Ако те удари мпс без застраховка ГО

Всичко което не влиза в другите теми.
quad
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 1:45 am

Ако те удари мпс без застраховка ГО

Мнение от quad »

Преди няколко дни ме удари наскоро внесена количка, собственика на която не пожела да ми плати щетите. В резултат повиках КАТ и му написаха доволно актове, а на мен протокол за птп. С този протокол ме пратиха при моя застраховател (другия нямаше застраховка), където ми снимаха щетите, оформиха документи и казаха че в случай като моя има някаква държавна агенция от която трябва да ми изплатят пари за щетите. "Успокоиха" ме, че това обикновено отнема от 1-2 месеца до повече от година и ми казаха за справки да потърся телефони в София и да се обаждам. Те обаче не ги знаеха. В този случай къде трябва да се обърна за повече информация?
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: Ако те удари мпс без застраховка ГО

Мнение от dent »

"някаква държавна агенция " - това е гаранционния фонд на застрахователните компании . Ако са ти сериозни щетите по колата консултирай се с адвоката , да заведеш граждански иск за нанесени материални щети . За хонорара на адвоката не се тревожи той го включва в парите които трябва да получиш. От гаранционния фонд не чакай да вземеш кой знае какви пари около "30-40%" от реалната стоиност на ремонта.
quad
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 1:45 am

Re: Ако те удари мпс без застраховка ГО

Мнение от quad »

Мисля да мина без адвокат, щетите не са сериозни. Този гаранционен фонд колко време ще му трябва да си свърши работа и как всъщност мога да се свържа с някой там и да питам докъде са стигнали с това. От моя затраховател изпратиха документи, трябва ли да правя нещо допълнително, да ги тормозя нещо да се размърдат?
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: Ако те удари мпс без застраховка ГО

Мнение от dent »

по закон до 14 дни, след като са я завели трябва да ти изплатят щетата , а за гаранционния фонд трябва да търсиш твоя застраховател .
quad
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 1:45 am

Re: Ако те удари мпс без застраховка ГО

Мнение от quad »

http://guaranteefund.org/bg/
Това е официалния сайт на този фонд, там има повече инфо.
Публикувай отговор