Няма връзка с AGIS OBD/CAN 6cyl

- Пропан-бутан<br>
- Метан
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Няма връзка с AGIS OBD/CAN 6cyl

Мнение от androidcho »

Здравейте, колеги!
Днес си убих 4 часа в проби да се свържа с тая гад, а вчера настройвах същата, само че 8 цилиндъра без никакви ядове.

Равносметката
2 лаптопа, уин 7 x32 и x64, едно ХР на виртуална машина
3 калбела USB-UART (2x PL2303 и един специално за тази АГУ със съответния конектор, с него настройвах предишния ден)
Под Уин7 пробвах режим на съвместимост за XP SP2 и SP3

Когато свържа кабела и дам на контакт, лампичката Rx започва да премигва и в сериен монитор се вижда, че се получава нещо през равен интервал от време. На пиновете за комуникация има +5 волта, на червения кабел +12, GND cъщо е проверен.
Пробвах със софтуери
AGIS P13_M210 VER.1.16
AGIS P13_M210 VER.1.13
AGIS P13_M210 VER.1.10

Гре да, ама буквално. Казва, че нищо не е намерено на този КОМ порт и предлага да стартирам програмата в демо режим. Самото ЕКУ си бачка, върви на бензин и газ, като на газ е малко болна.
Изпускам ли нещо?

Ето това е ЕКУ-то - http://autogashybrid.com/product/55/agi ... 6-cyl.html
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Няма връзка с AGIS OBD/CAN 6cyl

Мнение от ipivan »

Тези газови Агис са зла гад.Аз ако не успея да се свържа още от третия път се отказвам.
Пробвай с кабел за COM-9.
Ако не стане,изхвърляй скапания Агис и сложи нещо друго.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Re: Няма връзка с AGIS OBD/CAN 6cyl

Мнение от androidcho »

Клиента е ходил по други сервизи за "настройка"(автокалибрация), явно там успяват да се вържат.
Предлагаш да задам КОМ порта да е 9 (COM9)?
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: Няма връзка с AGIS OBD/CAN 6cyl

Мнение от milanov »

Предполагам, че колегата ipivan е имал в предвид да използваш кабел, който не е с usb , а е от по-стария тип , RS 232 с 9 пина в буксата. Той се включва на реален COM порт на лаптопа. По- старите модели го имат , както и някои нови професионални модели .
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Re: Няма връзка с AGIS OBD/CAN 6cyl

Мнение от androidcho »

До, но този кабел е с други нива и ще изгоря порта на компа(той е 5V).
Най-ми е чудно защо се вързах към 8 цилиндровата версия без ядове, а към тази 6 цилиндрова нищо не става. Намерих още по-нова версия на програмата, ще пробвам и с нея(може тази да е с по-нов фирмуеър).
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: Няма връзка с AGIS OBD/CAN 6cyl

Мнение от milanov »

Колега, писал съм да използваш лаптоп , който има реален RS 232 COM порт.Съответно и интерфейсния кабел за газовия инжекцион схемата вътре в него е друга . В интернет схемата я има , а мисля и във форума.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Няма връзка с AGIS OBD/CAN 6cyl

Мнение от ipivan »

milanov написа: Чет Фев 16, 2017 11:24 pm Предполагам, че колегата ipivan е имал в предвид да използваш кабел, който не е с usb , а е от по-стария тип , RS 232 с 9 пина в буксата.
Да.
А дали ще се свържеш с Агиса няма общо с това за колко цилиндъра е той.В повечето случаи все не става.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Re: Няма връзка с AGIS OBD/CAN 6cyl

Мнение от androidcho »

Много благодаря за помоща, но нищо не се получи. Все едно и също.
hohooo
КОЛЕГА
Мнения: 132
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 12:50 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Няма връзка с AGIS OBD/CAN 6cyl

Мнение от hohooo »

Колеги, няма значение на кой КОМ порт Windows-a разпознава кабела, особеността е че кабела за комуникация трябва да е с FTDI чип.
Понякога кабелите с чип PL2303 или система MAX успяват да се свържат със компютрите, но в повечето случаи се получава проблем както при колегата :oops: :evil: . Използвайте кабел с FTDI чип и няма да имате проблем дори и с новото Ловато ExR :wink: .

Относно софтуера за АГИС, това е последната версия :
http://dox.bg/files/dw?a=5c3c3822ed
http://www.AutogasBulgaria.com / http://Projekt-Tech.com/bg/ - Газови уредби и части за тях.

0896 81 24 81
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Re: Няма връзка с AGIS OBD/CAN 6cyl

Мнение от androidcho »

Кучета, знаех си, че проблема е в интерфейса.
Все си мисля, че очаква кабела да е на определен порт(задавах COM1, COM13/16, COM26), или с определени VID и PID (да си купим техния кабел).
Клиента си взе колата, така че ще знам за следващия път. Благодаря още веднъж!
androidcho
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Юни 07, 2016 8:39 pm

Re: Няма връзка с AGIS OBD/CAN 6cyl

Мнение от androidcho »

Здравейте отново! Реших да приключа темата, като кажа какво решение съм намерил.
Закупих си кабел с FTDI чип, но софтуера на AGIS упорито отказваше да се свърже с каквато и да е газова, с какъвто и фърмуеър да е. Един ден реших да променя настройката "Latency Timer (msec)" от "16" на "1" и.. връзка от първия път. Дори след махане и даване на контакт, си прави автоматично връзка.
Важно да поясня - кабела трябва да работи с нива 5V!
Още нещо важно - последната версия на софтуера от сайта им може да не работи с по-стари фърмуери, за тях е нужно да си намерите по-стара версия на софтуера.
Публикувай отговор