Рено Меган-сценик 1.9 Dti - Проблеми с паленето

Връзки към интересни и полезни сайтове!
hristo71
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 1:23 am

Рено Меган-сценик 1.9 Dti - Проблеми с паленето

Мнение от hristo71 »

Здравейте!
Проблемът започна да се появява отпреди година - някоя сутрин се налагаше да въртя стартера по 2-3 пъти , но много рядко/веднъж седмияно/ . Постепенно продължава да се влошава ( преди 2-3 месеца) веднъж пали на четвърт оборот , а друг път се налага да въртя по2-3 пъти . Сега вече почти всеки път когато престои повече от 2-3 часа се налага да въртя по 2,3 и повече пъти , а започна да ми светва някаква лампичка - тази ,точно до индикатора за подгряване на свещите ( представлява нещо като диаграма на осцилоскоп - VVV ).
Когато запали при 2,3,4 въртенета - понякога излиза калбо от бял пушек , а понякога никакъв дим , двигателя леко се форсира - до около 1 500 оборота и веднага се нормализира - само за секунда. След като запали се държи съвсем нормално.
Проверих свещите - работят. Смених електромагнитния клапан - не е от него. Проверих захранващият маркуч от резервоара и този за обратната нафта - държат на вакуум.
Моля Ви , ако някой знае от какво е или е имал подобен проблем - ПОМОГНЕТЕ !
Вече не смея да отида на сервиз - напатил съм се от така наречени "майстори" и повече не искам да ме работят по системата " ПРОБА - ГЕШКА ".
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: Рено Меган-сценик 1.9 Dti - Проблеми с паленето

Мнение от diagnostic »

Колега имам въпрос...сменяш ли навреме горивен филтър и като си свалил ELAB имаше ли гориво в отвора,защото аз съм имал подобен проблем с пасат 4 и се оказа че няма гориво при стопклапана след свалянето му.Също така се форсира за момент на 1500 оборота и след това е нормално.Проблема се оказа в клапанчетата около филтъра,там влизаше въздух и не се захранваше нормално с гориво ... и ще трябва да провериш паметта за повреди щом ти свети диагностичната лампичка . успех
autodrago
КОЛЕГА
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 29, 2005 2:21 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Рено Меган-сценик 1.9 Dti - Проблеми с паленето

Мнение от autodrago »

Довери се все пак на някой майстор и отиди да ти го закачат.А колегата diagnostic е много прав,послушай го.Успех...П.С От къде си,ако не е тайна?
hristo71
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 1:23 am

Re: Рено Меган-сценик 1.9 Dti - Проблеми с паленето

Мнение от hristo71 »

>>diagnostic >> Благодаря за съвета ! Наистина не съм проверявал дали редовно има гориво до стоп-клапана - единствено при смянята му видях, че всичко бе наред. Относно горивния филтър : сменям го на всяка смяна на маслото - заедно с масления , т.е. на около 10 000 км .
>>autodrago>> Благодаря ти за отговора ! Не е тайна живея в Бургас . Зкачал съм я на компютър - никакъв резултат, нищо не отчете - трябвало да на момента да направи проблема с паленето , преди да се е изчистила алармената . Но за съжаление тогава си палеше нормално - поне 20-30 пъти !
hristo71
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 1:23 am

Re: Рено Меган-сценик 1.9 Dti - Проблеми с паленето

Мнение от hristo71 »

Здравейте!
Вече мога да се похваля - НЯМАМ проблеми с паленето !!! Не ми трябваше датчик на коляновия вал , а нови четки за стартера...!!! .... -- ... Хиляди благодарности !!!
petko
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 12:35 pm

Re: Рено Меган-сценик 1.9 Dti - Проблеми с паленето

Мнение от petko »

здравеите
притежавам рено сценик 1.9дти
започнна да прави проблеми с паленето.Веднъж пали на оборот , а друг път се налага да въртя по2-3 пъти . Сега вече почти всеки път когато престои повече от 2-3 часа се налага да въртя по 2,3 и повече пъти , а започна да ми светва някаква лампичка - тази ,точно до индикатора за подгряване на свещите ( представлява нещо като диаграма на осцилоскоп - VVV ).
Когато запали при 2,3,4 въртенета - понякога излиза калбо от бял пушек и мирише на сурова нафта, , двигателя леко се форсира - до около 1 500 оборота и веднага се нормализира - само за секунда. След като запали се държи съвсем нормално.
Проверих свещите - работят. Смених електромагнитния клапан - не е от него. Проверих захранващият маркуч от резервоара и този за обратната нафта - държат на вакуум.
Моля Ви , ако някой знае от какво е или е имал подобен проблем - ПОМОГНЕТЕ !
Вече не смея да отида на сервиз - напатил съм се от така наречени "майстори" и повече не искам да ме работят по системата " ПРОБА - ГЕШКА ".
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Рено Меган-сценик 1.9 Dti - Проблеми с паленето

Мнение от bobolin4o »

petko написа:здравеите
притежавам рено сценик 1.9дти
започнна да прави проблеми с паленето.Веднъж пали на оборот , а друг път се налага да въртя по2-3 пъти . Сега вече почти всеки път когато престои повече от 2-3 часа се налага да въртя по 2,3 и повече пъти , а започна да ми светва някаква лампичка - тази ,точно до индикатора за подгряване на свещите ( представлява нещо като диаграма на осцилоскоп - VVV ).
Когато запали при 2,3,4 въртенета - понякога излиза калбо от бял пушек и мирише на сурова нафта, , двигателя леко се форсира - до около 1 500 оборота и веднага се нормализира - само за секунда. След като запали се държи съвсем нормално.
Проверих свещите - работят. Смених електромагнитния клапан - не е от него. Проверих захранващият маркуч от резервоара и този за обратната нафта - държат на вакуум.
Моля Ви , ако някой знае от какво е или е имал подобен проблем - ПОМОГНЕТЕ !
Вече не смея да отида на сервиз - напатил съм се от така наречени "майстори" и повече не искам да ме работят по системата " ПРОБА - ГЕШКА ".
Даже те е домързяло да пишеш, копирал си половината пост... :mrgreen:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
petko
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 12:35 pm

Re: Рено Меган-сценик 1.9 Dti - Проблеми с паленето

Мнение от petko »

Съжалявам,но времето ми е много ограничено!
Публикувай отговор