Ровър 200si

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Заключено
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Ровър 200si

Мнение от Todio »

Здравейте,
с какво се диагностира Ровър 200si - 1,4; 16V; 1995г, мотор 14К16, система MEMS 1.9. При рязко подаване на газ, забива и ако задържиш газта може и да загасне. Всичи консумативи сменени, захранвания проверени, съмнявам се за МАП сензора, но не мога да го видя, защото немога да я диагностирам, той се намира в компа.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Ровър 200si

Мнение от waseko »

Ако системата е MEMS 1.9 mpi,(95-99) VISA поддържа кодове гршки и живи данни.Поздрав
batsvilen
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 9:47 pm
Местоположение: гр. Бургас

Re: Ровър 200si

Мнение от batsvilen »

Колега, правил съм няколко но с дизеловия мотор при тях с ктс няма проблеми за бензиновия незнам (правил съм но само смяна ангренаж беше 1.6 к16 ровърския мотор), а като гледам системата която излиза е MEMS SPI 1.3 или MPI 1.6 не е MEMS MPI 1.9 както я дават в аутодатата, но и трите системи ги има в еси-то. Единствено което съм чувал от колеги е че при проблем с имобилайзера ecu-то почва да прави някакви анумалии да работи на 2 цилиндъра, а друго което се спомням е да видиш дали не е пълно с вода тъй като седи зад двигателя и маповете действително се повреждали и слагали външни обаче на кой ще отговори характеристиката май ще трябват проби.
niki
КОЛЕГА
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 12:04 pm
Местоположение: София

Re: Ровър 200si

Мнение от niki »

Здравей, един такъв ми скъса нервите с подобен проблем, оказа се накрая пробил палец в делкото.. иначе се чете с Виза на 100% с КТС също съм влизал.
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Ровър 200si

Мнение от Jambo6a »

niki написа:Здравей, един такъв ми скъса нервите с подобен проблем, оказа се накрая пробил палец в делкото.. иначе се чете с Виза на 100% с КТС също съм влизал.
Абсолютно, и аз имах същия проблем, какво ли не сменях, бобина, кабели, комп, и т.н. и накрая се оказа палеца. Иначе на осцилоскопа нищо не показва :lol:
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Ровър 200si

Мнение от Todio »

Палеца и капаката са сменени. Визата сум я отписал отдавна, но май ще трябва да я пусна отново. След празника ще докарам друга кола и ще започна по метода на изключването.
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: Ровър 200si

Мнение от vrm »

Todio написа:Здравейте,
с какво се диагностира Ровър 200si - 1,4; 16V; 1995г, мотор 14К16, система MEMS 1.9. При рязко подаване на газ, забива и ако задържиш газта може и да загасне. Всичи консумативи сменени, захранвания проверени, съмнявам се за МАП сензора, но не мога да го видя, защото немога да я диагностирам, той се намира в компа.
Колега дай да ги разнищим тези роувъри :lol: ,Вчера,дойде същиа ровър със същия проблем.започна проверка газоразпределение диагностика,грешки няма,чета го с брайнбее.проблема е като недостик на гориво,помпата работи но е малко налягането към рейката след вакумния регулатор маркуча за излишния бензин е сух,чакам помпа след празниците и ще пиша.
спомена за мап кат я прочетеш пиши покаванията
кат я сабера ще пиша кви са живите данни от мапа на обороти че не ги сейфах
90% от проблема е от последния ремонт!
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: Ровър 200si

Мнение от Aspar »

Колеги това се чете с ктс 100 % .
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: Ровър 200si

Мнение от vrm »

vrm написа:
Todio написа:Здравейте,
с какво се диагностира Ровър 200si - 1,4; 16V; 1995г, мотор 14К16, система MEMS 1.9. При рязко подаване на газ, забива и ако задържиш газта може и да загасне. Всичи консумативи сменени, захранвания проверени, съмнявам се за МАП сензора, но не мога да го видя, защото немога да я диагностирам, той се намира в компа.
Колега дай да ги разнищим тези роувъри :lol: ,Вчера,дойде същиа ровър със същия проблем.започна проверка газоразпределение диагностика,грешки няма,чета го с брайнбее.проблема е като недостик на гориво,помпата работи но е малко налягането към рейката след вакумния регулатор маркуча за излишния бензин е сух,чакам помпа след празниците и ще пиша.
спомена за мап кат я прочетеш пиши покаванията
кат я сабера ще пиша кви са живите данни от мапа на обороти че не ги сейфах
при мен проблвма е решен помпа,сажалявам клиента бързаше и неможах да я закача.
90% от проблема е от последния ремонт!
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Ровър 200si

Мнение от Todio »

Проблема е решен - намерих ECU и смених МАР сензорите и колата заработи перфектно.
Може да заключвате темата.
Заключено