някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

- Пропан-бутан<br>
- Метан
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от mupk0 »

Здравейте. След 120 хил км успях май да строша OMVL RegFast-а . Мотора взе да играе на ПХ на газ леко през някви неравностойни интервали , а на бензин е пушка. В нета гледам има такива бели в руския край. Реших да видя какво има в локалният магазин и от там ми предлагат Valtek 32 като на вид е 1:1 с ОМВЛ и ейтва Hercules Blue. Дават го 47 коня уж на цилиндър. Някой има ли наблюдения над нея ? Ето линк : http://en.agcentrum.pl/hercules-blue
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от bobolin4o »

Смени си рейката със същата и не се занимавай с глупости!
120 хил км. са повече от достатъчни...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от mupk0 »

Така е ,но реших да попитам , защото имат само Valtek type32 в магазина дето имам отстъпка :) гледам ,че са 1:1 освен в цвета ,че имат разлика. А за пробега....всеки ми се чуди :) Тея дни ще сменя свещите ,че преди 1000км сложих еднополюсни бош за модела на колата ми ,защото нямаше 3 полюсни налични ,но се оказа ,че са Руски Бош и колата с тях прекъсва леко на ПХ и може и сега на газ да е кофти заради тях. Вчера ги намалих от 0.8 на 0.6 свещите и днес почти не играе. Понеделник взимам нови Беру и дано всичкп е 6 точки :)


Да попитам за един акъл...в момента колектора ми е пробит на 6-7см по-назад от бензиновите дюзи с по около 20см маркучи между рейката и щуцера. Ако се заиграя да пробия дупки точно до бензиновите инжектори дали ще имам някаква полза или да не се занимавам да дупча
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от bobolin4o »

Не се занимавай с щуцерите. На теория трябва да са на един ред с бензиновите, но на практика няма значение.
На наистина фабрично монтираните системи, мястото на газовите инжектори е доста по-далеч от бензиновите...
Ако можеш - скъси маркучетата и по възможност да са с еднаква дължина, да нямат "остри" завои и да са с възможно най-голямо вътрешно сечение.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от mupk0 »

Точно , за да няма остри завои са по 20см...правят полуокръжности , за да не се прегъват. Вчера ги мерих...7см от бензиновият инжектор са. Мой авер занимаващ се с газ ,ще ми ги пробие до бензиновите , че ако ги пробие там ,ще ползвам къси маркучи :) ще се скъсят поне наполовина и ще се приближат доста. А за празният ход..вчера си играх да видя свещите...оказа се ,че на предната смяна са ми дали 2 боша от Русия и 2бр от Германия. Бяха с различен луфт. Оеднаквих ги и сега е по-добре. Днес ще си поръчам нови с каквито карах досега ( беру 3 полюсни за модела ) защото с тях съм нямал никакви ядове. Тея бош и те уж са каталожни ,но уви..май бош от Русия не е добра идея.


Ето намерих една стара снимка на монтажа :

Изображение

Маркучите са или 5 или 6мм , не помня ,защото по-малки не влизат на рейката :)
mirkko
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Ное 16, 2016 8:09 am
Местоположение: Пазарджик

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от mirkko »

Ти си за иридиеви NGK за LPG с междуелектродно разстояние 0,7-0,8 ако караш на газ.Свеща трябва да е еднополюсна.
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от mupk0 »

Явно 120хил км съм карал в заблуда хахаха :) Много добре знам какво ,що ,но предоочитам даа карам с 3полюсните и да ги хвърлям на 2 масла(24лв 4те) ,отколкото еднополюсни за 24лв броя и пак да ги хвърлям за 2 масла ,защото на няколко коли съм слагал NGK иридиеви и над 50хил км рядко изкарват. Сега с обикновенна еднополюсна определено не работи добре. Дразни ме как мнооого леко люлее докато не сгрее доста добре.
mirkko
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Ное 16, 2016 8:09 am
Местоположение: Пазарджик

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от mirkko »

Ако мислиш, че ще си решиш проблема с евтина свещ си много в грешка.Успех все пак :)
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от mupk0 »

То там е проблема...че си изневерих на модела ,който ползвам :)
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от ipivan »

А пък моята кола.........тя ми слугува а не аз на нея!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от mupk0 »

По-скоро аз съм си виновен :) моята кошница определено не ми е бирник и не и слугувам . Тва със свещите си беше моя грешка. За тея 120хил лв ремонтите по нея са буквално под 1000лв...даже грубо 600лв. Доволен съм
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от mupk0 »

След като изхвърлих руския нов бош с NGK проблеми няма . В ИнтерКарс нямаха Беру за модела и по каталог за моята излезна едно NGK пак с 3 полюса. Взех го и така :) продължавам да въртя километри. Уикенда ударих още 1000 без дерт
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от mupk0 »

Така ...да разкажа малко. Наложи се смяна на рейката. Явно нещо временно я подкара добре. Имах вакуум теч и след като го запуших на бензин стана идеална ,но на газ не. С всеки ден ставаше по-зле и реших да експериментирам с рейката. Преправих и щуцерите .


Беше така :

Изображение

Стана така :

Изображение



Днес навъртях 100 и малко км. Изчезнаха някви дразнещи дребни неща спрямо ОМВЛа. Преди на 5та с малко обороти леко придръпваше каквото и да правиш , а сега не. Ще я видим колко стока е след малко пробег. Сложих я пак на 2.5мм дюзи ,но явно има по-голям дебит. Намалих налягането на 1.25бара , а времената паднаха. Сега на ПХ от 140 е на 125К , а картата варира от 120 до 135. Преди беше с 15тина единици нагоре. Върви добре , по-тиха е като рейка. Ще видим след малко пробег.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от ipivan »

На бенз. регулатор на налягане защо му е затапен маркуча?
Това някакъв тунинг трябва да е.......... :roll:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Re: някой с наблюдение над рейка Hercules Blue?

Мнение от mupk0 »

Нищо не е затапено :) в тва парче маркуч влиза пвц тръба :) няма смисъл да го запушвам при мен. Да не говорим ,че кадърен регулатор при евентуален тунинг с шайби е под 100лв .
Публикувай отговор