Авто-аудио-усилвател-Въпрос

Всичко което не влиза в другите теми.
Заключено
makgaxan

Авто-аудио-усилвател-Въпрос

Мнение от makgaxan »

Искам да ви питам,преди известно време бях се запалил по усилвателите за коли,направени от тези платките дето може да си направи почти всеки :) (разни ТДА и пр.)
та въпроса ми е дали си заслужава да дам 10-15-20 лева за една такава и дали ще свири наистина с тези ватове дето я пишат(2х50;или 100 вата)

това е?
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Мнение от koko »

Трябва да купиш голям радиатор за ТДА-то, пък и по мое мнение имат доста шум.
Nimi

RE:

Мнение от Nimi »

По принцип стават... има една съществена подробност обаче :-) За да получиш съответната мощност се иска в повечето случай двуполярно захранване... примерно -25V;+25V а може и 35V да искат... за целта трябва качествен трансвертер а той не се изработва лесно още повече в домашни условия!
brain

!!!

Мнение от brain »

Такаааааа, вече имам готов двуканален такъв усилвател(работещ) 2х TDA1562(дават го 80 вата, но това е при максималкно захранване от 18 волта, значи при нормално около 14 волта бордово вади около 50 вата)! Но проблемите с него са много! Иска огромни кондензатори, много дебели кабели(само за пример кабел 3 квадрата изобщо не може да го подкара), както и да се захрани както и да се замаси бръмчи много! Пробвах какво ли не, но не става, дори допълнителни филтри по захранване (готови - купувани, правени) не става и не става. Едиснтвеният начин, който може да помогне е операзионен усилвател!!!
Markony

Re: !!!

Мнение от Markony »

brain написа:Такаааааа, вече имам готов двуканален такъв усилвател(работещ) 2х TDA1562(дават го 80 вата, но това е при максималкно захранване от 18 волта, значи при нормално около 14 волта бордово вади около 50 вата)! Но проблемите с него са много! Иска огромни кондензатори, много дебели кабели(само за пример кабел 3 квадрата изобщо не може да го подкара), както и да се захрани както и да се замаси бръмчи много! Пробвах какво ли не, но не става, дори допълнителни филтри по захранване (готови - купувани, правени) не става и не става. Едиснтвеният начин, който може да помогне е операзионен усилвател!!!
Колега няма по шумно нещо от колата!Вие се опитвате да открувате топлата вода.....В един автомобилен трансфертерен усилвател половината чаркове са захранване и филтри.На вси4кото отгоре пове4ето ментета пак шумят,заради евтини конденсатори и неправилни схеми за шумоподтискане.Щом има шум в бордовото захранване е редно да се обслужат и нагласят динамото и запалването.Лагри.четки,колектор,кондензатора на динамото.На запалването кабелите и свещите.Спрост осцилоскоп се вижда колко хора живеят в автомобила...Успех!
brain

!

Мнение от brain »

Колега, колата е в перфектно състояние откъм всички неща които казвате!!! Все пак ако имате идея как този усилвател може да се направи без да шуми кажете! В момента свири с 4 канален PIONEER и този проблем изобщо не зъществува!!! Ако сте успял да създадете такъв усилвател и той не шуми (или имате някаква идея), наистина Ви моля да споделите с нас!!! Защото, който и да питам тук в Пловдив всеки казва, че е необходим операционен усилвател, но никои не иска да го направи. Може би, защото никои не може!!! Благодаря Ви предварително!!!
Markony

Re: !

Мнение от Markony »

brain написа:Колега, колата е в перфектно състояние откъм всички неща които казвате!!! Все пак ако имате идея как този усилвател може да се направи без да шуми кажете! В момента свири с 4 канален PIONEER и този проблем изобщо не зъществува!!! Ако сте успял да създадете такъв усилвател и той не шуми (или имате някаква идея), наистина Ви моля да споделите с нас!!! Защото, който и да питам тук в Пловдив всеки казва, че е необходим операционен усилвател, но никои не иска да го направи. Може би, защото никои не може!!! Благодаря Ви предварително!!!
ми правил съм доста и то все неуспешни.Един мой колега от русе направи усилвател с 0% шум с активна схема и.....го взеха на работа в Щатите.Прави го 4 години!В момента прави усилватели за 3-4 американски компании и взима заплата като при Бил Гейтс...така,че забрави някой да направи тая схема.Ползвай нещо наготово-марково и нямаш грижи
Nimi

Шумове и др.

Мнение от Nimi »

Доколкото подразбирам интеграла си е хубав... основно предзначение май за авто усилватели.. я дай малко уточнение за схемата която използваш и условията при които е ползваш...
Схема на усилвателя? От къде вземаш входния сигнал? Какви кондензатори и какви филтри позваш за захранването? Шума при запален двигател ли е само или е постоянен? Изобщо въпросите са много...
Заключено