Проблем с ESI 2011/1

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
Заключено
naskoradew
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 11:34 am

Проблем с ESI 2011/1

Мнение от naskoradew »

Здравейте колеги!
Имам следния проблем.
Инсталирам си софтуера на компютъра безпроблемно. Обновявам си КТС-а отново без никакъв проблем.
Отключвам програмата успешно и всичко работи перфектно. В момента в който направя рестарт/вкл.изкл. на компютъра, еси-то отново е заключено и трябва наново да му слагам код за отключване. След като го отключа си работи перфектно затварям програмата, отварям я, няма проблем...до следващото рестартиране или изкл. на компютъра. Ако някой има идея от какво може да е ще съм му много благодарен за помощта. Също да поясня, че компютъра е със Windows 7 32bit.
Поздрави!
naskoradew
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 11:34 am

Re: Проблем с ESI 2011/1

Мнение от naskoradew »

Току що пробвах, но без успех :cry: .
Това което ми прави впечетление е, че след всеки рестарт като отворя есито и започна да го отключвам идентификационния номер в програмата е различен. Лаптопа не е закачен към интернет, ако все пак има някакво значение.
Не знам от какво друго може да е? Кофти кей генератор?
yanpet
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 11:13 am

Re: Проблем с ESI 2011/1

Мнение от yanpet »

naskoradew написа:Току що пробвах, но без успех :cry: .
Това което ми прави впечетление е, че след всеки рестарт като отворя есито и започна да го отключвам идентификационния номер в програмата е различен. Лаптопа не е закачен към интернет, ако все пак има някакво значение.
Не знам от какво друго може да е? Кофти кей генератор?
ID кода е обвързан с мрежовата карта и не би трябвало да се променя, ако не променяш нещо по конфигурацията. Изключи за проба LAN картата, WiFi и BlueTooth ако имаш и пробвай дали ще има ефект.
naskoradew
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 11:34 am

Re: Проблем с ESI 2011/1

Мнение от naskoradew »

Побвах да изключа всичко, но отново без успех. Имам някакви съмнения за Windows 7, на стария лаптоп нямам никакви грижи с windiws XP, смятам да инсталирам новата версия и да я пробвам да видя дали ще има същия проблем както сега.

П.п: Снощи без да искам съм направил нова тема, ако може да се изтрие от някой модератор :oops:
elninio75
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 6:22 pm
Местоположение: Козлодуй

Re: Проблем с ESI 2011/1

Мнение от elninio75 »

Виж датата на компютъра.
Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лоши решения!
naskoradew
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 11:34 am

Re: Проблем с ESI 2011/1

Мнение от naskoradew »

Датата е актуална, часът е верен. Тъкмо ги гледах.
Тази вечер няма да мога, но утре ще пробвам да инсталирам всичко на настолния компютър, който си е на XP.
Ако все пак някой колега се сеща за още нещо, което мога да пробвам като вариант ще бъда много благодарен.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Проблем с ESI 2011/1

Мнение от rangel1 »

naskoradew написа:Побвах да изключа всичко, но отново без успех. Имам някакви съмнения за Windows 7, на стария лаптоп нямам никакви грижи с windiws XP, смятам да инсталирам новата версия и да я пробвам да видя дали ще има същия проблем както сега.

П.п: Снощи без да искам съм направил нова тема, ако може да се изтрие от някой модератор :oops:
Е защо бе хора се правите на модерни като знаете че най доброто за нашата работа е XP :roll: :roll: :roll:
yanpet
КОЛЕГА
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 11:13 am

Re: Проблем с ESI 2011/1

Мнение от yanpet »

naskoradew написа:... Имам някакви съмнения за Windows 7, ...
По принцип всички инсталации на Windows 7 трябва да се правят с администраторски права. Нали стартираш с "Run as Administrator" ?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем с ESI 2011/1

Мнение от bobolin4o »

rangel1 написа:
naskoradew написа:Побвах да изключа всичко, но отново без успех. Имам някакви съмнения за Windows 7, на стария лаптоп нямам никакви грижи с windiws XP, смятам да инсталирам новата версия и да я пробвам да видя дали ще има същия проблем както сега.

П.п: Снощи без да искам съм направил нова тема, ако може да се изтрие от някой модератор :oops:
Е защо бе хора се правите на модерни като знаете че най доброто за нашата работа е XP :roll: :roll: :roll:
Навремето същото се говореше и за 98-цата... не може да се спре напредъка колега...
Аз съм на 7-ца и нямам програма да не ми върви.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
naskoradew
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 11:34 am

Re: Проблем с ESI 2011/1

Мнение от naskoradew »

sinigera написа:vlez ve4er v toia skaip.Ot 3 dni sam ti pratil generatorite
Скайпа е пуснат, но не съм получавал никакви известия от теб...
rangel1 написа:Е защо бе хора се правите на модерни като знаете че най доброто за нашата работа е XP :roll: :roll: :roll:
Пробвах с ХР, но не успях да открия драйвъри за този лаптоп, понеже е малко по-нов и най-старото което намерих за него беше драйвъри за виста. И за това минах на варианта 7-ца.
yanpet написа: По принцип всички инсталации на Windows 7 трябва да се правят с администраторски права. Нали стартираш с "Run as Administrator" ?
Ами да си призная не съм стартирал така инсталацията, но ако трябва ще пробвам да направя всичко наново. И все пак, щом програмата работи и всичко е ОК....абе не знам ще пробвам тази вечер на настолния компютър да я сложа или да я преинсталирам на лаптопа.
naskoradew
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 11:34 am

Re: Проблем с ESI 2011/1

Мнение от naskoradew »

Проблема е решен!
След повторно преинсталиране на Windows-a всичко тръгна безпроблемно.
Много благодаря на всички и специално на sinigera за съветите и съдействията по скайпа :) .
Заключено