Въпрос за Запояване

Всичко което не влиза в другите теми.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Въпрос за Запояване

Мнение от rangel1 »

Здравейте.Та след няколко годишно самоубочение в основи на електрониката мисля че дойде ред да видим кво става в авто компютрите.До сега си бях, и боравя доста добре с любимия ми индукционен поялник но тъй като е абсолютно забранено с такова чудо да се пипат платки с епроми, процесори и други капризни щуротии поради наличието на напрежение в човката а също и по цялата кола с налични контролери а ми беше толкова удобен.Поради тая причина и аз си купих станция (барабар петко с мъжете :lol: ).Изгледах много клипове и изчетох доста за технологиите които се ползват за работа с станции.
Но почти нищо не намирам за температури които са безопасни и каква е правилната връзка между дебита и температурата на духалката :?: (дано сте ми разбрали въпроса)
(знам че въпроса ми е сигурно смешен защото повечето ги къпите както падне но понеже съм перфекционалист искам да правя нещо както трябва за да съм сигорен че евентуална грешка да не е в моя телевизор)
k4m3n
КОЛЕГА
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Яну 08, 2015 8:44 am

Re: Въпрос за Запояване

Мнение от k4m3n »

Всеки тук сигурно работи с различни температури. Най-добрия съвет в случая е опита. Упражнявай се и сам ще разбереш, с кои флюсове и пасти да работиш, на какви температури и т.н.

Поздрави!
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Въпрос за Запояване

Мнение от rudoni »

И защо духалка ? Вече има инфра червени!
С нами Бог!

0886 224486
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Въпрос за Запояване

Мнение от waseko »

до 220 гр.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Въпрос за Запояване

Мнение от nik7dob »

Където позволява ги "бутам" на 400 и със сръчни движения на китката :mrgreen:
Публикувай отговор