Мнение за пневматичен гайковерт CP7748

Всичко което не влиза в другите теми.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Мнение за пневматичен гайковерт CP7748

Мнение от venelek »

Здравейте.
След последната смяна на датчик разпределителен вал на една мареа,стигнах до решението да си взема пневматичен гайковерт,защото то диагностики и тоци,ама по някой път и механика се налага да се прави(по принцип не ми е любимата :cry: ).
Та след доста ровене в нета се спрях на Чикаго Пневматик.Модела е от заглавието.
Сега са на цена 360лв.
Моля колегите които ползват сходна техника да си кажат мнението.Интересува ме тези нютони които ги дават достатъчни ли са,при ремонт на леките автомобили.А някой ако има друго на ум,в този ценови диапазон ,нека сподели.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнение за пневматичен гайковерт CP7748

Мнение от karamilev »

Пробвай това: http://hp.prodavalnik.com/pnevmatichen- ... -i13847353 дано да са останали бройки на тази цена! От известно време работя с такъв и съм много доволен.Ако нещо не успее да развие то си приготви поне 2-метра тръба.Щом сега се оборудваш не забравяй пневмо група.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Мнение за пневматичен гайковерт CP7748

Мнение от Kirilpm »

Не мога да дам кой знае колко обективно мнение,понеже ползвам остарял модел гайковерт,но от марката като цяло съм доволен ударните им камъни и накрайници са неубиваеми,а при мен се практикува повече механиката,в диагностиката съм начинаещ,та гайковертите виждат зор.Един съвет за да те карат дълго нови идват без масльонки,поне моите така ги получих,за да те карат дълго вземи половин литър масло за пневматични инструменти и им навий масльонки преди бързата връзка,на месеца веднъж наливам една спринцовка масло и вече 6 години няма ядове.
marken
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 9:58 pm

Re: Мнение за пневматичен гайковерт CP7748

Мнение от marken »

аз също ползвам по старите модели на чикаго вече 6та година .сега взех на усак и за сега съм доволен.според мен на всички извени производители на инструменти са добри.
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Мнение за пневматичен гайковерт CP7748

Мнение от Markony »

Ползвам CP от 2 години,гайковерта е трепач,с тресчотката имах проблем в началото,но я подмениха гаранционно.Но преполагам ,че всяка марка ,като подаваш капково масло си върши работата.
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнение за пневматичен гайковерт CP7748

Мнение от donkole1 »

Значи до нас има един мн-вървежен вулканизатор.зимният сезон строшиха 2 вюрта един бета оцеля само ингерсоун раунд (IR).така разбирам аз кой е здрав :lol:.иначе и аз ползвам остарял модел на чикаго.Сега са с бернер мн ги хвалят ама ще видим през сезона,дали няма да окапят. :lol:
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Мнение за пневматичен гайковерт CP7748

Мнение от Todio »

Пробвайте с Hazet - сменил съм какво ли не. За един гайковерт е много важно да знаеш, какво искаш от него и колко въздух харчи. Какво от това, че имаш голям въртящ момент и огромен разход на въздух - гайковерта пак няма да върши работа. За мен Hazet е марката.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Мнение за пневматичен гайковерт CP7748

Мнение от venelek »

Взех въпросния от темата.Доста е мощен,но тъй като аз рядко ползвам такова чудо,го занесох при колега (механик)да го пробва.Изказа се много ласкаво,явно ще ми върши работа и на мен.
Мислех да му слагам омаслител ,закрепен направо за него,но ме посъветваха да капвам направо няколко капки масло през определено време.Вие какво мислите за тази идея,кой е по добрия вариянт.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Мнение за пневматичен гайковерт CP7748

Мнение от NASKO12234 »

Малко спам, освен въздушните в сервиза, понеже често ми се налага да работя навън по аварий ползвам един електрически на 12волта на MANESSMAN /предполагам че така се пише/ струва 40евро не е за професионална работа, развърта обороти и удря. Ако някъде не се справи въздушния този развива, или поне в повечето случаи.
Kirilpm
КОЛЕГА
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Мар 15, 2012 12:40 pm
Местоположение: Поморие

Re: Мнение за пневматичен гайковерт CP7748

Мнение от Kirilpm »

Ако го ползваш рядко няма нужда от масльонка при мене големия гайковерт кара така 4 години,ползва се много рядко и преди употреба му вкарвам 4-5 капки масло,за сега няма ядове.
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнение за пневматичен гайковерт CP7748

Мнение от donkole1 »

И според мен няма смисъл от масльонка директно на пистолета,НО от системата която са ти предложили има.Тя не само смазва а и обира конденза от компресора това според мен убива гайковерта.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Мнение за пневматичен гайковерт CP7748

Мнение от venelek »

Приготвил съм пневмо-група.Слагам я веднага след компресора и това ще е.
При по сериозни впечетления от машинката,ще пиша пак.
Благодаря на всички.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
Публикувай отговор