странен проблем с астра G

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Заключено
milenski821
КОЛЕГА
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 10:18 pm

странен проблем с астра G

Мнение от milenski821 »

дойде оня ден въпросната астричка при мен,жената вика не вървяла губела мощност.гледам аз таблото свети жълтата лампа за охлаждането на радиатора,оборотомерът забил не работи и наистина няма мощност,мени оборотите също,вдигам капака,меря с мултицета генератора дава че не зарежда 13,20, и пак мени оборотите,свалям аз генератора,диодният блок имаше проблем,смених и релето,да но след два дни колата същият проблем,закачих я на диагностика,имаше 4 грешки които така и не записах едната бе че няма сигнал от оборотомерът,другата че релето за свещите има дефект и още две,днес открих по колата че плюсовата клема,вътре прегоряла и даже има една обвивка около акумулаторът и тя леко изгоряла,като размърдах кабела наистина връзката се губеше,смених и клемата,и долу до модула за климатика имаше един кабел за маса той ръждясал здраво,смених и него,покарах я няма проблем,жената я взе и сле 1 час звани вика същата история,значи проблемът го прави повече като е загряла на 80 градуса,....стана малко като роман,но има ли някой идея къде може да е повредата,защото в понеделник ще я почвам отначало май,благодаря, ЗАБРАВИХ ДВИГАТЕЛЯТ e 2,0 DTL 99 ГОДИНА
Evgenyiy
КОЛЕГА
Мнения: 72
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 3:16 am
Местоположение: silistra

Re: странен проблем с астра G

Мнение от Evgenyiy »

Много вероятно дизеловата помпа да е проблема.
milenski821
КОЛЕГА
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 10:18 pm

Re: странен проблем с астра G

Мнение от milenski821 »

да но,ако е тя защо ще пада оборотомерът а и от там и зареждането,мощноста ясно ,а и грешките кото прочетох нямаше грешка свързана с помпата или греша
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: странен проблем с астра G

Мнение от rangel1 »

Зрасти колега винаги си записвай грешките :!: Щото просто някой грешки нямат нищо общшо с логика
На скоро падна голям купон с пасат 2006 и грешките бяха сммешни но поблема беше в прецакан инжекрор :!: Май вече требва учим и за гадатели добре че са русите :lol:
milenski821
КОЛЕГА
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 10:18 pm

Re: странен проблем с астра G

Мнение от milenski821 »

утре като дойде я качвам на диагостика да видя грешките,ще потърся евентулни проблеми,и ще пиша кои са грешките които записва
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: странен проблем с астра G

Мнение от presko79 »

Датчика на кол.вал прави проблем често на тея мотори.А щом и пада оборотомера се ориентираи в тая посока.
Имал сьм няколко такива случая и все с Астра Г.
Бензина е за измиване на дизелови части.
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: странен проблем с астра G

Мнение от Aspar »

И аз смятам че проблема е в датчик к. в.
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: странен проблем с астра G

Мнение от dent »

този двигател често има проблем със ЕГР, виж го как работи като се натовари двигателя 2 или 3 скорост на 3500 оборота. За оборотомера виж го във живи-данни дали ще спадат оборотите както на таблото.
milenski821
КОЛЕГА
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 10:18 pm

Re: странен проблем с астра G

Мнение от milenski821 »

dent написа:този двигател често има проблем със ЕГР, виж го как работи като се натовари двигателя 2 или 3 скорост на 3500 оборота. За оборотомера виж го във живи-данни дали ще спадат оборотите както на таблото.
значи колата я паля студена всичко си е наред върви си никакъв проблем,при мен,да обаче като си е вземе жената качва се и след два часа ми звани лампата светела и оборотомерът забил,мощност няма,само че докато я докара и колата се оправя, в момента я кара така и няма време да я докара да я правя,но ще погледна датчика на коляновит вал,а егр кво общо да има с оборотомерът,за вървенето да,но лапмата и оборотомерът,но и него ще проверя
milenski821
КОЛЕГА
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 10:18 pm

Re: странен проблем с астра G

Мнение от milenski821 »

presko79 написа:Датчика на кол.вал прави проблем често на тея мотори.А щом и пада оборотомера се ориентираи в тая посока.
Имал сьм няколко такива случая и все с Астра Г.
колата вчера беше при мен карах я и на едно място заби и оборотомерът падна и загуби,мощност,закачих я на диагностика,изтрих и греките и няма,проблем,откачих буксата на датчика и направи абсолютно същият проблем и на диагностиката показа същите грешки,така че за сега остава датчика да не е наред,само че жента иска втора ръка датчик и не знам дали ще и дадът работещ датчик
avtokit
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 5:05 pm

Re: странен проблем с астра G

Мнение от avtokit »

Днес същата такава Астра 2,0 DTL,със същия проблем.Студена е добре но като стопли умира.Смених го с нов и се колата е ок.Клиента го е сменял преди една година и сега пак.Просто им е болка на тези Астрички май,че са го истипосали на много топло :lol:
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: странен проблем с астра G

Мнение от Cho4o »

и аз загубих 2 дни с една Вектра с такъв мотор.Като позагрее и датчика прекъсва.Не мога да се сетя колко струваше оригналния ,но не е нещо сериозно,така че задължително нов .
Autotronics Service
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: странен проблем с астра G

Мнение от ivanovbg »

100 лева струва.И аз вчера с една такава вектра.Беше записала -няма рпм от екуто ,но в момента отчиташе.Смених го без да мисля и го изпратих клиента с уговорката ,ако пак има проблем да мине днес.Дойде за да каже че не му е правила проблеми,а е минал над 200км от вчера.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
milenski821
КОЛЕГА
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 10:18 pm

Re: странен проблем с астра G

Мнение от milenski821 »

проблемът е намерен и решен, датчик на коляновият вал,благодаря на всички колеги за помоща! за ключ е темата
Заключено