Нов внос - регистрация в КАТ

Всичко което не влиза в другите теми.
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Нов внос - регистрация в КАТ

Мнение от koko »

Ето какви документи са необходими и къде и какво се прави.
1. Стар оргинален талон на колата (ако е по европейските стандарти не се изисква превод)
2. Договор за покупко продажба (май на почти всеки искат превод, за сега само с бланката на немската ADAC минава без)
3. старите чужди номера или копие от товарителницата на автовоза
4. гражданска отговорност която е в сила в деня в който сте в кат без попълнен рег. номер
Направете си по 2 ксерокопия на всички тези документи за да не ви връщат някаде.

Като влезнете преди каналите минавате да си вземете ДЕКЛАРАЦИЯ, попълвате я, минавате през бялата алуминиева бутка срещу каналите да ви сложат печат с номера на канала и чак тогава се нареждате на опашката на компютърната зала.
Като дойде вашият ред влизате, подавате купчината документи, изчаквате няколко минути и ви дават едно зелено листче.
Отивате и чаката с автомобила пред съответния канал да дойде 1 чичко и да ви покани да влезете. Това може да се проточи доста време. На мен днес се случи да ми загубят документите и чакахме 4 часа разсправии докато не повикахме дежурния началник.
Пригответе се да ви проверят задните спирачки на валовете, напоследък само това гледат.
Като минете успешно остава да отидете до банката с зеленото листче, да платите ~65лв и да чакате да ви повикат по уредбата.
Влизате на 40-то гише с лична карта и чаршафа от банката, ще ви дадат малък/голям талон, картонче и лепенка за ГТП.
Излизате отвън, давате талона на някой от мом4етата дет монтират номера, давате му и 2лв. за кафе та да ви сложи повече нитчета да не ви гепят номера и сте горд собственик на бг рег. номер.

Ако някой има въпроси да пита доакт още не съм забравил процедурата.