Драйвер за Nissan Компютър

за автомобила
waseko
КОЛЕГА
Регистриран: вт фев 26, 2008 7:43 pm

Драйвер за Nissan Компютър

Мнение от waseko » ср дек 03, 2014 7:41 pm

Някой ,ако знае от България( или да се поръча)откъде може да се купи L9302-AD driver за един умрел комп. на Nissan?Поздрави.Търси се паралелно и комплект комп. с NATS .
Последна промяна от waseko на нед дек 28, 2014 4:50 pm, променено общо 1 път.

rockton
КОЛЕГА
Регистриран: вт май 27, 2008 7:29 am

Re: Драйвер за Nissan

Мнение от rockton » чет дек 04, 2014 2:18 pm

В нашата "мила родина" ...забрави да откриеш този драйвер, няма ни един БГ търговец с гръмкото прозвище "вносител" ,който да се е смислил и да е почнал да внася електронни компоненти за автоиндустрията, градивни чипове и нт.н. джунджурии по автоелектрониката!
Иначе в ибея и в алибабато колко искаш, от 6 гущера $...-до към 30 $гущера.
Преди няколко години ми се наложи да сменям драйвер инжектори на субару трибека (изгорен от газификатор- гений :mrgreen: ) ....SPF0001 на Санкен , е те това животно в цял свят няма ама в щатите има, та чаках един месец за доставката , за някакви си 6.80$ на бройка, ама клиента дочака че нямаше алтернатива. Отогава се научих , случи ли се да търся екзотичен чип, винаги да си поръчвам по 4~5 да има че следващият път да няма чакане :lol: Наскоро един друг глупав драйвер -STA464C , пак го няма в БГ, айде пак поръчки, тоя път за 15 дни дойде....-не че не става да се замести с няколко полевака и резистора амааааааа що да е така :wink:
-Като твоят драйвер не ми се е налагало да поръчвам , иначе щях да имам поне три бройки в наличност(резерв-зор заман) :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459

rockton
КОЛЕГА

Мнение от rockton » пет дек 12, 2014 10:02 pm

-Колега, ето че преди няколко дена ти писах и днес ми докараха нисан Алмера 1.5 бенз. 2003 год със поразен драйвер на 4(четвърти инжектор) , колата има газов инжекцион, със изключително некадърен монтаж, но дефекта е придобит след като са сменяли ангренажна верига...-иии явно "майсторе'тата" са се омотали в кабелак и са подали директно + към изходният(управляващият от компа)- кабел на инжектора...как да е.....
прословутият драйвер е опукал и веднага поръчвам, познай сената на 1 брой е 5.90лева а на 10 броя 5.10 лв с вкл. митнически и ДДС..ноооо доставката е от 3 до 4 седмици.
да ама има и бързи доставчиси, ..федекс, DHL.....
Поръчвам , срок на доставка 7 дни, но цената нарасна на 14-15 долара за брой като в цената е вкл. ДДС митнически такси и т.н.
Поръчвам за клиента и за мен няколко бройки, да има че не се знае кога пак..той дявола си няма работа :lol:
-Ако искаш да поръчам и за теб, пиши тук или по телефона ми звънни!

Е Те това е драйвера L9302-AD
http://i58.tinypic.com/awdo4p.jpg
Изображение
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459

waseko
КОЛЕГА

Мнение от waseko » пет дек 12, 2014 11:06 pm

То моя късмет...вече поръчах от codecard.lt от страх че има доста ментаци.... предебело-15 евро за парче 15 евро доставка и 10 евро за Western Union....ма ще знам че имаш под ръка .Поздрави
П.С.При моя пациент доколкото си обяснявам след разпита са го опукали след вадене на бобините да проверят за искра.При теб окъсен към плюс ли беше?

rockton
КОЛЕГА

Мнение от rockton » съб дек 13, 2014 8:37 am

waseko написа:При теб окъсен към плюс ли беше?
-Незнам Какво са правили и кой е правил, при мен пациента е дама и жената нищо не разбира и не знае какво кой къде и как само каза че колата от два месеца обикаля сервизите на три цилиндъра и така....
Окабеляването на газовата е ужас, рязани и усукани кабели със опадала изолационна лента-(светът отдавна е открил термошлаухут с лепило) :lol: повсеместно стърчащи голи връзки, кабелажа е като "змийско гнездо в брачния период" :mrgreen: Една чисто нова бобина на "спектроматик" се мъдри на цилиндър-1,.....та такива ми ти работи, не знам предисторията ...ама ще поразпитам жената.
-Поздрави и успех.................

waseko
КОЛЕГА

Мнение от waseko » чет дек 25, 2014 6:33 pm

Честита Коледа,
rockton,или някой от форума ако разполагаш с PDFs на този драйвер и на 5-волтовото захранване-L9762-BC .Нещо замяната на драйвера не реши проблема-управление на бобини дойде(с изкл.на първа-там на управляващия пин излизат едни постоянни 4V,),но няма импулси към дюзите.Дали не се е обуначил и процесора....гадая,та данните ще са необходими за проверки.Поздрави.

rockton
КОЛЕГА

Мнение от rockton » пет дек 26, 2014 8:24 am

-Здравей, честита коледа и на тебе,
-За съжаление нямам PDF за чипа, доста копах в мрежата ама не открих нищо за него!
Проследих линиите от конектора до чипа за да се уверя какво и кой, управлява и няма ли късо и прекъсвания.
При мен тръгна нормално всичко,инж.цикъл на 4-ти инжектор си дойде и мотора замърка, ама голямо вадене на очи беше дорде го запоя треперех да не слея крачета че са с много ситна стъпка - знаеш.
Нали съм вече дърт :mrgreen: и недоскив :lol: със лупата ги гледах и със профи очилата започвах и си извадих очите....ще трябва май вече да търся Микроскоп! :oops:
Последна промяна от rockton на съб яну 10, 2015 8:24 am, променено общо 1 път.

waseko
КОЛЕГА

Re: Драйвер за Nissan Компютър

Мнение от waseko » пет яну 09, 2015 8:20 pm

Тъй като не намерих никакви PDFs ,проверих на всякъде където на процесора се очаква захранване идват 5 или 3,3 V,така,че заложих захранващия чип да е наред,не предполагам литвийците да са ми пратили калпав чип и кво остана търся компютър комплект.Клиента ми достави ECU с иммо и ключ .Качвам,лампата на иммо-то не гасне,само на контакт,не съм въртял стартер,в иммо-код"заключен модул".Каква може да е причината-колата е с преправяна дирекция,там май се слага допълнително и донгъл към иммо-то...,или продавача е изпратил такава стока....Дайте жокерче как да се справя.Поздрави.
Днес изчетох 93с66 от зентр.заключване,иммо-то трябва да е там,ако може някой да извади логин да направя инициализация.Благодаря
http://dox.bg/files/dw?a=77e640acdc

Отговори