ranault megane-scenik 1.9 tdi

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
teglicho
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 1:43 pm
Местоположение: Благоевград

Re: ranault megane-scenik 1.9 tdi

Мнение от teglicho »

Премерих ги вътре здрави са връзките т.е през резистор отиват в една интеграла ( В момента е разглобен и не мога да дам номера на интегралата ако трябва ще го видя). Интересува ме как може да възтановя имобилайзера за да не е в авариен режим
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ranault megane-scenik 1.9 tdi

Мнение от mitko »

Тоя уред не чете DTI няма какво да гледаш връзките . намери нещо друго . А възстановяването на имото зависи дали е имо 1 или имо 2 4digit или 8 digit.С инфраред ли е или с транспондер ключа? Управляващия блок е ясен е ясен 809 има само едно 24ц02 вътре .

regards
teglicho
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 1:43 pm
Местоположение: Благоевград

Re: ranault megane-scenik 1.9 tdi

Мнение от teglicho »

ключа е с транспондер но не е оригинален и на чипа не пише нищо. Дистанционното не е с нфраред на платката пише 98336
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ranault megane-scenik 1.9 tdi

Мнение от mitko »

Ясно тука работата е сложна . Трябва да се извади пинкода и после да се направи BSI virgine (нов ) и да се програмира ключа и комуникацията с ЕЦУ.После да се направи конфигурацията на BSI .Но с тая техника дето разполагаш това е непосилна операция.

Моля да се направи корекция в акаунтите . Да се напише града от който е потребителя .Сега ако знаехме града на колегата един от нас който е най билио би ударил едно рамо .

regards moderator
teglicho
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 1:43 pm
Местоположение: Благоевград

Re: ranault megane-scenik 1.9 tdi

Мнение от teglicho »

Извинявам се за акаунта оправен е :) Бихте ли ме насочили какви кабели биха ми помогнали имам възможност да преговарям с шефовете и да вземем нещо смислено.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ranault megane-scenik 1.9 tdi

Мнение от mitko »

Видях от къде си . По добре се обади на Валери или Любчо и ще ви решат проблема.

regards
teglicho
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 1:43 pm
Местоположение: Благоевград

Re: ranault megane-scenik 1.9 tdi

Мнение от teglicho »

Може ли да подскажете с нещо? искаме сами да опитаме
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: ranault megane-scenik 1.9 tdi

Мнение от mitko »

С тая техника ,която разполагате само губите време и късате нервите на клиента . Казах ти колеги който ще ти помогнат . Ако не те устройват има и трети Крум (предполагам че ги познаваш) . Съгласен съм че шефа иак да се оправят всички коли и парата да е при него само ,но понякога ако неможеш да решиш проблема смятам, че е по добре да помолиш колега и дори без печалба колата да излезе оправена от вашия сервиз .

regards
teglicho
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 1:43 pm
Местоположение: Благоевград

Re: ranault megane-scenik 1.9 tdi

Мнение от teglicho »

Колата е наша служебна т.е не е спешна а идеята е аз да навляза в тази обляст че съм нов в диагностиката. Занимавам се с електроника от доста време и са ми ясни някои неща от програмирането и какво се случва. Трябва ми малко информация за която да се захвана.
Благодаря
Публикувай отговор