Полиция, кога могат и кога не.

Всичко което не влиза в другите теми.
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Полиция, кога могат и кога не.

Мнение от noize »

Значи зачетох си в закона за движение на пътищата, дето го продават на кандидат шофьорите, и никъде не е написано какви права имат водачите когато ги спре полицията, което е важно. Това което аз знам е че имаш право да изискваш документите на полицая преди да дадеш своите.

Чувал съм, че нощем могат да вардят само ако са под улична лампа и с включени буркани,спирали са ме веднъж ама бяха натъмно и бурканите ги включиха чак след като ме "удари" радара. Разделих се с 40 кинта. Тъй че ако може някой, кото знае да напише кога, как и къде може да те спре полицията.
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Полиция, кога могат и кога не.

Мнение от ivanovbg »

noize написа:Значи зачетох си в закона за движение на пътищата, дето го продават на кандидат шофьорите, и никъде не е написано какви права имат водачите когато ги спре полицията, което е важно. Това което аз знам е че имаш право да изискваш документите на полицая преди да дадеш своите.

Чувал съм, че нощем могат да вардят само ако са под улична лампа и с включени буркани,спирали са ме веднъж ама бяха натъмно и бурканите ги включиха чак след като ме "удари" радара. Разделих се с 40 кинта. Тъй че ако може някой, кото знае да напише кога, как и къде може да те спре полицията.
И мен така са опитвали да ме спрат(на тъмно и махаха с палката) но аз не им спрях .После ме задминаха име спряха на първата лампа .Опитаха се да се правят на интересни ,но по закон полицаят може да те спре нощно време на осветено място и с палката да ти посочи къде да спреш(поне така си го спомням).Бяха квартални ченгета и извикаха КАТ да ме проверят за алкохол ,та се наложи да почакам почти час.След което ме пуснаха,защото всичко си беше наред ,а и не бях сам в колата.Това се случи в София,кв.Обеля 1.За неспирането ми говориха докато не дойде КАТ и след консултация с тях не повдигнаха повече въпроса.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
darkdido
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 11:29 pm

Re: Полиция, кога могат и кога не.

Мнение от darkdido »

Мисля че имаше някъде, (май в СБА) плащаш си членски внос и получаваш съвети и адвокат мисля при проблеми с органите на КАТ... провери просто там.
Публикувай отговор