Ауди А4- AFB-проблем селд смяна на маховик

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Ауди А4- AFB-проблем селд смяна на маховик

Мнение от venelek »

А4 с автоматична скоростна кутия.Колата къса маховика и след смяната му с друг втора употреба започва проблема,който е следния.На тихи колебае оборотите между 600 и 900 .В движение няма мощност.След запалване записва грешка 201(датчк за обороти неприемлив сигнал),която не се изтрива докато не е само на контакт.Сменен нов датчик без ефект.Гледах го с осцилоскопа и ми направи впечетление че всеки шести сигнал е с по малка амплитуда от останалите 5.Не знам да няма разлика в маховика(сменян е в друг сервиз).Има ли вероятност маховика да е сложен неправилно и от дам да има разминаване.
Помагайте че вече се изчерпах
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ауди А4- AFB-проблем селд смяна на маховик

Мнение от bobolin4o »

venelek написа:А4 с автоматична скоростна кутия.Колата къса маховика и след смяната му с друг втора употреба започва проблема,който е следния.На тихи колебае оборотите между 600 и 900 .В движение няма мощност.След запалване записва грешка 201(датчк за обороти неприемлив сигнал),която не се изтрива докато не е само на контакт.Сменен нов датчик без ефект.Гледах го с осцилоскопа и ми направи впечетление че всеки шести сигнал е с по малка амплитуда от останалите 5.Не знам да няма разлика в маховика(сменян е в друг сервиз).Има ли вероятност маховика да е сложен неправилно и от дам да има разминаване.
Помагайте че вече се изчерпах
Изкривен или изкъртен съответният зъб.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Ауди А4- AFB-проблем селд смяна на маховик

Мнение от venelek »

На маховика има шест чопа за всеки цилиндър по един.Оказа се че единия е изместен и не засенчва добре датчика,от там по ниския сигнал(това го установих след като ми донесоха стария за сравнение).Утре ще се смъква кутията и ще пиша за резултата.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
Слави Шишков
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 7:14 am
Местоположение: Пловдив

Re: Ауди А4- AFB-проблем селд смяна на маховик

Мнение от Слави Шишков »

Moжеш да си спестиш свалянето на кутията - имах такъв проблем , беше счупен щифта , смених го с нов само със сваляне на стартера, трудно е ама става.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Ауди А4- AFB-проблем селд смяна на маховик

Мнение от venelek »

Слави Шишков написа:Moжеш да си спестиш свалянето на кутията - имах такъв проблем , беше счупен щифта , смених го с нов само със сваляне на стартера, трудно е ама става.
Маховика не е сменян при мен.Казах на клиента какво трябва да се направи а как ще го правят не знам.Ще се връща при майстора който му е сменял маховика,дано се сети за стартера че иначе си е бая работа.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
Публикувай отговор