Допитване относно диаметъра на дюзи

- Пропан-бутан<br>
- Метан
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Допитване относно диаметъра на дюзи

Мнение от rockton »

-Здравейте колеги, наскоро монтирах на автомобила на синът ми газов инжекцион!
-И нали ми е за сефте и на моя кола, се старах много и се консултирах с приятел газаджия-доста, -всичко стана перфектно и работи идеално. НООООО разходът е около 18-19л. на 100км само градко щофиране. Струва ми се много????

Колата е Мицубиши Галант 99 година мотора 6А13 2.5 литра 6 (шестцилиндров) V(веобразен) 163 коня 120 kw
Газаовия инжекцион е AG Zenith с инжектори Valtek (червени) 3 ома.
Колегата газаджия ме посъветва да разпробия дюзите на инжекторите на диаметър 2.5мм. и мисля че там направихме грешка?
-Затова моля за мнения за това какъв трябва да е диаметъра на дюзите на този мотор, купил съм вече шест броя нови дюзи !
Друг колега ме посъветва че би трябвало да са на 2.3мм. Но ще чакам вашите мнения за да не правя отново грешки :oops:
Благодаря ви предварително.
Последно промяна от rockton на Нед Юни 27, 2010 11:13 am, променено общо 1 път.
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Допитване относно диаметъра на дюзи

Мнение от ivailoradoev »

мощноста в kw/бр.цилиндри-2/10
пример 100kw/4=25-2=23/10=2.3
в повечето случаи върши работа но все пак това е примерно после се подбира според това как се държи колата
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Допитване относно диаметъра на дюзи

Мнение от traqnsavov »

Значи качествените инжекциони първо вътре си имат указателни таблици които указват долу горе колко трябва да са дюзите..
Второ според ламбда показанията и времето на отваряне на дюзите компютъра дава предпоръка да се увеличат отворите или да се намалят..
И има и така наречените формули за смятане, който що годе работят добре...
Не е толкова сложно да се настрои газов инжекцион.
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Допитване относно диаметъра на дюзи

Мнение от mirix »

Колега ако е семи секуенс препоръчително е от 2.2 до 2.4 мм да са дюзите а ако е фул груп което ме съмнява за японска машина от 2,5 до 2,7 мм
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Допитване относно диаметъра на дюзи

Мнение от rockton »

-Вчера направих нова пренастройка на газовият "компир" , оставх му за сега старите дюзи на 2,5мм. правих регулировките по време на ход, по живи данни! ламда коефициента е идеален във всички режими на работа между 1 и 1,023 , гледано и със газанализаторът!
Какво направих, -свалих малко инжекторният цикъл. във вървежа и тягата няма разлика, няма замисляне, сега ще видя как ще е на разход!
-
mirix написа:Колега ако е семи секуенс препоръчително е от 2.2 до 2.4 мм да са дюзите а ако е фул груп което ме съмнява за японска машина от 2,5 до 2,7 мм
-Системата е секуенциална 6.(шест) самостоятелни инжектора, ако разходът е отново велик, ще сменям газовите дюзи с по малък деиаметър и отново настройки...ще пиша какво се случва.
-благодаря на взелите участие.


П.С...-никой колега ли, не е правил до сега такъв "самолет" ????
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Допитване относно диаметъра на дюзи

Мнение от mirix »

Колега не винаги намаляване на размера води до добри резултати :) ако са малки високите обороти ще изчезнат инак ако са големи ще ти е трудно да овладееш ниските. Щом си постигнал успех тайната е в настройките :idea:
noize
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 12:19 pm
Обратна връзка:

Re: Допитване относно диаметъра на дюзи

Мнение от noize »

Ако не се е променило нищо напиши колко е времето на отваряне на бенз. дюзи и на газовите дюзи на едни и същи обороти... например на празен ход..
www.nofire.free.bg - Форум за огнени изкуства
plamenpenis
КОЛЕГА
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 6:25 pm

Re: Допитване относно диаметъра на дюзи

Мнение от plamenpenis »

:lol:
Последно промяна от plamenpenis на Сря Юни 08, 2011 9:50 pm, променено общо 1 път.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Допитване относно диаметъра на дюзи

Мнение от ipivan »

Аз подбирам размера на дюзите и диф.налягане на газта да са такива,че на тихи обороти при работа на газ газовите времена да са 5-5,5 мсек. а на високи обороти да не са повече от 24-25 мсек.При работа на газ във всички режими бензиновите времена да са както при работа на бензин +/-3%.
За автомат и "Full-group" е по-добре по-низко налягане и по-големи дюзи.
Не държа да съм прав. 8)

Поздрави!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Допитване относно диаметъра на дюзи

Мнение от stefo »

Във формулата за диаметъра на дюзите се ползва само мощноста на мотора и броя на цилиндрите.
Важи ли тази формула за големи мотори и ниски мощности? Например 115к.с. и 4250 куб.см. 8 цил.
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Допитване относно диаметъра на дюзи

Мнение от oem »

Дюзите се смятат и според налягането. Ако 2.5 са и големи намалете налягането. Какви са коефициентите? Максимални и минимални?
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
Публикувай отговор