Безжичнa диагностика.

Всичко което не влиза в другите теми.
Markony

Безжичнa диагностика.

Мнение от Markony »

Някой път и така става-който прави услугата черпи...
Въпроса ми е следния:имаш ли тех.решение за wireless или bluetoth дианостика през обд-то?
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Мнение от koko »

Markony може да пишеш на ICQ-то да си поговориме.
Аз не съм много на вътре със самата диагностика и т.н. с автомобилите.
Пиши на ICQ-то за интерфейса за предаване на данните между у-вото за диагностика и настолния PC, а аз ще помисля безжичен варянт за връзка.
kirito
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 12:23 pm
Местоположение: BG

Мнение от kirito »

Ai tuka ve4e stana interesno.
Spodelete na finala kvo e stanalo. :idea: :?:
Kirito
Nimi

Мнение от Nimi »

Тука стана даже повече от интересно... направо си е любопитно... през infa ще е лесна работата но не е много удачна... виж чрез bluetoth ще е много удобно но предполагам не е много лесно за реализация... сигурно ще трябва да се симулира някакво USB или нещо подобно... примерно на кутийката на OBD-то да има USB куплунгче и да се включи фабричен bluetoth... какво ще има в тази кутийка остава специалистите да решат...
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Скенери,адаптери и диагностично оборудване

Мнение от koko »

Markony написа:Понеже няма такава тема пиша тук ,а после се надявам нещата да си дойдат на мястото-модератора обеща!
Темата е актуална и ще се занимавам уприто с нея защото Адаптерите и софтуера към тях ни помагат всекидневно и спестяват часове обикаляне с мултиметъра :shock: .Да вземем един прост К-Л адаптер.Работи с 60% от софтуера елементарен,надежден и евтин.Проблем е че на него е вързан кабел ,а от другата страна на кабела е ПЦ-то.Кабела е с ограни4ена дължина-5-15м и обикновенно не стига.Аз лично работя с лаптоп,но и там има проблеми-Като го сложа на седалката или в краката си не се охлажда добре,слънцето и дисплея не се оби4ат,ком-порта при невнимание се напъва,дънна платка на лаптоп не се ремонтира и редица други ежедневни проблеми.Решението е радио връзка!Как по-точно не знам ,но затова сме майстори да го измислим :wink:
gbpet написа:а ти срещал ли си някаде по нета такова нещо?
Markony

Мнение от Markony »

http://www.vitalengineering.co.uk
цената е солена..затова е актуално
iordandotchev

Мнение от iordandotchev »

И на мен ми е интересно какво ще стане. Скоро и ние ще Ви предложим подобни решения, разбира се с нашата марка.
Markony

Мнение от Markony »

Iordan.Dotchev написа:И на мен ми е интересно какво ще стане. Скоро и ние ще Ви предложим подобни решения, разбира се с нашата марка.
Добре дошъл в форума,колега.....има тема "Карта на потребителя"
Обясни там с няколко думи кои сме "ние",а тук малко по-подробно кво да о4акваме и кога.
iordandotchev

Мнение от iordandotchev »

:oops:
мислех че е ясно от подписа ми, имам предвид концерна Бош, чиято стока продавам. :wink:
Markony

Мнение от Markony »

на мен ми стана ясно ,но все пак има и други потребители :D
koko
КОЛЕГА
Мнения: 245
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 4:56 pm
Местоположение: гр. София, кв. Банишора
Обратна връзка:

Мнение от koko »

Тази седмица ще имам повечко време и ще помисля по-сериозно по въпроса :)
medmax

Мнение от medmax »

да темата е интересна в момента правиме една разработка на БЛУЕТУ система за пренос на данни към която даможе да се включват всякави модели адаптори и диагностични уреди на разтояние до 100метра и няма дае толкова скъпо поне това мога дакажа засега излезели ще пусна съобщение тук в темата!
hristo
КОЛЕГА
Мнения: 121
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 6:43 pm
Местоположение: София, Картроник ЕООД
Обратна връзка:

Мнение от hristo »

Чакаме! И Бош обещаха.
Картроник ЕООД - BOSCH Модул
тел.: 832 11 67
medmax

Мнение от medmax »

за бош незная , но зная че дори ги има готови на вън и като блутута и като WIFI do 300merta:)i sa na cena dostvna kam 140Eu
nie se borim za cena do 100 lv :wink:
SENNA
КОЛЕГА
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 10:59 am
Местоположение: VIDIN
Обратна връзка:

Мнение от SENNA »

medmax написа:за бош незная , но зная че дори ги има готови на вън и като блутута и като WIFI do 300merta:)i sa na cena dostvna kam 140Eu
nie se borim za cena do 100 lv :wink:
да има такива но цената е ~ 100EUR все още аз ще ги чакам да паднат :evil:
Заключено