Смущения в датчици

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Смущения в датчици

Мнение от karamilev »

Колата е 206 1.1 мисля че мотора е HFZ,има записани няколко грешки за датчици като всичките са идентични приперно ТПС-смущения МАП смущения ЕКУ -смущения.Меря с осцолоскоп има смущения на всички датчици едни пикове като пробивно напрежение на бубина.Имам друга бубина(която не съм я свалил защото е хубава ама с това разполагам) смущенията и с нея са идентични.Не съм мерил захранвания и маси на компа ама и това ще направя в понеделник.Имате ли някаква идея от къде се случва така?Пропуснах да кажа че колата се държи неадекватно,постоянно си мести мотора за празен ход,времето на инжекторите от 3 до 7мс абе шашава работа :lol:
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Смущения в датчици

Мнение от dyaneff »

До бобината трябва да има един гасящ кондензатор.
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Смущения в датчици

Мнение от karamilev »

Ами тези с цялата бубина в-у свещите ги ги гледам че по схема не го дават да има кондензатор
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Смущения в датчици

Мнение от rudoni »

имаш пробив във ВН което лази по цялата кола .Осцито трябва да ти каже къде е !
С нами Бог!

0886 224486
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Смущения в датчици

Мнение от karamilev »

Смущенията идват от бубината,като я изключа изчезват,но проблема не е в нея,пробвах с други две и положението е същото.Пробвах и с кондензатор от друго пежо,защото това нямя но разлика никаква.Възможно ли е някакъв филтър в екуто до се е здухал?Интересното е че на някои датчици шумовете са в сигнала към екуто на други и в 5-те волта.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Смущения в датчици

Мнение от karamilev »

Прощавай но това "ВН" не го разбрах
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Смущения в датчици

Мнение от rudoni »

а защо не и между бобината и някоя свещ?!
С нами Бог!

0886 224486
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Смущения в датчици

Мнение от karamilev »

Пробвах и с извадена бубина от свещите като въртя на стартер и има пак пикове.Изчезват само когато извадя буксата на бубината
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Смущения в датчици

Мнение от ivanovbg »

Явно общото захранване или масата някъде има преходно съпротивление и големия импулсен ток на бобината прави смущения. Подай директно от акумулатора захранване на бобината и виж дали ще изчезне. Най лесно се открива като проверяваш с крушка за фар за товар.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Смущения в датчици

Мнение от rangel1 »

ivanovbg написа:Явно общото захранване или масата някъде има преходно съпротивление и големия импулсен ток на бобината прави смущения. Подай директно от акумулатора захранване на бобината и виж дали ще изчезне. Най лесно се открива като проверяваш с крушка за фар за товар.
Абселютно точно :idea: Захранване и маса се мерят винаги под товар минимум 10ампера като се засича пада на напрежение.
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Смущения в датчици

Мнение от karamilev »

Дублирах всички маси и захранвания на компа,разлика имаше минимална само като дублирам + на бубината.Смущениата вървят по масите на датчиците и на вече излизащите сигнали от датчиците смущенията са по-малки.Примерно закачам се на масата на тпс,слагам осцилоскопа на 1волт и ясно виждам запалването на бубината всякакаш съм закачен за нея :shock:
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Смущения в датчици

Мнение от ivanovbg »

Снопа кабели дето минава към мотора над скоростите го прегледай хубаво. Обикновено там гният. Има връзки дето се събират повече маси накуп.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Смущения в датчици

Мнение от rudoni »

karamilev написа:Прощавай но това "ВН" не го разбрах
Високо Напрежение.провери добре проводящата част след бобините към свещите .И защо не смениш свещите?!Те също могат да правят мизерия.Имал съм такъв случай и си прецаках модула на мотор- тестера и знам какво е да имаш високо напрежение по "масата"!При мен бе от бобина.
С нами Бог!

0886 224486
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Смущения в датчици

Мнение от nik7dob »

Какво стана с това пежо,колега?
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Смущения в датчици

Мнение от karamilev »

Оставих темата отворена,защото не е решен проблема,пробвах всичко,всякакви захранвания и маси дублирах,бубини сменях но все е едно и също,аз мисля че проблема е в управлението но на клиента не му се плащаше за друг комп и после имо и си я взема така,но ще се върне тя не става за каране на моменти като почне да се шашка.Като има развитие ще кажа и затворя темата като се намери решение
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
Публикувай отговор