Светодиод за стоп на W164

за автомобила
rockton
КОЛЕГА
МненияCOLON 540
Регистриран наCOLON Вто Май 27, 2008 7:29 am
МестоположениеCOLON Люлин 3

Re: Светодиод за стоп на W164

Мнение от rockton » Чет Апр 06, 2017 8:42 pm

bobolin4o написаCOLON
Чет Апр 06, 2017 12:37 pm
И аз не се заяждам, но според мен "брат ми" би трябвало да е доста "финансово красив", че да си позволи да притежава ML164.
Та в тоя ред на мисли би трябвало да не го бърка да си закупи ако не нов, то поне здрав стоп за тъпия ML.
Или поне да си плаща "каско" всяка година, че да може да му подменят почупените от "неизвестен извършител" компоненти (стопове)...
А не да ме занимава да се чудя от къде да му измисля "нек'ъв светлодиод там", че да му светне най-накрая мигуна... "баровец" с "джипка"...
Те така!
-Отдавна отбягвам да пиша тук, поради простата причина че форума се напълни със "експерти" както е модерно да се казва. А на "експерт" акъл се не-дава, он всичко знае :mrgreen:
Пиша само заради едно , тзи пост по горе на колегата, не на 'експерта" bobolin4o ! Браво бобо, заставам зад поста ти, и съм на едно мнение с теб, ... абе все едно аз съм писал, ама нямаше да мога да го напиша толкова точно и вярно!
P.S. ... И тъй като отдавна си мисля едно нещо ще го споделя тук. -Не знам кой в момента е аднинистратор на сайта, но,- няма ли някъкъв начин, този хубав /преди години ,колегиален форум/ ...да се превърне отново в такъв, за КОЛЕГИ а не за "експерти" или иначе казано лаици. Ако трябва да се направи затворен Форум само за колеги, знам че темата е обсъждана многократно... но все пак!
Извинявам се ако съм отегчил или обидил някой и някого.... но колегата Боболин4о е прав абсолютно... нек'ъв баровец с джипка и нек'ви тъпи въпроси замигалки, и некв'ви експерти.... да ти е драго да им отговаряш и обясняваш :mrgreen: :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0876 294571

bobolin4o
КОЛЕГА
МненияCOLON 1649
Регистриран наCOLON Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
МестоположениеCOLON Велико Търново
CONTACTCOLON

Мнение от bobolin4o » Пет Апр 07, 2017 7:52 am

Администраторът е само един - Коко.
Само той може да създава раздели, със съответните права и условия.
Обаче аз не виждам смисъл да се създава заключен за определени потребители раздел. В крайна сметка можем да се свързваме лично, когато темата за обсъждане не е за всеослушание.
Идеята на отвореният форум е да свърже хората с еднакви интереси, а не да ги изолира от останалия свят... и този форум изпълнява тази си роля перфектно.
TuningMaster Изображение
0887 704 900

venelek
КОЛЕГА
МненияCOLON 511
Регистриран наCOLON Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
МестоположениеCOLON Исперих

Мнение от venelek » Пет Апр 07, 2017 1:31 pm

rockton написаCOLON
Чет Апр 06, 2017 8:42 pm
нек'ъв баровец с джипка и нек'ви тъпи въпроси замигалки, и некв'ви експерти.... да ти е драго да им отговаряш и обясняваш :mrgreen: :mrgreen:
Колега(извини ме, ако не ме смяташ за такъв и те обиждам с това си обръщение),не стана ли ясно следното: Аз настоявам да се ремонтира стопа ,а не "баровеца с джипката".Това едва ли ще го направя за мнозина,но в случая така съм решил.
И ако ми позволите да вметна: алтернатора на автомобила струва колкото стопа.И него ли да си купи клиента нов или може да го ремонтираме?
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!

ivanovbg
КОЛЕГА
МненияCOLON 1908
Регистриран наCOLON Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
МестоположениеCOLON София
CONTACTCOLON

Мнение от ivanovbg » Пет Апр 07, 2017 2:11 pm

Колегата е прав - ако нещо струва 500лева и аз му взема за ремонт 300 като вложа нещо за 5лева, предпочитам да го направя отколкото да взема 10лева за смяната му с ново. Но ако клиента иска да му го направя за 15-20... Няма да се получи.

Намери ли такъв диод колега?
Обновление и активация на всички Launch - Easidiag, Idiag, Golo, Mdiag... 0898607267

bobolin4o
КОЛЕГА
МненияCOLON 1649
CONTACTCOLON

Мнение от bobolin4o » Пет Апр 07, 2017 2:58 pm

venelek написаCOLON
Пет Апр 07, 2017 1:31 pm
...алтернатора на автомобила струва колкото стопа.И него ли да си купи клиента нов или може да го ремонтираме?
Има една съществена разлика...
За алтернатора се продават резервни части - и оригинални, и не до там... изборът е голям.
За стопа светодиоди не се продават в никой магазин за авточасти, за сметка на това, стопове - бол...
TuningMaster Изображение
0887 704 900

venelek
КОЛЕГА
МненияCOLON 511

Мнение от venelek » Сря Апр 19, 2017 10:54 am

В крайна сметка "баровеца с джипка" си купи светодиод за приблизително 200лв.(десен стоп от морга+доствка). :D
Ляв така и не намерихме и ремонтирах неговият.Сега има няколко резервни.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!

venelek
КОЛЕГА
МненияCOLON 511

Мнение от venelek » Сря Апр 19, 2017 11:04 am

bobolin4o написаCOLON
Пет Апр 07, 2017 2:58 pm

Има една съществена разлика...
........................................................................................................................
За стопа светодиоди не се продават в никой магазин за авточасти, за сметка на това, стопове - бол...
То и за VP44 няма транзистори в никой магазин за авточасти,за сметка на това ,помпи-бол... ,но доста колеги ги
ремонтират-при това успешно.

bobolin4o
КОЛЕГА
МненияCOLON 1649
CONTACTCOLON

Мнение от bobolin4o » Сря Апр 19, 2017 3:52 pm

Не ми се спори повече, безсмислено е...
Много се радвам, че баровеца си има резервни стопове - сега може спокойно да си мие колата всеки ден!
TuningMaster Изображение
0887 704 900

BUTTON_POST_REPLY