Генерално пълномощно

Всичко което не влиза в другите теми.
жоро турбото

Генерално пълномощно

Мнение от жоро турбото »

Реших, че може да бъде от полза да пусна какво трябва да съдържа едно ген.пълномощно! Ако се ползва само част от него и се конкретизира едно или няколко действия, то се превръща в спец. пълномощно за извършване на конкретна дейност! Същинска част от ГЕНЕРАЛНО ПЪЛНОМОЩНО:

.................................със следните права:
Да извършва всякакви правни действия от мое име и за моя сметка и да ме представлява пред всички лица, орга-
низации и учреждения в страната и извън нея, включително и да извършва разпоредителни действия, а също така
и следните примерно посочени правни действия, изброяването на които не ограничава извършването на всички ос-
танали правни действия:
- Да извършва всякакви сделки на управление, включително сделки на управление с недвижимите ми имоти.
- Да ме представлява пред банките и да извършва всякакви действия, сделки, прехвърляния и всякакви други
операции, без ограничение, по следните мои влогове:
- Да получава и предава суми, вещи и документи от и на лица и организации.
- Да съставя и подписва всякакви декларации от мое име.
- Да ме представлява, подписва на всякакви документи.
- Да се явява от мое име по съдебни дела в защита на мои имуществени и други интереси с право да сключва
спогодби и да се отказва от права, да оттегля искове, да признава чужди права от мое име.
- Да закупува недвижими имоти, вкл. жилище на мое име, да го заплаща и да бъде въвеждан във владение на
придобития от мене недвижим имот. Да представя, получава и подписва всякакви документи и да извършва всякак-
ви други действия от мое име във връзка с избора, закупуването, заплащането и въвеждането във владение на
придобиван от мен имот.
- От мое име да извършва покупко-продажби на леки автомобили, необходимото представяне и получаване на
документи по плащане на суми и всякакви застраховки на лекия автомобил, да изплаща и получава всякакви суми по тези договори, да представя, получава и подписва всякакви документи и също да извършва всякакви действия по застрахователните договори. Да ме представя пред органите на КАТ във връзка с регистрацията и експлоатацията на автомобила.
Всички клаузи от пълномощното да се тълкуват изцяло в полза на правата на упълномощения да ме представлява.