Съвети за нов автосервиз

Всичко което не влиза в другите теми.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Съвети за нов автосервиз

Мнение от venelek »

Здравейте колеги.
Наскоро закупих имот ,на който мисля да построя малък автосервиз с пункт за переодичен технически преглед на леки МПС.
Смятам да бъде метална конструкция с термопанели.
Ще бъда благодарен на всеки, който е минал по този път и сподели каквото и да било свързано с начинанието.
Приемам всякакви идеи за размери,хитри констуктивни решения и др.
Просто искам ,ако мога да предотвратя грешки,за които след време ще се ядосвам, че съм ги допуснал.
Благодаря предварително.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
k4m3n
КОЛЕГА
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Яну 08, 2015 8:44 am

Re: Съвети за нов автосервиз

Мнение от k4m3n »

Ако си предвидил да правиш и приемна, направи го така, че клиентите да нямат достъп до сервизното помещение, освен ако не ги поканиш. Планирай добре как ще са разположени подемниците, че моите три пъти ги местих. Аз съм много доволен от термопанелите, макар че лятото е бая топличко с тях. Не слагай на тавана прозрачните панели за светлина. Гният и прокапват, моитее ще ги сменям в най-скоро време.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Съвети за нов автосервиз

Мнение от rangel1 »

Евала че ще комбинираш сервиз с пунк.Внимавай само кви валяци и газ ще си купиш но като стигнеш до там звъни да ти кажа кво мисля(се пак две години съм по тия пунктове) :idea:
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 534
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Съвети за нов автосервиз

Мнение от venelek »

k4m3n написа:Ако си предвидил да правиш и приемна, направи го така, че клиентите да нямат достъп до сервизното помещение, освен ако не ги поканиш. Планирай добре как ще са разположени подемниците, че моите три пъти ги местих. Аз съм много доволен от термопанелите, макар че лятото е бая топличко с тях. Не слагай на тавана прозрачните панели за светлина. Гният и прокапват, моитее ще ги сменям в най-скоро време.
Приемна мисля да има.Само не знам как е по удачно да бъде.Дали да е с пряка видимост към сервиза(долепена за него със стъклена преграда).
Мисля да има 3 работни места с размери 4 на 8 метра.
За прозрачните панели и друг ми го е казвал :)

Ако някой знае някъде да се продават метални ферми и са на човешка цена да казва.Че тия в олх все са почти на цената на нови.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
Публикувай отговор