Въпрос за дизелово гориво

Всичко което не влиза в другите теми.
mtm
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 12:45 pm

Въпрос за дизелово гориво

Мнение от mtm »

Привет на всички разбирачи,въпроса ми е следния:
От близо две години карам HYUNDAI MATRIX 1.5 CRDi реколта 2003г.До преди две седмици зареждах само от бензиностанции, предимно на Лукойл и Петрол, но се престраших и от две седмици се снабдявам и от черния пазар.От начало я мешах 1:1, червена/от черния пазар/ и жълта/от бензиностанциите/,но преди няколко седмици заредих само червена/по-точно червеникаво кафява/ и какъв беше ефекта,колата направо се успа.Двигателя работи много по-тихо,вибрациите са по малки,набира както преди и не пуши от ауспуха/то и с другата нафта не пушеше/ и понеже знам,че много добре не е добре дайте съвет какво да правя, да продължавам ли да зареждам червена нафта или не.До сега не съм сипвал никакви добавки,дали да не слагам някакви и последно имам чуството че,червената нафта е малко по-гъста от другата.Е това е,чакам съвети евнтуално!!!
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Въпрос за дизелово гориво

Мнение от rangel1 »

може да заредиш и с вода ще върви по добре........
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за дизелово гориво

Мнение от mitko »

Хаха червено се оцветява котелното гориво !!!По добре спри с тая нафта преди да ти трябва друг двигател .

Rgards
mtm
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 12:45 pm

Re: Въпрос за дизелово гориво

Мнение от mtm »

Добре,но някой може ли да обясни, защо колата като цяло работи по-добре ???
P.S. Доколкото знам в червено е оцветена нафтата и на дизеловите локомотиви.
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: Въпрос за дизелово гориво

Мнение от presko79 »

mtm написа:Добре,но някой може ли да обясни, защо колата като цяло работи по-добре ???
P.S. Доколкото знам в червено е оцветена нафтата и на дизеловите локомотиви.
беше,пьк и дизеловите локомотиви ползват ,ГАЗЬОЛ,не нафта
Бензина е за измиване на дизелови части.
nascohg
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 1:20 pm

Re: Въпрос за дизелово гориво

Мнение от nascohg »

Относно тази хубавата нафта по добре не я използвай, понеже имам много клиенти на които вече съм сменил помпата и дузите.Поне това е моето мнение,относно подобряването на работата на мотора днес може да работи добре а утре да не можеш да запалиш.
mtm
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 12:45 pm

Re: Въпрос за дизелово гориво

Мнение от mtm »

O.К. приемам,че нафтата от черния пазар е лоша,но някой може ли да обясни на непрофесионалист като мене какви точно процеси протичат от лошата нафта, че се скапва двигателя,защото скоро един мой приятел прави ремонт на един дизел и всеки чул -недочул ми казва слагай и ти като него кофти нафта и ти ще правиш двигател,а човека просто беше скъсал ангренажен ремък,което мисля че няма нищо общо с горивото.
milenski821
КОЛЕГА
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 10:18 pm

Re: Въпрос за дизелово гориво

Мнение от milenski821 »

колега не ги слушаи аз от краи време карам с нафта от черният пазар смених 4 коли с все същата нафта нито на една не съм правил помата или дюзите караи смело, и такива колата не вървяла,харчела много няма такова нещо :wink:
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: Въпрос за дизелово гориво

Мнение от ifidik »

milenski821 написа:колега не ги слушаи аз от краи време карам с нафта от черният пазар смених 4 коли с все същата нафта нито на една не съм правил помата или дюзите караи смело, и такива колата не вървяла,харчела много няма такова нещо :wink:
най много да ти запече някоя дюза, ама щом колегата ти казва ...даваш 1500лв за ремонта и продължаваш и така със следващата дюза и т.н.
сметни накрая разликта в цената на нафтата коя е по евтина.абе.щом ти казват да не ни слушаш ,карай.
milenski821
КОЛЕГА
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 10:18 pm

Re: Въпрос за дизелово гориво

Мнение от milenski821 »

ifidik написа:
milenski821 написа:колега не ги слушаи аз от краи време карам с нафта от черният пазар смених 4 коли с все същата нафта нито на една не съм правил помата или дюзите караи смело, и такива колата не вървяла,харчела много няма такова нещо :wink:
най много да ти запече някоя дюза, ама щом колегата ти казва ...даваш 1500лв за ремонта и продължаваш и така със следващата дюза и т.н.
сметни накрая разликта в цената на нафтата коя е по евтина.абе.щом ти казват да не ни слушаш ,карай.
колега обясни ми тогава как аз 4 коли смених с такава нафта и нито на една нищо не и запече,не може да е късмет да знаеш,тои си е нафта че едната е 2лв не значи че ще е хубава,не знам
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Въпрос за дизелово гориво

Мнение от NASKO12234 »

Червената нафта в Гьрциа е около 60цента. Не е с нищо по лоша от другата . До миналата година беше разрешена за селскостопански производители-автомобили и трактори .Често виждам наши цистерни /известна фирма/ които зареждат от тук тази нафта.Ако и твоита е такава караи смело. Червениат цвиат е само боиа като през комунизма дьржавниа бензин.И като знаем качествата на горивата БГ тази е супер
ifidik
КОЛЕГА
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Юли 05, 2009 5:15 pm

Re: Въпрос за дизелово гориво

Мнение от ifidik »

и тия четири коли са коман реал?
stoianRX7
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:54 pm

Re: Въпрос за дизелово гориво

Мнение от stoianRX7 »

незнам каква е нафтата,но повяраите при всяко положение е по-добре от био дизел
stoianRX7
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:54 pm

Re: Въпрос за дизелово гориво

Мнение от stoianRX7 »

а относно работата на двиг.едната е рафинирана а другата не
krasisil
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 10:44 am
Местоположение: СИЛИСТРА

Re: Въпрос за дизелово гориво

Мнение от krasisil »

Абе и аз се накарах на ефтина нафта. Тази която взимах беше от едни дълбоки резерви дизелово гориво, от времето на социализма. Не беше кръщавана, сигурен съм, защото брат ми ми я даваше :) ама все пак е стара нафта и сега помпата плаче за ремонт :? Как обаче да не се изкушиш при тази разлика в цената :twisted: Е все пак навъртях 50-60 хил. км
Публикувай отговор