Landi Renzo

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Landi Renzo

Мнение от ogromnii »

+1

И след ревизия на редуктора - настройваш налягането така че тримовете на газ да са прилични. Ако дюзите са живи - ще стане.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Landi Renzo

Мнение от ipivan »

Колата я направих и замина вчера!Въпроса ми беше как да се свържа с газовия компютър.Така и не получих отговор тук.Вместо това получавам някакви непоискани съвети!
И затова,макар че не съм автор на темата,предлагам темата да се трие!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Landi Renzo

Мнение от stefo »

Извинявам се колега.
Реших да дам насоки.
Засега не знам да има достъпен софтуер за връзка с тези системи.
Успехи.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Landi Renzo

Мнение от ogromnii »

stefo написа: Сря Апр 17, 2019 8:59 pm Тази система не е предвидена за корекции от инсталатор.
Калибровката е перфектна при здрави компоненти.

И аз се извинявам за обаждането.
Zoo254
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Фев 19, 2023 5:59 am

Re: Landi Renzo

Мнение от Zoo254 »

ogromnii написа: Пет Апр 19, 2019 6:44 am +1

И след ревизия на редуктора - настройваш налягането така че тримовете на газ да са прилични. Ако дюзите са живи - ще стане.
Да съживим тази тема, макар че дали има смисъл :)
Как настройваш налягането, щом нямаш право да пипаш през програмата, със шестограма на изпарителя ли? :roll:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Landi Renzo

Мнение от ivanovbg »

А ти как мислиш, че се регулира налягането през програмата? Мисли малко. И не мога да ви разбера, на бензин като има проблем трябва всеки път да се прави чиптунинг , вместо да се ремонтира проблемния възел ли? Тя колата веднъж е била настроена и е минала хиляди километри без проблеми. Просто си оправи/смени проблемната част.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Zoo254
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Фев 19, 2023 5:59 am

Re: Landi Renzo

Мнение от Zoo254 »

Добре, като смениш редуктора, според тебе той настроен ли е според режимите на каране на двигателя на нужното налягане?
Един от параметритекойто варира през заветните 100 хил гаранция е времето на отваряне на инжекторите, от там и проциите гориво. Смяташ че компютъра в ония 10% компенсира автоматично и това през ламбда контрола? Защото в общия случай това са му "очите" В моя случай няма дебитомер дори..
Ще бъде супер ако това е така.
Ами ако сменя редуктора със друг тип, както и инжекторите със друга рейка, например хвалените Албиен? Смяташ ли че газовия компютър ще компенсира неминуемите разлики, във параметрите на инжекторите и редуктора? Честно казано вероятно със навиване на шестограма на мембраната сигурно се постига нещо, но не съм голям привърженик на въртенето на болтове по компютърен инжекцион. Просто пазя лош спомен от карбураторните двигатели и настройката им 8)

Не бързайте да повтаряте нещата като "сменете компонентите със оригинални", защото при ланди нещата започват със х3 и стигат до х5 спрямо другите :cry:
Една Валтек или Албиен или подобна рейка е 80-150 лв а на ланди буренцата излизат 600-700лв същото е и със изпарителя- 350 лв . А пробега е същия дори често в полза на по евтините. Защото за 250 хил два пъти съм сменил рейка Валтек, като единият път само ремонтен комплект / буталца, пружинки и о -пръстени/ за 12 лв и редуктор за 140 лв 8)
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Landi Renzo

Мнение от ivanovbg »

Предназначението на редукторизпарителя е да подсигури максимално СТАБИЛНО налягане на газта в целия диапазон на консумация и температура на двигателя, от там нататък с времето на впръскване се осигурява нужното гориво за правилната работа на мотора.Тоест редукторизпарителя изпълнява ролята на бензиновата помпа. Очите са повече,не е само ламбда сондата. Има температурен датчик, мап сензор, да не говорим и за очите на бензиновия компютър който и пресмята натоварването на двигателя. При смяната му с друг модел редукторизпарител просто параметрите трябва да се припокриват и да се донастрои зададеното налягане. В експлоатацията на редукторизпарителя платната и клапаните му остаряват, разтягат, втвърдяват и с този шестограм се дорегулира налягането за да е в нужните норми. Когато вече излезе от параметри и не може да осигури нужното налягане и дебит се нуждае или от ремонт или от смяна.
Последно промяна от ivanovbg на Пет Ное 24, 2023 8:10 am, променено общо 2 пъти.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Zoo254
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Фев 19, 2023 5:59 am

Re: Landi Renzo

Мнение от Zoo254 »

Това имах в пред вид, дано това да е всичко. Прекалено хубаво е за да повярвам и да се доверя безпрекословно особено в добронамереноста на мениджърите.
Благодаря за включването!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Landi Renzo

Мнение от ivanovbg »

Само това е. Имай в предвид, че не само изпарителя се износва и ремонтите са комплексни, та не е изключено и да имаш и други проблеми.

Иначе въпроса със цените е ясен. Да си мислил по рано, производителя не е длъжен да те подсигурява с възможност да си сменяш компоненти каквито си поискаш. Задачата му е съответния комплект закупен от него да гарантира безпроблемната работа в гаранционния срок. Ако караш Мерцедес и трябва да сменяш някоя част, ти с части от Лада или Мосвич ли ги сменяш? Това с възможността за работа с други резервни части си е решение на съответния производител.
Последно промяна от ivanovbg на Пет Ное 24, 2023 8:18 am, променено общо 1 път.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Zoo254
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Фев 19, 2023 5:59 am

Re: Landi Renzo

Мнение от Zoo254 »

И тука си прав, но това честно казано не бих го очаква от Рено/Дачия, Мерцедес или друга- да 8)
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Landi Renzo

Мнение от ivanovbg »

Въпрос на договорки между фирмите производители. Една разработка на газова само за съответен агрегат си е скъп процес и не зависи от марката. То и бензиновите компютри са също за конкретни агрегати и не стават за друг модел дори и да са същата марка.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Landi Renzo

Мнение от ipivan »

Zoo254 написа: Пет Ное 24, 2023 7:33 amНе бързайте да повтаряте нещата като "сменете компонентите със оригинални", защото при ланди нещата започват със х3 и стигат до х5 спрямо другите :cry:
Сменял съм инжектори на Ланди Ренцо и БРЦ с Баракуда и се получава.Малко си е въртел ама стават нещата.А редуктор става какъвто и да е, стига да може да храни мотора и да държи стабилно налягане.А най-разумно е да се изхвърли това Ланди Ренцо и да се монтира нещо ново, с гаранция и с достъпна поддръжка.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Zoo254
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Фев 19, 2023 5:59 am

Re: Landi Renzo

Мнение от Zoo254 »

Да, за това и режимите само са различни, т. н. карти. На практика при някои газови екута са сведени до местене точките за различни режими на една крива която се настройва за това именно е важно да може да има достъп . А не като лаини да заключват. :)
Zoo254
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Фев 19, 2023 5:59 am

Re: Landi Renzo

Мнение от Zoo254 »

ipivan написа: Пет Ное 24, 2023 11:12 am
Zoo254 написа: Пет Ное 24, 2023 7:33 amНе бързайте да повтаряте нещата като "сменете компонентите със оригинални", защото при ланди нещата започват със х3 и стигат до х5 спрямо другите :cry:
Сменял съм инжектори на Ланди Ренцо и БРЦ с Баракуда и се получава.Малко си е въртел ама стават нещата.А редуктор става какъвто и да е, стига да може да храни мотора и да държи стабилно налягане.А най-разумно е да се изхвърли това Ланди Ренцо и да се монтира нещо ново, с гаранция и с достъпна поддръжка.
Последното е на красиво. Но сърце не ми дава да я разтуря
Като конфигурация и начин на монтаж наистина е топ изпълнението. Всяко нещо си е на мястото без да пречи, не като некои дето изглеждат като оставени за малко върху мотора
Публикувай отговор