Solenoid & Piezo Injector Tester

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Заключено
NOname
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 10:27 pm

Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от NOname »

Бях обещал да пусна един клип в една вече заключена тема (common rail), ето го и него:

http://www.youtube.com/watch?v=6fAnytMttXU

За лошото качество се извинявам, но нямаше време за изкуство.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от ivanovbg »

Прав си.Извинявай.Тук поне можеш да си вземеш думите назад :)Доста си се потрудил.Браво!!!
:idea: След като разбираш толкова от електроника ще ти дам по перспективна идея-Да се направи такова устройство с което да се измерва реалния ъгъл на изпреварване при бензин и дизел-комънрейл .Примерно от датчика на коляновия вал и по сигнала от първа дюза(свещ).Може и за обикновен дизел чрез пиезо датчик.И да го показва в цифров вид а не чрез стробоскоп и да не чете ъгъла от компа,да работи както с датчик на хол така и със 60-2 зъба. :idea: Може и ако има 4-5 входа да прави и някъкъв пауър баланс на цилиндрите :idea: Примерно и аз мога да се включа в такава разработка с инфо , хардуер и тест .Със софта по тези пикчета не ме бива много.Или пък бих си платил за такъв готов.
Последно промяна от ivanovbg на Съб Фев 06, 2010 10:54 pm, променено общо 8 пъти.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
NOname
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 10:27 pm

Re: Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от NOname »

Още веднъж се извинявам, но разговора на тема дали такова устройство има почва у нас вече го водихме и резултата беше заключена тема. Убедителна молба към тези, които смятат, че това е загуба на време да не си го губят тук.

- Да с устройството се проверява дали дюзите пръскат.
sporttech
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 12:56 pm
Местоположение: Прага
Обратна връзка:

Re: Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от sporttech »

.... а не може ли да се направи с електрическа помпа ?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от ivanovbg »

sporttech написа:.... а не може ли да се направи с електрическа помпа ?
За 1000 бара?Скъпо :?Отдавна съм го обмислял.Тук съм писал за това http://www.kolegi.info/viewtopic.php?f= ... a&start=45
Колега,а какво ще кажеш за погорната идея?С тази техника ще можем по лесно да центроваме помпите,да откриваме грешки в зацепването на ангренажа,да видиме кой цилиндър работи с намалена мощност или прекъсва при ралични обороти и защо.
Последно промяна от ivanovbg на Съб Фев 06, 2010 11:04 pm, променено общо 1 път.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
NOname
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 10:27 pm

Re: Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от NOname »

"Или пък бих си платил за такъв"

Виж темата "common rail" и там имаше хора, които твърдяха същото, но в момента в който видяха работещо устройство се загубиха някъде. Добре, че електрониката ми е хоби а не си вадя хляба с нея защото щях да умра от глад.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от ivanovbg »

NOname написа:"Или пък бих си платил за такъв"

Виж темата "common rail" и там имаше хора, които твърдяха същото, но в момента в който видяха работещо устройство се загубиха някъде. Добре, че електрониката ми е хоби а не си вадя хляба с нея защото щях да умра от глад.
Нали се разбрахме да не обсъждаме тая тема. Ако си навит да направя една примерна блок схема,да видиш какво можеш да направиш по въпроса и колко ще ми струва.После ако ми изнася- :) капаро и ми я правиш.Какво ще кажеш?Много от хората в предишната тема не бяха наясно какво ще може да прави това устройство и какво искат от него,докато аз съм наясно какво искам,за какво ще ми послужи и каква ще ми е ползата от него.Имам и много подобни идеи и за други помагалки които не зависят от марките на колите и са със реални ползи.Ако си навит може да минем и на лични съобщения :?:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
sporttech
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 12:56 pm
Местоположение: Прага
Обратна връзка:

Re: Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от sporttech »

ivanovbg написа:
sporttech написа:.... а не може ли да се направи с електрическа помпа ?
За 1000 бара?Скъпо :?Отдавна съм го обмислял.Тук съм писал за това http://www.kolegi.info/viewtopic.php?f= ... a&start=45
Колега,а какво ще кажеш за погорната идея?
.... що бе ... една помпа от моргата и рейка пак от там ... и електромотор ..... всъщност колко мощност харчат тия помпи ?

.... иначе за комутатора .... незнам .... всеки си има методи .... не че съм голям специалист по дизелите , но и според мен комън рейлите имат достатъчно добри възможности за самодиагностика ..... като добавим и елементарната проверка на обратното гориво , ми се струва достатъчно за да се диагностицира проблем в дюзите ...... от там нататък си има сервизи/хора , които се занимават с проверка/ремонт .....

.... а за това с дачика на коляновия вал .... проблема е , че трябва за всеки двигател да знаеш ъгъла на датчика и на дупката спрямо ГМТ .... останалото е софтуер ....
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от ivanovbg »

както казах със софта не се справям :( А с 60-2 зъба на всички май е eднакъв.Новите всички са 60-2.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от mitko »

NOname Това го има направено и се продава от китайците . За мене това не е никаква проверка . Това го правя още на автомобила .Вадя дюзите навън и докато върти гледам дали пръска или не (дори на стартер ако помпата е добра вдига до 300 бара, а с тая помпа няма как да ги качиш). Това не е интерес за професионален ремонт на инжектори . Стендовете ,който се предлагат имат работно налягане от 200-2000бара и имат заложени работни карти за всеки инжектор . По ози начин имитират на 90% работат на инжектора в мотора като за един работен цикъл на стенда от 30 мин проверява впръскано гориво количество и върнато гориво количество. Аз ти писъх защото с подобен стенд (китайски има направен и цената му е 550$ с помпи с конектори към инжекторите ........) проверихме инжектори делфи на Форд и резултата беше че са ок. Проблема не се реши защото автомобила продължи на 2300 оборота да забива . Оказа се че на 800 бара 2 от инжекторите изтърват и пада налягането на рейла и автомобила кляка . До тука си направил лесната работа от разработката .Сега предстой как да направиш налягане от 200-2000 с плавно регулиране (ако го правиш с помпа от моргата и електромотор ти е ясно какво трябва да е управлението , инвертор ),тка че да има и датчик да го следиш ,а след това и имитация на работен цикъл и измврване на впръскано и върнато гориво . Не е невъзможно да се направи ,но колко усилия и средства ства?

PS:Бях дал линк на добър стенд . Да може дапогледнеш функцй и възможности ,а да не кажа че и цената му не е страшна http://carbonzapp.com/downloads/DIESEL% ... 20CRU2.pdf

regards
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от VOLUMAX »

sporttech написа:....... но и според мен комън рейлите имат достатъчно добри възможности за самодиагностика ..... като добавим и елементарната проверка на обратното гориво , ми се струва достатъчно за да се диагностицира проблем в дюзите ...... от там нататък си има сервизи/хора , които се занимават с проверка/ремонт .....

+1 :wink: Друг е въпроса ,че някои колеги искат "машина вълшебник"
....закача и всичко да му казва ! А и да е евтина разбира се !
КТМ is the BEST fuck the rest !
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от VOLUMAX »

mitko написа:...........
+1 :wink: Едно е да направиш пълна диагностика на един инжектор след това ремонт и после проверка и гаранция ,че е изправен на 100% и съвсем друго е да го закачиш на нещо което прави някво налягане и някъв пулс ,да гледаш как пръска и почесвайки се пред клиента да викаш : аве като чели пръска добре ! :lol:
КТМ is the BEST fuck the rest !
dyni
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 9:29 pm

Re: Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от dyni »

mitko, кажи цената и кой,го продава този стенд:http://carbonzapp.com/downloads/DIESEL% ... 20CRU2.pdf
NOname
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 10:27 pm

Re: Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от NOname »

mitko, VOLUMAX Вие май сте пропуснали да прочетете третия отговор (вижте малко по-горе)
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Solenoid & Piezo Injector Tester

Мнение от mitko »

Аз немога да разбера какво искаш да постигнеш ?Изтъкваме ти недостатаците на тая машинка която искаш да направиш ! Истината излиза в спора .Щом само се нервиш и изразяваш неадекватна защита ( от типа на третия отговор ) на това коетои си разработил как ще убедиш хората да си го купят и че с него могат да вършат адекватни проверки? Аз поне мисля че когато хората коментират недостатаците за тебе това е плюс за насоки към подобряване на разработките . Така се получава с всички разработки направени в България .С Вагкомандера на Абритус, Упата на Пенко , Омегата на Любо , ТМПро на Боги..... ,който познавам и са направили страхотни уреди с който работя от доста време,но за тях винаги е било от полза да им кажеш къде бъркат . Явно ти си от тия дето правиш нещо за да си губиш ти времето а не за да се работи с него адекватно ! Моите уважения за това което си направил ,но ще заключа и тая тема защото няма смисъл от твоето писане по въпроса щом не коментираш . Ти за мене драскаш по някоя недомлъвка не с молба да се допиташ а с идеята да се изтъкнеш какво си направил . Мисля че не е тука мястото.

regards Moserator
Заключено