Акумолатори дата на производство

Всичко което не влиза в другите теми.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Акумолатори дата на производство

Мнение от rangel1 »

Интересно ми е дали някой знае къде е кодирана и как се разчита датата на производство :?:
Питам защото не искам да си купя 2,3годишен висял по складове и т.н.който е вече 50% камък.
Търгашите се правят на луди че незнаят.Интересува ме най вече варта и бош.Благодаря предварително.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Акумолатори дата на производство

Мнение от rockton »

rangel1 написа:Интересно ми е дали някой знае къде е кодирана и как се разчита датата на производство :?:
бош .Благодаря предварително.
Рангеле , за кодировката не мога ти помогна....но те съветвам бош да не взимаш , за мен лично всичко що е бош е дърво-пръчка в лъскава опаковка осланяща се на стари "лаври" :mrgreen: :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Акумолатори дата на производство

Мнение от rangel1 »

Благодаря ще го имам в предвид.Обаче и с българските пак ми излизат с филма че незнаят :!:
Е гати филма неможе да няма маркирана дата производство :roll:
Тия дни ще обиколя още магазини и ще ровя из нета и ако не открия нищо ще звъня първо на българските производители да ги питам.
Казвам на продавача добре ако е седял 3 години ти ми продаваш акумулатор 35амперчаса на цена за 70,а той ми вика ти си луд кво ша му стане и при нас се харчат кът топъл хляб :lol: ...............................
iliyan
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Окт 08, 2011 7:18 pm
Местоположение: Н.Загора/Ловеч

Re: Акумолатори дата на производство

Мнение от iliyan »

Поне на българските преди /скоро не съм ги заглеждал/ датата на производство е част от самия номер на АБ /месец и година+още цифри/.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Акумолатори дата на производство

Мнение от ivanovbg »

При Bosch и някои Varta има топъл печат със седмицата и годината на производство като при гумите. Примерно 2311 значи е произведен 23 седмица от 2011 година.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
galin
КОЛЕГА
Мнения: 146
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 12:09 am
Местоположение: Бургас

Re: Акумолатори дата на производство

Мнение от galin »

Търговския на автото в Киров ми е личен приятел и утре това ще ми е първата работа да разбера за Bosch акумулаторите. А по въпроса за качеството на Bosch, аз пък никога няма да си купя повече Varta, скъп акумулатор и нищо насреща, а и то вече не се знае какво купуваме, Bosch държат 51% от Varta тъй че... :)
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Акумолатори дата на производство

Мнение от rangel1 »

За българските е ясно :idea: Топъл печат от сорта 231255 -23седмица на 12година 55амперчаса :idea:
Но за бош и варта още не е ясно че имат много цифри и то неясни :idea:
Аз вече имам бош и ако някой реши да ми разшифрова печата утре ще го бодна.
C2C818892 1113
703449 :?:
Последно промяна от rangel1 на Пон Апр 16, 2012 6:52 pm, променено общо 1 път.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Акумолатори дата на производство

Мнение от ivanovbg »

ivanovbg написа:При Bosch и някои Varta има топъл печат със седмицата и годината на производство като при гумите. Примерно 2311 значи е произведен 23 седмица от 2011 година.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Акумолатори дата на производство

Мнение от ogromnii »

bosch и varta е едно и също, т.е. произвеждат се в един завод :)
Публикувай отговор