта 35-40. Ако взема да го цепя пада. Най-вероятно проблема е в изстиването на изпарителя. Понеже карам спокойно си го държа още на колата и го чакам да се строши. Инак цепиш ли...изстива и колата муднее. 2 компресора съм ги направил с КМЕ Голд Турбо и нямат ядове грам. Изпарителя е ташак хаха ,но за 70лв няма по-добър определено
iohostart
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 9:55 pm
Местоположение: гърция

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от iohostart »

И докъде стигнахме пак до българска работа с с боклука за 70лв да правим коли които като нови са били по 70хил. и нагоре е няма как да стане спирам да пиша по темата.
mirkko
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Ное 16, 2016 8:09 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от mirkko »

Искам да споделя,че колегата bobolin4o наистина е прав този изпарител изстива.Проверих го на добре загрял двигател. На място изпарителя достигаше едвам до 40 градуса което за мен е малко.При положение че в движение ще пада сигурно на 30 градуса което не е нормално :D
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от mupk0 »

Добър ден :) я дай малко снимки как е свързан да ти помогна в живота. Че мерцедес си въртят водите слабо. Но и дори да го стоолиш..пак ще пада
mirkko
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Ное 16, 2016 8:09 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Настройка на газов ижекцион-Мерцедес

Мнение от mirkko »

Днес няма да мога, утре ще снимам..мислех го това като варянт ако качи малко повече температура да може ся в студа да работи поне.За напред ще помисля за нов ..насочил съм КМЕ-то
Публикувай отговор