някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

- Пропан-бутан<br>
- Метан
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от Markony »

Съвсем приличен монтаж за начинаещ.Справил си се отлично.Следващия път като ще сменяш рейка пак поразпитай за мнения,макар че колегите рядко споделят положителния си опит,но винаги се надсмиват на негативния.Както са ти казали горе колегите мястото на разпробиване и начина на вход на газта няма кой знае колко голямо значение,както и самата рейка.Но в общия си вид ти е ясно ,че това е за пред клиентите.Значението на дребните детайли е огромно, особенно ако правиш расов автомобил.За съжаление виждам в мануалите на известни брендове ,че собствените им инженери си нямат понятие от монтаж на разпръсквачите,тъй като са много млади за да са виждали карбуратор.Приказвах лично с шеф на инженерен отдел на известен италиански бренд,който си мислеше ,че тръба на Вентури с ползва само в бояджийските пистолети.Та между тръбен път 4,5 см и 20 см има балкан разлика...
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от mupk0 »

Така е. Тези дни ще резна още малко маркучите с по 2см най-вероятно ,че трябваше да я карам тея дни извън градско. Разхода спадна. Доволен съм. Колата работи по-добре. Няма буквално забележки и разлика в поведението. Нито придърпване или нещо друго.Реално от доста време е била за хвърляне рейката. Имах желание за нещо по-добро но уви. На реклама тази рейка го докарва. С отстъпките я взех на 80лв. Да спаси временно положението , а при евентуален проблем в бъдещето мисля да взема като бюджетен вариант 4бр Баракуди и да ги монтирам с преходниците една по една буквално в колектора ( буквално да я набутам докъдето влезе между капака и рейката ).

Ето така се получи:

Изображение
mitkofitnesa
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 6:18 pm
Местоположение: Blagoevgrad

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от mitkofitnesa »

Мирко не е газаджия но понеже сме в един форум на Мерцедес си дадох мнението за инжекторите и му препоръчах,но отговори нещо от рода на това че секунда разлика до 100 го устройва.Изглежда не е толкоз претенциозен :)
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от mupk0 »

Масово колите на газ са една идея по-слаби. Няма лошо в това. Както ти бях казал по-рано...доволен съм. Особенно на фона на разликата с Romano в цената. След шайбата стана доста приятна за каране. Реално погледнато най-слабото нещо в колата е изпарителя и ако ще и космическа рейка да сложа...пак ще е все тая :) важното е да кара...с моите 35-40 хил годишно ми е важно да ми е евтино на първо място. Колата си има супер празен ход вече и не лашка и блъска при ускорение. Това беше важното :) Благодаря ви все пак.
Публикувай отговор