Лада Нива 1.7i

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Лада Нива 1.7i

Мнение от BaHka »

Нивата е 2008 година. Някаква турска сглобка за Азиатския пазар. Неможе да се диагностицира с нищо - нито с КТС, Текса.... не е нито motronic 7.9.7, нито motronic 7.0. Проблема - студена пали "чакмак" и си държи 1200-1300 оборота, работи така 20-30 сек., започва плавно да си ги сваля, започва да прекъсва, губи 3-ти цилиндър, лампата за диагностика светва на таблото. Гасиш, след 2 секудни палиш и си заработва гладко без прекъсване и треперене на мотора, до следващото пълно изтиване. Забелязах, че като почне да прекъсва и разпознава, че е на 3-ти цилиндър и след няколко секудни спира управлението на дюзата. Сменени - кабели, свещи, датчик колянов вал, температурен датчик, стъпково моторче. Утре ще разменя 2 съседни дюзи.
Отворен съм на всякакви съвети и насоки към изразения проблем.
rabotnika
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 5:58 pm

Re: Лада Нива 1.7i

Мнение от rabotnika »

BaHka написа:Нивата е 2008 година. Някаква турска сглобка за Азиатския пазар. Неможе да се диагностицира с нищо - нито с КТС, Текса.... не е нито motronic 7.9.7, нито motronic 7.0. Проблема - студена пали "чакмак" и си държи 1200-1300 оборота, работи така 20-30 сек., започва плавно да си ги сваля, започва да прекъсва, губи 3-ти цилиндър, лампата за диагностика светва на таблото. Гасиш, след 2 секудни палиш и си заработва гладко без прекъсване и треперене на мотора, до следващото пълно изтиване. Забелязах, че като почне да прекъсва и разпознава, че е на 3-ти цилиндър и след няколко секудни спира управлението на дюзата. Сменени - кабели, свещи, датчик колянов вал, температурен датчик, стъпково моторче. Утре ще разменя 2 съседни дюзи.
Отворен съм на всякакви съвети и насоки към изразения проблем.
с КТСа пробвай на лада калина
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: Лада Нива 1.7i

Мнение от dent »

със DIS запалване ли е, провери високото напрежение когато направи проблем
kateri
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 10:22 am
Местоположение: Левски
Обратна връзка:

Re: Лада Нива 1.7i

Мнение от kateri »

Аз със карнам скан я закачих такава успех. :roll:
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Лада Нива 1.7i

Мнение от BaHka »

Сменен компютър с чисто нов - същата работа нито се чете с нещо нито се оправя проблема. Сменена и бубината без резултат
Sachko
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 1:20 pm
Местоположение: в гаража

Re: Лада Нива 1.7i

Мнение от Sachko »

От мене 2 идеи :mrgreen:
Провери и дат4ик разпределителен вал и повдигачите :roll:
датчика седи отпред на главата под дългото водно съединение което отива в горния изход на радятора и струва 24лв :mrgreen:
VW Golf MK2 1.8 16V Turbo
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Лада Нива 1.7i

Мнение от rangel1 »

Търси К линията на друго място не на 7 и кажи точно ква е ладата и компа къв е :?:
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Лада Нива 1.7i

Мнение от BaHka »

За съжаление, Нивата хвана пътя без да успея да я разкостя.... Клиентите бързали и нямали време за губене. Благодаря на отзовалите се колеги.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Лада Нива 1.7i

Мнение от rangel1 »

Е.. .. . мамата :lol: Бързали глупости просто всички очакват докато отвориш капака да си решил проблема а ти се забави доста (според разбиранията на клиентите) и вече не ти вчрват че може да опавиш проблема а ти оставаше малко дейба :roll: И сега ти свърши черната работа и някой друг колега ще се облажи :lol: Не се ядосвай при мен става редовно но пък понякога и аз съм бил от страната на уж големия майстор дето оправи колата пък нищо че 3ма колеги преди мен са свъшили 80% от работата :lol: Такъв е живота :idea:
Гадното от цялата работа е че колегата след теб няма да пие една бира за твое здраве (както правя аз )а ще почне да те плюе само и само да се почувсва велик майстор нищо че си му свършил
80% от работата и много добре го знае :!:
Колеги кво да правиш само пари в главите ни пък достойнството и честа са за рицарите :lol:
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: Лада Нива 1.7i

Мнение от BaHka »

Така си е, така и ще бъде. Неможем нищо да променим.
Публикувай отговор